Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy szokást úgy...

Hogyan lehet egy szokást úgy kiépíteni, hogy azt szeressük is?

Figyelt kérdés

Olvastam már rengeteget a "Mi a sikeres emberek szokásai" témakörben, rengeteg youtube videót is megnéztem DE!


Elgondolkodtam ezen, hogy oké, akkor ez és ez és ez a sikeres emberek szokása, de ezeknél ezek a szokások már gyermekkorban jeletnkeztek. Pl. Warren Buffet és Bill Gates is többször hangsúlyozta, hogy sikerének egyik kulcsa, hogy rengeteget olvastak már gyerekkorukban is és mai nap is (Warren Buffet állítása szerint idejének nagy részét olvasással tölti mai napig).


Vannak olyan szokások, mint pl. a rendszeres sport, pozitív gondolkodás, célkitüzés stb.


Na és a kérdés, hogy akkor ki építhet az ember egy szokást magának, amit nem csak kényszeresen csinál, hanem meg is szereti, részévé válik (már mint felnőttkorban)?


2017. máj. 20. 17:20
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

A siker egy elég nagy skálán mozog, egy fejlődő ország állampolgárához képest az is siker ha van mit enni. Másnak siker ha felveszik egy válaszott egyetemre, stb.


De az ember igenis, fejlesztheti magát és fejlődhet magához képest, ami maga a siker. Tehát egyáltalán nem hülyeség negatív, rossz szokásokat megszüntetni, és pozitív szokásokat beépíteni az életünkbe.

2017. máj. 21. 17:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!