Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy idegileg, lelkileg tönkrem...

Egy idegileg, lelkileg tönkrement emberként, van értelme tovább élni?

Figyelt kérdés

Tudom megfogom kapni: Jaj megint egy újabb önsajnáltató ember síránkozásai. Térjünk a lényegre. Nem létező "gyerekkor". Gyerekként nélkülöztem, nyomorogtam. "Szüleim" vertek és terrorban tartottak engemet.

Alig vártam felnőttkort hogy elköltözzek és tudjak dolgozni vagyis megszabaduljak a "szüleimtől".

Mert reménykedtem felnőttként jobb életem lesz. Sajnos nem lett. "Szüleim" úgy lelkileg/idegileg tönkre tettek engemet egy emberi roncs lettem. Én már belefáradtam az igazságtalan életben. Legbelül szenvedő öreg ember lakozik bennem. Aki várja halált, mert halál megváltás lenne nekem. Csak gyógyszerrel tudok aludni. Gyógyszer nélkül nem tudnék aludni, mert éjszaka azon jár az eszem. Mivel érdemelte ki ezt a életet. Mi lett volna, ha normális szerető családban születtem. Azért nem lettem öngyilkos idáig. Mert reménykedtem, következő évben, hátha jobb életem lesz. De nem, egyre rosszabb lesz. Ahogy telnek évek, arra jutottam, totál fölöslegesen élek, úgysem lesz jobb boldog életem. Mit tanultam az élettől? Az élet értelme: normális szülök(normális gyerekkor) + jó külső + gazdagság = nagy boldog élet! Jó külsö és pénz nagy boldogság! Mindennap azon gondolkozok. Mi lett volna, ha normális szerető családban születtem. Akkor milyen boldog életem lenne? Tudtam volna ilyen életem lesz, akkor gyerekként megöltem volna magamat, akkor megkíméltem volna sok éves szenvedés. Egy emberi roncs emberként, van értelme tovább élni?



2017. máj. 30. 14:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
91%

Mondd kedves 51%, miért is kell telespammelni mások kérdését a problémáiddal? Nem ez az első, ahol látom.


Semmi haszna a válaszodnak, nem tartozik a kérdéshez, nem kapcsolódik a kérdésben felettekhez, úgyhogy tarsd meg szépen maagdnak a kéretlen információkat, vagy írj ki kérdést te, ott majd rólad fog szólni a dolog.

2017. máj. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

15:44

A pszichés aggodalmam mértéke gyakran túlmutat az ésszerűségen, még ha tudatában is vagyok mindennek.

Gyakran bizonyságot szeretnék nyerni, illetve saját lelkemet próbálom nyugtatni a válaszaim leírása által.

Elnézést kérek, ha zavaróan hatottak a megnyilvánulásaim.

2017. máj. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Más családba születve,valószínűleg teljesen más ember lennél.

Ezen nem tudsz változtatni,viszont a helyzeteden igenis tudsz !

Keress egy jó szakembert !

Mennyi idős vagy ?


" Az élet értelme: normális szülök(normális gyerekkor) + jó külső + gazdagság = nagy boldog élet! Jó külsö és pénz nagy boldogság!"


Ez baromság,ha tele lennél,és hasonló múlttal,akkor sem lennél boldog.

Belül nem.

Barátokkal hogyan állsz ?

2017. máj. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
55%

Ne azt használd ürügynek, hogy rossz gyerekkorod volt. Millió ember van még így ezzel, mégsem lelki roncs.

Jól írta az egyik valszolo; mit tettél azért, hogy jobb legyen?

A kérdésedből úgy jön le, hogy egész eddigi életedben azon siránkoztál, hogy neked mennyire rossz volt, hogy miért nem máshogy volt, mi lett volna ha....

Ennek semmi értelme, így mégis mit vársz? Hogy magától helyre jön minden?

Motiváld magad, hogy jobb életet szeretnél, boldogságot, előre nézz, ne mindig vissza.

2017. máj. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!