Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy szokást úgy...

Hogyan lehet egy szokást úgy kiépíteni, hogy azt szeressük is?

Figyelt kérdés

Olvastam már rengeteget a "Mi a sikeres emberek szokásai" témakörben, rengeteg youtube videót is megnéztem DE!


Elgondolkodtam ezen, hogy oké, akkor ez és ez és ez a sikeres emberek szokása, de ezeknél ezek a szokások már gyermekkorban jeletnkeztek. Pl. Warren Buffet és Bill Gates is többször hangsúlyozta, hogy sikerének egyik kulcsa, hogy rengeteget olvastak már gyerekkorukban is és mai nap is (Warren Buffet állítása szerint idejének nagy részét olvasással tölti mai napig).


Vannak olyan szokások, mint pl. a rendszeres sport, pozitív gondolkodás, célkitüzés stb.


Na és a kérdés, hogy akkor ki építhet az ember egy szokást magának, amit nem csak kényszeresen csinál, hanem meg is szereti, részévé válik (már mint felnőttkorban)?


2017. máj. 20. 17:20
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Utóbbi 3 hónapban, legalább 6-8 könyvet olvastam el, főleg önfejlesztő témában, de még se alakult ki bennem egy égő vágy, hogy még több könyvet olvassak el. Miért van ez?
2017. máj. 20. 17:22
 2/11 anonim ***** válasza:
Persze. De nem mindenki szeret olvasni. Az kialakíthat más szokást is magának. Főleg manapság már nem csak a könyvekből lehet okosodni.
2017. máj. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Rendszeres olvasás helyett lehet pl. rendszeresen hangoskönyvet olvasni. De a gyerekkor nagyon fontos, felnőttként már sokkal nehezebb új szokásokat felvenni.
2017. máj. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mármint hangoskönyvet hallgatni. :)
2017. máj. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mióta megtanultam olvasni könyvmoly vagyok, mégsem lettem sikeres... :/

Szerintem (vagyis nálam így működik) akkor szeretsz meg egy szokást, ha az a hasznodra lesz. Mikor elkezded ott a meggyőződés és a hit, hogy na igen ettől majd jobb lesz, ez majd beválik, és ahogy jönnek az eredményei, úgy egyre jobban megörülsz neki és megszereted. Viszont ha hamarabb elveszíted a meggyőződésed és a hitedet minthogy elérd a második fázist, akkor esélyes hogy megszenveded és felhagysz vele.

2017. máj. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Informálódni nagyon szeretek, sőt, nagyon nagy igényem van rá, rengeteg TED videót nézek, nagyon sok különböző szakportál híreit olvasom, általános híreket is stb. DE


Akármilyen könyvet olvastam el, úgy jött le, hogy a lényeges információk, történések, történetek, elférnének harmadannyi oldalon.


Akármilyen könyvet olvastam el, nekem túl sok volt az író által belevitt körítés, egy dolognak a megfogalmazásához sokkal több sort, bekezdést használt mint szükséges lenne.


Hozzá kell tenni, hogy Y generációs vagyok, talán mi már jobban hozzászoktunk az audi-vizuális tartalomhoz, prezentációkhoz, stb.


De ettől függetlenül szeretek olvasni, informálódni, csak nem könyv formájában teszem. De jobb lenne kialakítani ezt a szokást.


Ti mikor olvastok könyvet?

2017. máj. 20. 21:12
 7/11 anonim ***** válasza:
"nekem túl sok volt az író által belevitt körítés, egy dolognak a megfogalmazásához sokkal több sort, bekezdést használt mint szükséges lenne" - Hát szépirodalmat ne úgy akarj olvasni, mint valami lexikont. ;-)
2017. máj. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én a munkám során is könyveket olvasok, a saját magam szórakoztatására meg lefekvéskor (ha még nem vagyok túl fáradt).
2017. máj. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de szerintem elég nagy barbárság csak azért könyveket olvasni, hogy valaki sikeres legyen. A könyv nem erre való, ha csak ezért ülsz le naponta órákat olvasni, akkor jobb, ha nem teszed. Ezek a sikeres emberek sem ezért olvastak egyébként. Önmaguk miatt lettek sikeresek, és nem azért, mert szokásokat alakítottak ki maguknak...
2017. máj. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"A könyv nem erre való, ha csak ezért ülsz le naponta órákat olvasni, akkor jobb, ha nem teszed."


De, erre is jó. Csak persze ha pusztán "kötelességből" csinálja valaki, akkor nem lesz sok öröme benne.


"Ezek a sikeres emberek sem ezért olvastak egyébként."


De, vannak olyan sikeres emberek, akik pont úgy próbálták beépíteni a mindennapi életükbe az olvasást, mint a kérdező. Vannak szempontok, amikből mindegy, hogy mi a motiváció, ha elolvasod a Háború és békét, akkor elolvastad, tudod, miről szól, gondolatokat ébresztett, növelte a szókincsedet, stb. Csak más szempontok is vannak, az igaz: valószínűleg jobban hat úgy, ha nem muszájból olvasod, könnyebben átmegy az üzenet, meg nyilván több örömet ad.


"Önmaguk miatt lettek sikeresek, és nem azért, mert szokásokat alakítottak ki maguknak..."


De a szokásaink a részeink, segítenek abban, hogy "önmagunk legyünk". Nincs olyan ember, akinek semmiféle szokásai nincsenek, elég kevés az olyan is, aki még sose olvasott el semmit. Tehát nincs olyan, aki "önmaga" csak úgy, lógva a semmiben. A gyerekednek is azt mondanád, hogy nem kell semmiféle szokást kialakítanod (pl. iskolába járni, házi feladatot írni, tanulni), nem kell semmit elolvasnod, ha nem akarsz (kötelező olvasmányokat se), csak "legyél önmagad"? Én biztos nem.

2017. máj. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!