Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Olyan könyveket keresek, a...

Olyan könyveket keresek, a melyek a barátságról foglalkoznak. Hogyan kell kiépíteni őket? Hogy működnek? Egyáltalán milyen dumát kell alkalmazni?

Figyelt kérdés

2016. júl. 2. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez az a dolog, amiről nem fogsz könyvet találni. Legalábbis aktuálisat nem igazán, én találtam egyet, de az is 1996-os kiadás, akkor mások voltak az emberek és az is inkább az emberekkel való kapcsolatról, emberek befolyásolásáról szólt, ami egy tágabb dolog a barátságnál szerintem.


Én úgy látom, hogy hasonló a hasonlónak örül. Szóval elsősorban akkor alakul ki a barátság, hogyha van valami dolog, amiben mindketten érdekeltek vagytok. Ilyenkor könnyebb is beszélgetést kezdeményezni, aztán hogyha megvan a kölcsönös szimpátia, meg a bizalom és szereztek egy rahedli közös élményt, akkor szerintem már nevezhetitek egymást barátoknak :D Hogy ez a folyamat közben miről alakul ki, arról fingom sincs.


Ez csak az én meglátásom, nincsen rá semmilyen garancia, hogy tényleg így is van, bár szerintem logikusnak tűnik, amit írtam.

2016. júl. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mi a címe?


Én 12-14 éves koromban lettem befordult. Lassú folyamat volt, de ennek ellenére még most 28 évesen sem tudok két szót váltani valakivel. Még munkahelyen sem. Egyszerűen képtelen vagyok emberi kapcsolatok kialakítására!!!

Voltam pszichológusnál, de szart sem ért. Csak a pénzem ment rá.

2016. júl. 2. 20:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Dale Carnegie - How To Win Friends And Influence People


Van magyar fordítása, ncore-on fent van.

2016. júl. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ha tudsz kérlek add meg a linket. Lehet, hogy csak béna vagyok, de nem találom.
2016. júl. 2. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!