Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet "szépen" szakítan...

Hogyan lehet "szépen" szakítani? Nem akarok elmélyülő haragtartást, egyszerűen csak véget vetni ennek a kapcsolatnak, mert egyszerűen nem illünk össze.

Figyelt kérdés

Egy 8 hónapos kapcsolatról van szó, ami már egy újbóli összejövésből született, mert novembert megelőzően tavaly júliusban is együtt voltunk kb 1 hónapig. A közös ismeretségünk pedig nagyjából 7 évre vezethető vissza. Tehát sokat tudunk egymásról, sokat változtunk egymás szeme láttára.

Nem haragszom rá, ezt kihangsúlyozom. Simán csak vannak folyamatos súrlódási pontjaink, amik láthatóan nem fognak eltűnni, ilyen például hogy mindketten véresen komolyan vesszük a minket érő kritikát, vagy hogy nehezen adunk lejjebb a saját elvárásainkból, nehezen bírjuk a stresszt.

Nekem ez az első kapcsolatom (ja igen, elfelejtettem írni, én vagyok a srác) neki ez a második.

Hogyan tudnám ezt megoldani?

Tudom hogy ha ezt közlöm vele, akkor ott helyben elsírja magát, ilyenkor viszont nem tudom mit tegyek?

Megölelni és nyugtatgatni ilyenkor önmagamnak való ellentmondás lenne, de mégse nézhetem végig ahogy összeomlik előttem. Kedvelem mint személyt, de már nem szeretnék többet.

Mi legyen? Van közös ismerősi körünk, terveztünk is közös programot a nyárra amire nélküle is elmennék, de ő is ott lesz.

Nem akarok tönkretenni egy emberi kapcsolatot, de nem is akarom magamat tönkretenni egy ilyen párkapcsolatban.



2017. jún. 11. 23:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Becsülettel, őszintén. Így, ahogy leírtad. Viszont azt tiszteletben kell tartanod, ha ő nem akar veled semilyen kapcsolatot.

Sajnos legtöbbször nem megy úgy, hogy a kecske is jóllakik és a káposzta is megmarad.

2017. jún. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha normálisan beszélsz vele és nem sértegeted, mint ahogy nem is úgy tűnik a bevezetőből, hogy volna ilyen szándékod, nem lesz harag.

Az elején rosszul fogjátok érezni magatokat, ezt ilyenkor nem lehet megúszni. A szakítás veszteség. Valamit le kell zárni, amiben voltak jó dolgok, ez mindig fájdalmas. De egy idő után könnyebb lesz és ha az elválás nem egymás anyázásával végződött és nincsenek nagyobb sérelmek, akkor nem lesz harag.

De a kapcsolatotok valószínű már sosem lesz olyan, mint volt.

2017. jún. 12. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!