Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen nyelven beszélhetett a...

Milyen nyelven beszélhetett a haldokló nagymamám utolsó napján?

Figyelt kérdés
Olyan furcsa dolgok tortentek,a mostanra mar 1 hete halott nagymamammal :( es erre keresek valaszt. Az egesz ott kezdodott hogy elkezdett halucinalni,eloszor az apjat latta aki aztmondta neki hogy varja ot a tulvilagra,utana volt olyan hogy az ejszaka kozepen felebresztett hogy vigyazzak nehogy megitassàk vele azt amit kavarnak abba a labosba azok az emberek akiket a szobajaban latott. Masnap be is vittek a mentok a korhazba. Ott meg 4 napot eletben volt,az elso nap egesz ejjel az en nevemet kiabalta,(meseltek az asszisztensek) masodik nap le kellett kossek mert folyamatosan meg akart lepni,aznap elbeszelgettem vele (amugy mindig eszenel volt,nem volt soha ilyen problemaja.Szivebeteg volt es tudo ödèmàban is szenvedett,ez is vitte el vegul) es kerdeztem tole mi a baj,miert akar elmenni onnan? Nyugtattam hogy az orvosok csak segiteni akarnak rajta h jobban legyen,es akkor elkezdte meselni hogy miket lat,folyamatosan a plafont nezte es mondta hogy lat 2 papot (egyik feherbe van oltozve a masik feketebe) aztan feher viragokat latott,allatokat,lenyeket,embereket,asszonyokat akik enekeltek neki...vegul mar nem tudta azt se hogy hany eves,kerdeztem tole aztmondta 37 kozbe meg 86 eves :/ na de ami a legfurcsabb volt eztan jott. 1 teljes napon keresztul,reggeltol reggelig szemhunyast sem aludt csak beszelt,es kerdeztek tolem az orvosok hogy mit mondd,mert ok nem ertik... SENKI nem ertette,en sem :/ pedig annyira ertelmesnek tunt ahogy magyarazott,meg minden...de egy szot sem tudtam kivenni belole ami ertheto lett volna. Masnapra pedig mintha megnemult volna,nem tudott beszelni,1 hang sem jott ki a szajan :( semmi nem erdekelte az se hogy ottvagyok az se ha nem,csak azzal volt elfoglalva h koncentraljon azokra akiket latott a plafonon.Masnap d.u. mikor uton voltam a korhaz fele,felhivtak hogy meghalt :( En arra gondoltam h mama mar nem volt koztunk mikor azon a furcsa nyelven beszelt,csak fizikailag...a lelke mar a tulvilagon volt? Vagy felig itt felig ott? Lepergett az elete elotte vagy miket latott? Szerintem a temeteset is latta (pont feher viragos koszoruk voltak) ez csak veletlen? Annyira furcsa... van esetleg valakinek erre egy elfogadhato magyarazata? Vagy egy hasonlo tortenetet esetleg aki atelt? Van olyan? Muszaly egy valaszt talaljak erre a kerdesre.
2017. máj. 19. 22:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
96%

Melyik nyugtatna meg a racionális vagy az irracionális válasz?

A racionális válasz:

Az utolsó hetében szegényke már haldoklott. A hallucinációk mondhatni normálisak ilyenkor. Az agy nem képes elkülöníteni az emlékeket és a valóságot. Mikor az apjáról, a lábasról beszélt könnyen lehet, hogy valamelyik régi emlékét élte újra, de valahol mégis tudatában volt annak, hogy már nem sok van neki hátra.

Utolsó napjaiban a beszéd érdekes, de több, mint valószínű, hogy egyszerűen csak azt hitte jól formálja a szavakat, (azért tűnt meggyőzőnek) de a kívülállónak ez ugyebár érthetetlen halandzsa, mert nem igazán sikerült.

(Dédim, emlékszem 94 éves volt mikor elhunyt, előtte 4 évvel volt agyvérzése, onnan kezdve mindig halucinált, a tükörképét nem ismerte fel, beszélgetett vele, mint egy idegennel, úgy is emlegette "fiatal asszony", " csúnya öregasszony". Mindig haza akart menni, mert megszidják a szülei. És sorolhatnám a furcsaságokat)


Az irracionális magyarázat:


Látta a túlvilágot, néhány napig élet-halál között lebegett. Már akkor is, mielőtt bevitték. Lezáratlan ügye volt és nem akart idő előtt távozni. Mivel a neved kiabálta, talán épp veled, vagy tőled nem akart elszakadni.


