Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lehet, hogy elcsesztem az...

Lehet, hogy elcsesztem az életemet?

Figyelt kérdés

Erről még nem beszéltem senkivel és igazándiból nem bántam meg semmit csak furcsa érzéseim vannak néha...


16 éves voltam amikor összejöttem a barátommal aki már akkor is dolgozott. Hozzáteszem én soha nem tudtam, hogy mi szeretnék lenni de az egészségügy vonzott és vonz a mai napig is. A helyi középiskolában érettségiztem és most egy haszontalan szakmát tanulok ami nem is tetszik, most fogok végezni. Ő egy másik településen lakik. Érettségi előtt volt róla szó, hogy ki hova megy és én a 40km-re lévő egészségügyi iskolába szerettem volna menni csak nem jelentkeztem, bár lehet fel sem vettek volna. Csak én hülye azért nem jelentkeztem mert akkor a barátommal még ettől is kevesebb tudtunk volna együtt lenni 2 éven keresztül. Így is nehéz nélküle mert egy héten talán egyszer tudunk találkozni de van amikor egyszer sem. Most nyáron szeretnénk összeköltözni csak az a baj, hogy ő semmilyen körülmények között nem akar elköltözni a jelenlegi lakóhelyéről. Még van lehetőségem elmenni abba az egészségügyi suliba csak a barátom ellenkező irányba lakik és tőle már olyan 60km-re van a suli... amit csak úgy tudnék megközelíteni, hogy reggel felülök a buszra, onnan egy másik településen felszállok a vonatra, majd megint buszra. Így valószínűleg minden nap hulla lennék és ezt nem szeretném. Meg ha elvégezném azt a sulit, 60km-es körzetben egy darab kórház sincs. És én kórházban szeretnék dolgozni. A mentőautó is vonz csak sajnos azt nem biztos, hogy lelkileg sokáig bírnám ezért azt inkább kizárnám.

Próbáltam más irányba nézni de egyszerűen csakis egy kórházban tudom elképzelni magam. Nem sztk-ban, háziorvosi rendelőben hanem kórházban. Viszont nem szeretném elhagyni a barátomat sem emiatt és nem akarom, hogy a kapcsolatunk rámenjen. 2 év hosszú idő. Tudom, ha szeretjük egymást akkor kibírjuk... de utána sem szeretnék napi 120km-t utazni.

Mit tegyek? Annyira tanácstalan és kicsit elkeseredett vagyok...


2017. jún. 9. 13:37
 1/5 A kérdező kommentje:
Most 21 éves vagyok.
2017. jún. 9. 13:37
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha a barátod semmilyen körülmények köttött sem akar elköltözni akkor miért neked miért kéne? Mármint itt most a jövődről van szó. Vagy ez őt nem érdekli?
2017. jún. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hanem biztos.
2017. jún. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vágj bele a suliba-végezd el és aztán összeköltöztök-hozzá költözöl, ha még ott lesz számodra ő, de szerintem ha ennyire nem érdekli jövőd, akkor már hiányzik belőle feléd valami és elvan veled csak.

A leendő munkahely meg kiderül, hogy lesz e.Ha lesz, akkor érdemes költözni...akkor kiderül.

Addig építsd a jövődet, ameddig van lehetőséged...utána már bathatod álmaidat.

2017. jún. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A barátodat nem is érdekli az álmod? Ennyire nem törődik azzal, hogy TE mit szeretnél? Tudod egy kapcsolatban mindkét félnek áldozatokat kell hozni, nekem úgy tűnik, hogy te sokkal többet viszel bele, mint ő. Nehogy feladd az álmod, az iskolát, a tanulást egy pasi miatt! A barátodnak támogatni kellene téged. Ő mit szól ehhez az egészhez? Ezt mindenképpen vele kell megbeszélned illetve magaddal! Mit szeretnél? Leragadni egy ilyen férfi mellett vagy tanulni az álmodért? Biztos vagy benne, hogy ő a legmegfelelőbb számodra? Légy őszinte magadhoz. Nekem kicsit sántít a dolog, ráadásul furcsa érzéseid is vannak. Lehet valamit félreértelmeztem, de nekem így jött le a soraidból. Egyetlen egyet ne csinálj: ne mondj le az iskoláról, különben tényleg elcseszed az életed. 21 évesen még nem olyan késő változtatni, sőt az a jobb, ha minél előbb észbe kapsz és elkezdesz tenni azért, amit igazán szeretnél!
2017. jún. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!