Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek hiba lenne, ha...

Szerintetek hiba lenne, ha nem mennék el érettségizni?

Figyelt kérdés
Végzős egyetemista vagyok, most szerzem meg az első diplomámat. Új alapszakot akarok kezdeni szeptemberben ezért ősszel újraérettségiztem egy tárgyból és ebben a félévben jelentkeztem mellette középszintű fizikára, hogy több pontom legyen. Az egyetem és elsősorban a szakdoga írás miatt csak most lenne csak időm rendesen tanulni az érettségire (1 zh-t leszámítva a hét közepén) és konkrétan 1 hetem maradt. Eddig csak a 9.-es tananyagot volt időm átnézni. Nem tartom lehetetlennek, hogy megtanuljam a teljes tananyagot 1 hét alatt, de eléggé húzós lenne és stresszes az egyetem mellett, mert az írásbeli a vizsgaidőszakban van, amikor meg kell szereznem az abszolutóriumot, a szóbeli pedig pár nappal az államvizsgáim után. És jelenleg úgy tűnik, hogy nincs is szükségem az új érettségire, mert szereztem egy új nyelvvizsgát múlt hónapban, amivel lettek plusz pontjaim, másrészről olyan kevesen jelentkeztek idén a szakra, hogy kizártnak tűnik, hogy a tavalyihoz képest magasabb legyen a ponthatár, aminél nekem 28 ponttal több van. Igazából a hátam közepére sem kívánom, hogy érettségizek még most az egyetem mellett, de bennem van az is, hogy ha már befizettem, akkor meg kellene próbálnom... csak ahhoz jónak kellene lennie (legalább 71%), hogy egyáltalán pontot kapjak érte a felvételin és úgy tűnik, hogy nincs is szükségem több pontra. A tananyagot amúgy mindenképp meg kellene tanulnom az új szakra csak akkor így a nyárra hagynám.
2017. máj. 15. 01:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha hiba nem is, kihagyott lehetőség talán. Nem a pluszpontok miatt, inkább csak miért ne alapon, nem veszthetsz semmit, még ha nem is lesz meg.
2017. máj. 15. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%
Diplomásokra más felvételi követelmények vonatkoznak a legtöbb helyen, mér nem számít bele az érettségi. Hova akarsz felvételizni?
2017. máj. 15. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ejha, jó erős dolog a szakdogaírás mellé bevállalni. Én vártam volna cele de te tudod. De ha mostmár befizetted, foglalkoztál vele, menj el.
2017. máj. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem igazán tudtam volna várni vele, ahhoz ki kellett volna hagyni egy évet, én pedig egyből szeretném kezdeni az új szakot. Utólag mondjuk az lett volna a legjobb, ha nem is jelentkezem, mert kiderült, hogy felesleges... :D


2: Alapszakot kezdek, lenyegtelen, hogy van mar diplomam.

2017. máj. 15. 09:14
 5/10 anonim ***** válasza:
Minden tiszteletem a Tied, h ezt bevallaltad. En ismerven magamat nem vagnek bele, ha a pontszam egyebkent is eleg az erettsegi nelkul is. Bar ott van az is, h nyaron sem tanulnek, m a nyar az megis nyar, ugyh ha egyebkent is meg kellene tanulni az anyagot az uj szakra, akkor elgondolkodnek rajta, h erdemes lenne. De ha nem muszaj, akkor nem vagnek bele.
2017. máj. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem mindenképp menj el. Én idén érettségizem, és sajnos katasztrófa volt az elmúlt 4 évben a fizika oktatás, volt hogy egy fél évig tanárunk sem volt. De ez elég egyszerű érettségi elvileg, én is ebből megyek, az első részéhez szerintem csak egy kis józan ész és logika kell, a második részéhez meg ott van a függvénytábla. 70 pontot írtam elsőre amikor gyakoroltam, mikor fizika tudásom 0 szinte.

Ezzel arra akartam kilyukadni, hogy nem feltétlen indulsz sok hátránnyal, és hogy érdemes lenne elmenned, max nézd meg a hivatalos javítókulcsot utána, és ha nem sikerült jól, még mindig ott van a lehetőség, hogy nem mész szóbelizni, de sose tudni, lehet idén nagyon egyszerű lesz és simán meglesz az ötös is.

Sok sikert az államvizsgához!

2017. máj. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Már bocsi, de tényleg más szabályok vonatkoznak arra alapszakos felvételinél, akinek már van diplomája.


Ilyenkor az érettségi eredményeidet egyáltalán nem nézik, hanem a diploma jegye alapján számítják a pontot. Azaz teljesen felesleges érettségizni.

2017. máj. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
4: Igen, de egy bizonyos évszám eltelte után nem érdekli a felvételi eljárást az érettségi, ez amikor én tanultam felsőoktatásban, 3 év volt. 3 évnél régebben érettségizettekre teljesen más szabályok vonatkoztak, szóba sem jött, hogy újra kéne érettségizni. Ez most hogy van, ez a szabály megszűnt?
2017. máj. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom miről beszéltek, az alapszakos felvételinél a középiskolai eredményeket nézik és az érettségit. Vicces is lenne, ha az alap bölcsészdiplomám alapján számítanák ki a pontokat egy alap természettudományos szakra való jelentkezéskor. A diplomaeredményeket csak a mesteres felvételinél nézik és értelemszerűen csak azt az alapot veszik figyelembe, amire épül a mester.
2017. máj. 15. 20:51
 10/10 A kérdező kommentje:
Jobban utánanéztem és részben igazatok volt. Van rá lehetőségem, hogy diploma után számítsák ki a pontokat, ha ezt külön igényeljük, de ezt nem fogadják el minden szakon. Az ELTE-TTK-n nem fogadják el egy szaknál sem, ott csak az érettségis dolog működik.
2017. máj. 16. 00:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!