Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 5 gyerek, éhezés, vágyakozás?...

5 gyerek, éhezés, vágyakozás? Miért?

Figyelt kérdés
Előbb láttam egy videót, ahol egy családnál 5 gyerek volt, mindkét szülőnek 8 általános, reggelire vajaskenyér,stb. Közben azon sirankoztak milyen jó lenne autó,tv, meg nyaralni. Miért vállalnak gyereket? Miért sirankoznak akkor?
2017. jún. 1. 09:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
96%

Mert azt hiszik, a sok gyerek után olyan marha sok támogatás jár, holott nem, mert kb. szarra nem elég.


Sajnos az ilyen emberek nem gondolkoznak, csak szülik a gyerekeket sorban, és egyre inkább nyomorognak.

Holott 2 kiskölyökkel meg lehet, tök jól megélnének :)

2017. jún. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
65%
7-es, ha csak 10x-ből kettő futott be, az elég tré arány, és gáz ezért megnyomorítani meg nélkülözni kényszeríteni a többit a nulla jövőképpel és lehetőséggel együtt.
2017. jún. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
86%
#10: támogatással és pénzzel nem lesz több gyerek, pont az európai példa mutatja, a nálunk jobb anyagi körülmények között élőknél még kevesebb a gyerek. A korszellem a gyerekvállalás ellen dolgozik. Azzal, hogy néhány amúgy is stabilan vagy kifejezetten jó anyagi körülmények között elő családot még tovább pumpolnak állami pénzből (hiszen az tudja a rengeteg kedvezményt kihasználni, aki amúgy sem döglik éhen), még nem kerüljük el a demográfiai katasztrófát. Csak aki kevesebb gyerekben gondolkozik és hasznos munkaerő, az lelép máshová.
2017. jún. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
76%
Hiaba akarjak azt hogy befusson a gyerek majd, ha azt latja otthon hogy anyu es apu beeri a 8. altalanossal, meg a sitnyik meloval, akkor o sem lesz motivalva, hogy tovabb lepjen. Plusz azert ezeknek az embereknek altalaban a szellemi kepessegeik sem a legjobbak.
2017. jún. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
94%
Én iskolázott ember vagyok, bár ettől semmivel sem érzem magam különbnek másoknál /és nem is vagyok rá büszke/. Nálam lehet az életutam és a tapasztalatok hozták úgy, hogy azt mondom, egy gyerek kell egy családba. Nekem is egy van, és kifejezetten nem tervezek mégegyet. Ennek az egynek szeretnék mindent megadni. Nincs megtiltva, hogy a nagyon sok gyereket "nevelő" családok azzal álltassák, vakítsák magukat, hogy "jó ez nekünk, mert szép nagy a család", de valljuk be, lóf@$zt nem ér akkor a szép nagy család, ha nem, hogy játékra meg extraságokra nem tellik a gyerekeknek, hanem az is eldöntendő kérdés, hogy "fűtsünk vagy együnk". Kegyetlenül hangzik így kimondani, de sajnos mindenki pénzből él (így vagy úgy), a gyerekek után járó támogatásokat, pótlékokat segélyeket stb is elő kell teremteni valahonnan, nagy valószínűséggel a kevés, vagy semennyi gyereket nem nevelők zsebéből. Ilyenkor jön a kérdés: "Hát azért dolgozom én bakker, hogy a más kölykeit tartsam el???" Hát a nagy büdös lóf@$t. Szép dolog a gyerekvállalás ösztönzése, de nem más f@$zával kéne verni a csalánt. Mindenkinek annyi gyereket kellene vállalni, amennyit becsülettel fel tud nevelni. Kevés matekkal ki lehet számolni, hogy kb 13-15 millió forint kell ahhoz, hogy EGY azaz EGY gyereket a születéstől a kirepülésig felneveljen az ember úgy, hogy ne kelljen nélkülöznie a gyereknek, de ugyanakkor ebben túl sok extraság sincs benne, csak a szükséges minimumnál egy kicsivel több (soknak hangzik, de ha végig gondoljátok: ruháztatás, iskláztatás, szükséges különórák, sport, hobbi, sulihoz szükséges cuccok, kaja stb, és a jelen rendszer, társadalmi és oktatási viszonyok szerint min. a gyerek 22 éves koráig kell számolni) És akkor még nem tudtad megtámogatni egy lakással, hogy ne kelljen hitelt felvennie, és a "nagybetűs" életét ne rögtön mínusszal kezdje. Én nem vagyok a kifejezetten előre gondolkozós típus, de azt tudom magamról, hogy ezeket a feltételeket, tiszta lelkiismerettel EGY gyereknek tudom megteremteni anélkül, hogy rommá hajszolnám magam, és a gyereknek minden nap egy idegroncs fatert kellene hazavárnia esténként.
2017. jún. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Igy van mindenki annyit vallaljon amennyit onerobol el tud tartani tisztesegessen.

Tehat legyen ruha cipo tanszer zoldseg gyumolcs friss etel egeszseges kornyezet.

Gyerekvallalas onzo dolog hiszen szulo sajat oromere vallalja a gyereket nem az allamnak vagy mas mese miatt.

2017. jún. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ilyenek saját önző céljaikra használják fel a gyerekeket pl:lusta dolgozni, segély, támogatások, adományok..stb
2017. jún. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!