Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Fizettem rendesen a kötelezőme...

Fizettem rendesen a kötelezőmet, okoztam balesetet 1milliót fizetett ki a biztosítóm. Azt tényleg behajthatja rajtam?

Figyelt kérdés
1évig voltam ennél a biztosítónál. Nem azért fizetünk kgfbt, hogyha véletlen bajt csinálunk akkor álljon helyt helyettünk? Helyzet az (hátha ez befolyásolja) ,hogy vitatkozunk a bírósággal, hogy előztem e vagy csak áttértem a szembe sávba véletlenül a tejködben. Szándékos/vétlen károkozás.

#kötelező biztosítás #vétlenkárokozás #szándékoskárokozás
2017. jan. 7. 21:49
 1/5 Donald J. Trump ***** válasza:
Azért fizetsz a biztosítónak, amit a szerződési feltételekben felkínálnak. Ha már a kötelező biztosítással helyt állnának mindenért, akkor nyílván nem lenne értelme a drágább csomagoknak.
2017. jan. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%

A kötelező biztosítás lényege, hogy a vétlen félnek téríti meg a kárt a vétkes terhére.

Ez normál esetben úgy zajlik, hogy a biztosító kifizeti a kárt, elküldi a károkozónak a számlát, felajánlva, hogy amennyiben azt rendezi, nem romlik a bónusza.

Nagyobb károkozásnál ezzel nem szokás élni, az évfordulótól a jelenlegi bónusz mínusz kettő besorolású leszel, akár biztosítót váltasz, akár nem.

"Nem normás" esetben lehet cifrább a helyzet, pl. ittas vezetés esetén, amikor a biztosítóknál szokás áthárítani a kárrendezést a vétkesre.

2017. jan. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szándékos károkozás esetén behajthatja rajtad a biztosító a kárt. Ez lehet jogosítvány nélkül vezetés, lehet lejárt jogosítvánnyal, lehet jogosulatlan vezetés átengedés, vezetéstől eltiltott állapotban vezetés, ittas vezetés, vagy kábítószeres állapotban vezetés, vagy szándékos ütközés. Meg még egy csomó más. Miért néz ki úgy a helyzet, h vmi lényeges dolgot elfelejtettél leírni?
2017. jan. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
2017. jan. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, én is hiányolok valamit...

Mi alapján akarják kifizettetni veled?

Miért akarhatják rádverni a szándékos károkozást?

A köd meg az előzés nem minősül szándékos károkozásnak, ezekért legfeljebb a rendőrség ..szogathat, a biztosító nem.


Ezen az oldalon Regressz címszó alatt az 1. pontban vannak összefoglalva, hogy a biztosító milyen esetekben kérheti tőled a lóvét:

[link]

2017. jan. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!