Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek szégyen az, ha az...

Szerintetek szégyen az, ha az ember pszichológushoz jár? (többi lent)

Figyelt kérdés

Őszintén mondom, eddig sok értemét nem láttam, mindig az unatkozó emberek jutottak eszembe, akik minden hülyeségért pszichológushoz rohangálnak, mert ez olyan divatos. Eddig úgy gondoltam vagyok elég erős ahhoz, hogy átvészeljek bármit. Viszont eljutottam oda, hogy nagyon komoly problémák vannak a családomban, amik az én életemet is meghatározzák. Nagyjából körvonalazódik az, hogy ez már nem mehet így tovább, így odáig jutottam, hogy írtam egy emailt egy pszichológusnak.

Viszont nagyon lelkiismeret furdalásom van, hiszen mégiscsak a családomról van szó, de ők képtelenek belátni hogy baj van.(Ha felhozom ezt otthon vagy bármit, ami nem tetszik, akkor pl. öngyilkossággal fenyegetőznek, stb.). Nem tudom mikor csinálok jobbat, ha hagyok mindent úgy ahogyan van, vagy akkor ha megpróbálok segítséget kérni, mégha ez egyelőre a hátuk mögött történik is. Van nekem ehhez jogom?



2017. jún. 8. 21:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Nincsen abban semmi szégyen, menj csak hozzá hamar szépen, elmondod majd mik a bajok, nem lesznek ott hidd el majmok. Meghallgat a tanult ember, talán nem is kell majd gyógyszer, jó tanáccsal ellát bőven, minden jobb lesz a jövendőben. Tehát ne félj, keress egyet, vigyél neki egy kiló meggyet.
2017. jún. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológushoz menni a legjobb dolog, amit egy lelki problémával tehetsz. Ő egy szakember, aki segíti a saját lelki működésed megértését, és túllendít a nehézségeken.
2017. jún. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Fatal_3rror_ ***** válasza:

Én is gondolkoztam néha rajta. Viszont egy eset rettentően kiábrándított.


Villamoson ültem és pszichológus nő éppen egy barátjának ecsetelte hogy kik járnak hozzá. Egyikről úgy beszélt mint akit a háta közepére sem kíván. "Azt mondta hogy jönne többször, mondtam neki hogy pont elég lesz havi egyszer". Meg elkezdte hogy "Volt nálam az impotens srác is..."

2017. jún. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha komolyabbnak érzed a problémát menj pszichiáterhez, ő orvos. Amúgy nem szégyen, az a baj és a szégyen, hogy itt az országban még mindig sokan elítélik. USA-ban pl., úgy járnak, mint a fodrászhoz. A munkahelyeknek is van, főleg spéci szakmákban, tűzoltó, orvos, sportolók, (mondjuk a sportpszichológia egy külön szakág) de suliban is van, és tényleg foglalkoznak is Veled. Lehet találni olcsón is csoportterápiákat kint. Sajnos itt még messze vagyunk ettől.
2017. jún. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem szégyen pszichológushoz járni, az csak egy lépés ahhoz, hogy minél kiegyensúlyozottabb és boldogabb ember lehess.


Az én családom se akar tudomást venni a problémáimról.....

2017. jún. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Nem szégyen pszichológushoz menni. A pszichológusok sokat tudnak segíteni a lelki problémák megoldására.
2023. szept. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!