Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elcsesztem most az eletem mi?

Elcsesztem most az eletem mi?

Figyelt kérdés

Jogra (igazsagugyi igazgatasi) jartam egy evig de ott hagytam mert nem volt mar motivaciom tanulni es onkoltsegesen voltam. Esely sem lett volna atkerulni allamira mert 4,5-os atlaggas sem vesznek at.Diakhitelbol fizettem a sulit mellette dolgoztam es meg igy sem jottem ki. Anya folyton uvoltott velem hogy hagyjam ott a sulit. Most ott hagytam de borzasztoan erzem magam. Elcsesztem az eletem?

Most Segedapolokent dolgozom egy idosek otthonaban. Egy evet akarok itt dolgozni,kozben apolo okjt megcsinalni es egy jogsit.

Jovore pedig Semmelweisre menni allamira apolonak.

Szerintetek ?

Felek hogy a munka miatt nem lesz mar kedvem tanulni. Mert sokan ezt mondjak hogy melo utan nehez megint egyetemet elkezdeni..


21/L


2017. máj. 26. 12:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy írod, nehéz lesz. De meglehet csinálni a nehéz dolgokat is. Csak tisztában kell lenni vele, hogy komoly tervezést és fókuszt követel.


Az én szememben szebb pálya az ápoló. Szerintem ez a jogász dolog nem egy tiszta ügy... (tisztelet a kivételnek) De kemény dolog ápolónak lenni. De az biztos, hogy az élet sűrűje.


Amúgy nem tudsz valahogy függetlenedni otthonról? Nem tudom jó neked ott lenni.

2017. máj. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
De miért dolgoztál mellette, ha nehéz? Diákhitelt akkor kell csak fizetni ha már elvégezted. Amíg meg tanulsz, addig ahogy 0 éves korodtól, úgy most is illik hogy eltartsanak.
2017. máj. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Lana85 válasza:
Szia! Hát nagy döntés volt otthagyni a sulit, de kemény akarattal elszántsággal bármire képes az ember.Az ápoló kihalófélben lévő faj, ehhez alázat kell és tisztelet, nehéz, ez emberi szakma, nem egy szimpla meló. Jól gondold át. Ha olyan jó átlagod volt a jogon akkor eszed is, ha azt tudnád valahogy megcsinálni szebb életed lehetne, anyagilag biztos, sok jogász van, de ott már nem mindegy hogy épp megvan a vizsga vagy kitűnő valaki, ezt az utat nem engedném el ha van rá mód. De ha ápolóként akarsz élni, dolgozni, akkor szívvel lélekkel! Ja hát igen munka mellett nehéz tanulni, ha otthon támogatnak, akkor megoldható. Hajrá, bármihez is kezdj akarat nem kevés kell. A Te életed nagyon gondold át.
2017. máj. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A diák hitel elég nagy csapda. Tényleg csak végső esetben szerintem és be kimaxolni.
2017. máj. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2-es, könyörgöm értelmezd a szöveget, mielőtt válaszolsz.

A tandíjat fizette diákhitelből, és a munkájáért kapott pénzből. Plusz gondolom még a megélhetését is.

Az egy dolog, hogy "illik, hogy eltartsák" a szülei. Na de ha nincsenek olyan anyagi helyzetben? Nem mindeni születik aranykanállal a fenekében.


Kérdező, nem cseszted el az életed!

Ha nem volt motívációd tanulni, akkor nem is érdekelhetett igazán, ezért jó, hogy ott hagytad. Az ápolói szép szakma. Az élet meg majd elhozza neked azt a munkakört, amit szeretni fogsz, amiben kiteljesedsz. Iőd még van bőven, ne keseredj el!

2017. máj. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Most jottem az idosek otthonabol el. Azt mondtak hogy 5 evem van elvegezni az apoloit,de en most okjt akarok egy ev alatt aztan pedig ugye Semmelweis apoloi.

Azert gondolom hogy jo ez a segedapolo mert igy belelatok hogy mit is csinalnak. Nehogy az legyen mint jognal higy elkezdem es otthagyom... marmint fosulin majd

2017. máj. 26. 14:17
 7/8 anonim ***** válasza:

21 éves fiatal lány vagy. Hogy cseszted volna el? Ami nem megy, nem kell erőltetni, mert után csak utálni fogod a munkádat.

Tényleg nehezebb munka után visszaülni tanulni, de nem lehetetlen. Rengetegen csinálják ezt.

Anyukám 40 évesen végezte el a diplomás ápolóit. Én féléves kihagyással pedig a mestert egy gazdasági szakon.

Semmi sem lehetetlen, ha van benne elég elszántság.

Sok sikert kívánok mindenhez, amit csak szeretnél.

2017. máj. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem cseszted el. Előbb-utóbb szerintem vagy otthagytad volna, vagy kibuktál volna. Ami nem megy, azt nincs értelme erőltetni egyetemen. Szóval inkább nyertél vele, hogy most hagytad ott, mert ha ott maradsz, akkor tényleg az idődet pocsékolod.


A többi meg rajtad áll. Munka mellett is lehet egyetemet végezni, nem egy ember van, aki képes erre.

2017. máj. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!