Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Totál elcsesztem az életemet,...

Totál elcsesztem az életemet, amikor földrajzos pályát választottam?

Figyelt kérdés

Pedig középiskolában mondták nekem, hogy jól megy a matek, próbáljam meg alkalmazott matematikusként a jövőmet, ha a közgázra nem tudok bekerülni a ponthatár miatt...vagy esetleg egy mérnöki szakba kóstoljak bele, aztán ha nem megy, még át tudok jelentkezni egy könnyebbre...de nem, engem csak a történelem és a földrajz kötött le és éreztem úgy, hogy egyetemi szinten és képes lennék magas szinten teljesíteni belőlük...a történelemről mindenhol nagyon rosszakat hallottam már akkor is, hogy lényegében semmire sem jó, a sima földrajz olyan túl egyszerűnek tűnt, így kötöttem ki egyik rokon tudományánál, a földtudománynál. Szépen végig is nyomtam tiszta ötösökkel, szakosodtam, minden meg volt, de már a vége felé rá kellett döbbennem, hogy fabatkát sem ér az egész szak. Egyrészt nem is látom sehol, hogy keresnének valamilyen munkakörben ilyen végzettséggel embereket, másrészt oké, hogy tanulgattunk rengeteg elméleti anyagot, de úgy konkrétan el se tudom képzelni milyen komolyan munkát végezhet egy ilyen szakon végzett személy, mire jó ez egyáltalán? A felvételi tájékoztatóban fel volt sorolva rengeteg hely, ahol el lehet helyezkedni vele. Szakmai gyakot ez alapján kerestem, de mindenhol mondták, hogy ilyen végzettséggel nem alkalmaznak embereket. Végül egy helyre felvettek, hogy az igazolásom meg legyen legalább és el tudjam végezni a szakot, de konkrétan semmit nem csináltam az ott töltött egy hónapom alatt. Mindent megmutattam, bemutattak, de egy részlegen se dolgoztak földtudományt vagy földrajzot végzettek. Csak építőmérnökök, informatikusok, közgazdászok, ilyen-olyan gépészeti, építészeti, vízügyi stb. technikumot végzett emberek.


Végzés után akárhova elmentem, mindenhol azt mondták ezzel az ég világon semmit se lehet kezdeni. Vagy földmérő és földrendező mérnökök kellenek vagy építőmérnökök, esetleg térképészek/térinformatikusok, de abból is inkább a mérnöki vonalon végzettek, nem a sima földrajz/földtudományisok. Konkrétan így megmondta minden szakember, hogy ezzel a diplomával maximum utcaseprő leszek.


Persze mehettem volna máshova, de még most sem érzem magamban az erőt, hogy én képes lettem volna matematikus vagy mérnöki szakot elvégezni...nincs hozzá affinitásom egyszerűen.


2016. dec. 7. 09:07
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

*egyetemi szinten is képes lennék

*milyen komoly munkát

*megmutattak

2016. dec. 7. 09:09
 2/14 A kérdező kommentje:

Konkrétan ezt írták a tájékoztatóban:

"Hol hasznosítható a nálunk megszerzett tudás: Környezetvédelmi szolgáltató cégeknél, környezeti alapállapot felmérésekben, környezeti szennyezést lehatároló munkákban, környezeti hatástanulmányok készítésében, környezet- és természetvédelmi egyesületeknél."

2016. dec. 7. 09:16
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

OK, egyszer rossz irányba mentél és rájöttél, hogy tévedés volt.

De azt nem értem, miért itt sírsz, ahelyett, hogy elkezedenéd egy informatikus vagy mérnöki szakot. Semmi hátrányod sem lesz abból, hogy van egy más irányú végzettséged is.


Azt meg már azért megtanulhattad volna, hogy a reklámok (mégha egyetemi szakot reklámos is) nem mondanak igazat, hanem nagyon szépítík a dolgokat.

2016. dec. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
22 éves vagyok, hova kezdjek el másik szakot? Mire szeptemberben kezdhetném, már 23 leszek. Végzéskor 26-27 éves nulla tapasztalattal. És pénzem sincs már rá.
2016. dec. 7. 09:48
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A 22 éves kor még böven nem probléma, nem te vagy az egyetlen, aki ilyen idösen kezd el egyetemet (söt van olyan ismerösöm, aki 58!!! évesen kezdte el). 30 éves kor alatt még vélelten sem vagy elkésve a pályakezdésssel.


Adott esetben akár át is tudsz menni pár szemeszter után levelezöre, ha találsz olyan helyet, ahol szükség van arra a munkára, amit tanulsz.


A válaszodból olyan érzésem van, hogy csak siránkozni akarsz, lépni nem.

De mindenképpen jobb, ha átképzed magad, és késöbbb kezdesz, mintha a jelenlegi végzettségeddel nem találsz munkát és nincs semmi perspektívád.


Egyébként ez tipikusan olyan szak, maire külföldön van valamennyi kereslet, MO-on nincs. Márcsak ezért is az egyetlen logikus dolog a másfelé kezdés lenne.

2016. dec. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

bar en csesztem volna igy el az eletem, szerintem ez jo szak, menj el az olajiparba

ennel sokkal roszabb es ertelmetlenebb az en szakom biologus

2016. dec. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A biológussal el lehet menni kórházakba pl.: molekuláris biológia, a betegektől vett mintákat ők elemzik ki a laborokban, ha jól tudom.
2016. dec. 7. 10:26
 8/14 anonim ***** válasza:
96%

"Mire szeptemberben kezdhetném, már 23 leszek. Végzéskor 26-27 éves nulla tapasztalattal. És pénzem sincs már rá."


Hát, én inkább lennék 27 évesen pályakezdő informatikus, minthogy még 40 évig valami alja gyári munkát végezzek minimális fizetésért, mert máshova nem vesznek fel a földtudományos szakommal.

2016. dec. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
95%

Hagyjátok, ennek a csávónak ez az élvezet, hogy mindennap kiír erről minimum egy kérdést, hogy mennyire elcseszte az életét... Akármit tanácsoltok neki, nem lesz jó.

Itt elolvashatjátok, csomóan javasoltunk neki alternatívákat, végül kibukott belőle, hogy ő mindenhez béna. Ami szerinte nem kifogás, hanem a valóság.


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-fi..

2016. dec. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%

Kifogás az megy.

Kimondta,hogy nem mehetsz el mérnöki szakra?

Vagy marad a betanított munka.

Esetleg ha csaj vagy szétrakod a làbaidat és dôl a lé.

2016. dec. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!