Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kinek mi az élet értelme?

Kinek mi az élet értelme?

Figyelt kérdés
2017. júl. 8. 09:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Életünk értelme, hogy szolgáljuk e remek társadalom folytonosságát.
2017. júl. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

hihetelen mennyire negatív dologként tekintenek az emberek a halálra. Pedig az nem más mint az élet egy szakasza. Az utolsó. A vég, és mint általában az ilyeneknél, ekkor összegződnek a tettek, döntések. Szerintem mindenkinek úgy kellene élnie, hogy büszkén, boldogan tudjon visszatekinteni a vég pillanatában. Bár nem lehetek ebben biztos, de hiszem, hogy minél szebb, jobb volt valakinek ez a momentuma, annál ragyogóbb lehet a következő lét. Ezzel visszakanyarodva a kérdéshez, az élet értelme a halál, vagy legalábbis annak széppé tétele.


Én nem sajnáltatni akarom magam. Azzal, ha valaki maga vet véget az életének szerintem a lehető legocsmányabb véget kapja.

Bár az igaz, hogy 1 szóból nehéz megérteni mások gondolatát, de nem jutott eszembe, hogy ennyire felháboríthatok valakit vele.

2017. júl. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

szabee666, tiszteletben tartom a gondolkodásodat, ne haragudj, valami divat-emo hülyegyereknek gondoltalak, de tévedtem. Egy szóból tényleg nem lehetett másra következtetni. De akkor is, ha így gondolkodsz, vitatkoznék veled, és nem gondolod, hogy az az életed értelme, amit életedben teszel, és ezek a tettek nyernek értelmet a halálod napján? szóval nem a halál a legfontosabb, üres élet nélkül a halál egyszerűen annyit tesz hogy leáll a szíved eltemetnek és elrohadsz a nagy semmit hátrahagyva magad után.

Én nem hiszek az általad leírt dolgokban, de nem parodizálásnak szántam amit leírtam. Meg amit írtál, hogy az élet értelme a halál, olyan számomra, mintha megnéztem volna egy filmet és egy haverom megkérdezné másnap, hogy milyen volt. Én meg nem a sztorit mesélném el, hanem a stáblistát a végéről :)

2017. júl. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!