Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen következménye lehet...

Milyen következménye lehet annak ha nem gyászoltam meg az anyámat vagy lehet nem tudtam feldolgozni a halálát? 26/N

Figyelt kérdés
2017. máj. 9. 15:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát zavaró lehet, mert marad a tiszta tudatodban szennyezettség, rögök- amelyek akadályt képeznek az életedben, a döntéseidben. Szerintem PÓTOLD - dolgozd fel, hogy el tudd engedni békével a tudatodból.
2017. máj. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mindennek eljön a maga ideje és módja. Szerintem kár ezen rágódni.
2017. máj. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Erre a kérdésre csak akkor lehet válaszolni, ha azt is tudjuk, hogy mikor halt meg.
2017. máj. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Egy ismerősöm mesélt valamit, arról jutott eszembe a kérdés, hogy én sosem sírtam miatta (most ezért nem tudom, hogy "rossz ember" vagyok-e), vagy van-e velem valami gond.


2006 elején halt meg egyébként anyukám, elég régen.

2017. máj. 9. 19:00
 5/8 anonim ***** válasza:
Szoktál álmodni anyukáddal?
2017. máj. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindenki máshogy dolgozza fel, ha te nem sírsz utána, akkor így vagy vele, és kész. Ettől nem vagy rossz ember. Aki meg okoskodik, hogy sírni kéne, az lehet, hogy nem is élt át hasonlót, fogalma sincs, milyen közeli hozzátartozót elveszíteni, úgyhogy az csak ne oktasson ki, hogy sírnod kell-e.
2017. máj. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Talán egyszer álmodtam anyukámmal, de nem mostanában volt.

2017. máj. 9. 19:58
 8/8 anonim ***** válasza:

Én soha senkit nem gyászoltam meg, mert nem értem, miért kellene. Aki meghalt, az a világvallások szerint a mennybe/nirvanába jut, vagy újjászületik; az ateisták szerint semmivé válik. Szerintem egyik se olyan rossz választás ahhoz képest, hogy meghalni muszáj, legalább is én inkább válnék semmivé 50 évesen, mint hogy vegetáljak egy ágyban, bepelenkázva 102 évesen.


És nincsenek pszichológiai problémáim emiatt.


Nyilván ha "igazságtalan" halál történik (mondjuk nekicsattant egy részeg sofőr, és a vétlen ember halt meg), akkor ki lennék akadva, hiszen élhetett volna boldogan, ez egy sokkal nehezebb ügy. Nem írtad, hogy halt meg, szóval lehet, hogy bukott az elméletem, de szerintem semmi gond nincs abból, ha nem jársz feketében és nem sírsz sokat.

2017. máj. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!