A beszédet illetően:

Hallottál már az úgynevezett tiszta nyelvről? A lényeg: Eredendően minden embert egy nyelvet beszélt, az egyetlen tiszta, isteni (ha úgy tetszik) nyelvet. Isten megharagudott és összekuszálta a dolgokat, hogy ne értsék egymást. Azóta van ennyi nyelv a világon.

Sok kísérletet végeztek ennek hívei arra, hogy ezt a tiszta nyelvet előcsalják az emberből. Gyerekeket elzártak szüleiktôl, és úgy nevelték elzárva őket, hogy soha egyetlen emberi szót se halljanak.

Felnőttként azt a "nyelvet" vizsgálták, amin végül megszólalt az egyén.

Tegyük fel, hogy valóban létezik egy ilyen nyelv, halála pillanatában talán ezen beszélt mamád.

Akárhogy is, megnyugodhatsz. Minden jel arra utal, hogy a túlvilág kellemesebb felére távozott.

Részvétem.

2017. máj. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Utolso valaszolo,nagyon koszonom...ugy erzem kielegito valaszt kaptam kerdesemre. Es mit gondolsz arrol,milyen dolga lehetett meg ha tavaly oktoberben ugyanigy a halal torkaban volt egy szivinfarktus utan,(akkor is halucinalt,angyalokat is latott) az orvosok is lemondtak rola,hazavittem a korhazbol es 7honapot elt,helyre jott,minden szep es jo volt,aztan idokozben ez mar iden volt,gyomorverzessel szallitottak korhazba,ezen is atharcolta magat,ra 1honapra megint mentot kellett hivni,akkor mar be se akartak vinni aztmondtak a cukra magas,es mindezek utan elt ! Mindent tulelt,7 honapot leszenvedett...es most majus 12.en halt meg :( szerinted milyen dolga lehetett meg ezalatt a 7 honap alatt? Miert nem akkor halt meg rogton az infarktus utan? Szerintem a 7honap alatt semmi olyan nem tortent amire aztmondhatnam hogy ez volt a lezaratlan ügye ami miatt nem halt meg eddig. :(
2017. máj. 20. 09:53
 13/17 A kérdező kommentje:
Sőt,pont koltozes idoszakaban voltunk,eladtuk a regi hazunkat,es vettuk egy ujat,ahova nem tudtunk bekoltozni csak 1 het utan,azt az 1 hetet pedig az en baratomnal toltottuk falun. Annyira varta szegeny hogy lassa az uj lakast,de mindig mondta hogy majd jusson eszembe hogy o nem fogja azt meglatni. Es sajnos igy is lett. Ha ez tartotta volna eletben akkor szerintem elnie kelett volna amig meglatja az uj lakast ..nem? Mit gondolsz?
2017. máj. 20. 09:57
 14/17 anonim ***** válasza:
0%

Tudja a halál farka...

Idiótaságokat már ne kérdezzél légyszíves!

2017. máj. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Ha idiotasagnak tartod ne foglalkozz vele,nincs szukseg a rosszindulatu megjegyzesekre.
2017. máj. 20. 10:08
 16/17 anonim ***** válasza:
92%

Szerette volna látni, de elfogyott az erő. Lehet az is megnyugvást jelentett számára, hogy tudta megvan az új otthonod és reménnyel töltötte el, hogy ezentúl rendben lesz az életed.

Egyébként:

Sok minden lehet lezáratlan ügy egy ember életében. Lehet az akár egy múltbéli hiba, amin nehezen tudja magát túltenni az ember. A lelkiismeret a legnagyobb rabság az ember életében, én úgy gondolom.

És nem feltétlenül kell nagy dolgokra gondolni.

Sok esetben már pusztán a tudat, ami párosul a reménnyel, is sokat segíthet.

2017. máj. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ne tagadjuk a lélek létezését!
2017. máj. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!