Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ittasan vezettem, balesetet...

Ittasan vezettem, balesetet okoztam, nem vették el a jogsim miért?

Figyelt kérdés
Sajnos alkohol befolyásolás alatt ültem volán mögé, tudom nagyot hibáztam. :( Az történt hogy az utcánkba a háztól 2-300 méterre neki csúsztam egy parkoló autónak. Személyi sérülés nem történt. Rendőri intézkedés volt, előállítottak. Viszont amikor el engedtek vissza adták a jogositványomat. Az aggaszt hogy az egész dologról nem kaptam csak egy igazolást. Nem kellett volna más papírokat is kapnom? Mondjuk betétlapot? Vagy most várnom kell?

2016. aug. 27. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Megszondáztattak?
2016. aug. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kitől kellett volna és milyen "betétlapot" kapnod?


Kaptál egy igazolást az előállítás idejéről. Mást nem kell kapnod.


Volt szonda, vérvétel?

2016. aug. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen volt szonda a helyszínen és vérvétel 2x. De a jogsimat vissza adták.
2016. aug. 27. 15:35
 4/8 anonim ***** válasza:

"# 3/3 Időpont ma 15:35"


Oké, így már világos.


Sima ittas vezetés esetén már évek óta visszaadják a jogsit. Csak akkor veszik el a helyszínen ha alapos a gyanú ( vagyis szinte biztos), hogy a járművezető bűncselekményt követett el.

Nálad még akár szabálysértés is lehet, mivel nem volt súlyos sérült, csak anyagi kár.

Amint megkapják a vérvizsgálat eredményét, fogsz majd kapni idézést, vagy szabálysértési, vagy büntetőügyben.

A jogsidat pedig majd a szabálysértési határozat, vagy a jogerős bírói ítélet után kell leadnod.

2016. aug. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 JohnnyBoy002 ***** válasza:
Nem úgy van, hogy akár személyi sérülésnél meg bárminél is nem a rendőrség, hanem a bíróság veszi el a jogsit x időre + pénzbírság?
2016. aug. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"# 5/5 Időpont tegnap 22:16"


"9. A vezetésre jogosító okmányok helyszíni elvétele, vezetési jogosultság szünetelése


32. § Az ellenőrzésre jogosult szerv (a továbbiakban: ellenőrző hatóság) nevében eljáró személy (a továbbiakban: ellenőrző hatósági személy) az eljárása során a vezetői engedélyt a helyszínen elveszi, ha


a)69 a járművezető azzal gyanúsítható, hogy közúti veszélyeztetés [a Büntető Törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény (a továbbiakban: Btk.) 234. §], közúti baleset során maradandó fogyatékosságot, halált, kettőnél több ember halálát vagy halálos tömegszerencsétlenséget okozó közúti baleset okozása [Btk. 235. § (2) bekezdés], járművezetés ittas állapotban (Btk. 236. §), illetve járművezetés bódult állapotban (Btk. 237. §) bűncselekményt követett el,


b) a járművezető járművezetéstől eltiltás hatálya alatt áll, vagy a közlekedési igazgatási hatóság a vezetési jogosultságának szünetelését jogerősen elrendelte,


c) gyanú van arra, hogy a vezetői engedély hamis, meghamisították vagy azzal más módon visszaéltek."

326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelet

a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról


Régebben a "bódult állapotban történő vezetés" miatt is elvették, de már évek óta az a gyakorlat, hogy nem veszik el, csak ha elektromos szondát fújatnak (Seres Ethyometer) vérvétel helyett, ami egyből kiadja az eredményt.

2016. aug. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Sokat segítettetek.
2016. aug. 28. 14:31
 8/8 anonim ***** válasza:
Szívesen!
2016. aug. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!