Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Önbizalomhiányos lányokkal...

Önbizalomhiányos lányokkal hogyan tanácsos ismerkedni?

Figyelt kérdés

27 éves fiú vagyok. Mások elmondása alapján, de én is úgy érzem, hogy van önbizalmam. Nem is ez a lényeg.

Megismertem egy lányt. Néhány találkozó után már látom, hogy enyhén szólva nincs önbizalma.

Az utolsó találkozásunkkor konkrétan kijelentette, hogy kisebbségi komplexusa van. Nem szeret olyan helyre bemenni, ahol sokan vannak, nem meri felvenni a telefont, stb. Mesélte, hogy suliban sokszor csúfolták, aztán volt egy barátja, aki ütötte, vágta, a cigicsikket elnyomta rajta stb. Aztán olyat is tudok, hogy simán csak valakinek a szeretője volt...Ha nem is mondaná el konkrétan, hogy önbizalomhiányos, a sztorik egyértelműen önértékelési zavarra utalnak.

Számomra nagyon kedves a lány, úgy érzem hogy beleszerettem. De úgy vettem észre, hogy nem veszi komolyan a bókjaimat (holott tényleg csodaszép teremtés, jól el lehet vele beszélgetni).

A kérdésem az lenne, hogy mi ilyenkor az eljárás? hogyan bizonyítsam azt neki, hogy nekem sokat jelent, és valóban, amit mondok, valóban úgy gondolom?

Néha úgy érzem hogy bezárja magát egy virtuális körbe, ahonnan nem engedi kimozdítani magát?

Volt már komoly kapcsolatom, de ilyen nehezen még tényleg nem ment senkivel sem az ismerkedés. Nem szeretném sem el, sem megijeszteni azzal, hogy túlságosan nyomulok.

Köszönöm az értelmes válaszokat. Önértékelési zavarral kűzdő lányok is nyugodtan írhatnak véleményt.


2017. júl. 9. 01:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ne akard őt megváltoztatni. Ha van egy zárt tér, amiben jól érzi magát, onnan nem őt kellene kimozdítani, hanem neked kellene bekerülnöd. Ezt nyilván nem úgy értem, hogy legyél te is önbizalomhiányos. Én is ilyen ember vagyok (csak én férfiban), és én:

- jobban szeretem, ha más kezdeményez, nem én,

- a megszokott környezetet szeretem,

- félek az újdonságoktól, illetve

- nyugalomra, békére, stabilitásra és megbízhatóságra van szükségem, valamint

- utálom, ha a megszokott környezetemből engem ki akarnak mozdítani - majd én kimozdulok, ha azt akarom.


Szóval amit el kell érned az az, hogy érezze ezt a nyugalmat és stabilitást felőled. Nyiss a lány felé te, legyél te a kezdeményező a bizalom kialakításában. Például szépen lassan beavathatod őt a titkaidba. Nem baj az, ha nem viszonozza elsőre, idővel majd fogja, ha úgy érzi. Idő kell neki, hogy megszokjon téged. Mellette apró dolgokkal finoman építheted az önbecsülését.


23/F

2017. júl. 9. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

- Dicsérd, azt nagy valószínűséggel imádja.(de ne túl gyakran vagy nyáladzósan, mert attól zavarba jöhet). Ügyelj arra, hogy minimális szarkazmus se hallatszódjon ki a hangodból. Nem véletlenül bizalmatlan, nyilvan már sokan szórakoztak vele.

- Ne tegyél semmilyen kicsit is gúnyos megjegyzést az eszére, ügyességére, külsejére. Lehet, hogy te viccnek szánod, de benne egy rossz félmondattól is egy világ omolhat össze.

- Gyakran kérd ki a véleményét, kérdezgesd. Ő is ember, szeret magáról beszélni, csak nehezen nyílik meg.

- Amikor mesél valamit, legyél érdeklődő. Ha azt látja rajtad, hogy untat téged, lőttek a kettőtök között kialakulható kapcsolatnak.

- Biztosítsd róla, hogy ő is lehet ideges, dühös vagy csalódott, nem kell magába fojtania az érzéseit, csak mert azt mondták neki.

- Éreztesd vele, hogy jó, hogy létezik, mert fontos neked.

- Éreztesd vele, hogy nem csak hülyíted, és benned megbízhat.

2017. júl. 9. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
16%
Mentálisan beteg, csak akkor kezdj ki vele, ha bírod a csendes gyilkos típusokat. Ha nem, akkor viszont kerüld el mint ördög a szentelt vizet!
2017. júl. 9. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
18%
Mentálisan beteg, csak akkor kezdj ki vele, ha bírod a csendes gyilkos típusokat. Ha nem, akkor viszont kerüld mint ördög a szentelt vizet!
2017. júl. 9. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
11%
A barátja nevét kitehetnéd ide csak eljutna olyanhoz aki megadná ennek az örültnek ami jár neki..
2017. júl. 9. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
35%

"Számomra nagyon kedves a lány, úgy érzem hogy beleszerettem. De úgy vettem észre, hogy nem veszi komolyan a bókjaimat (holott tényleg csodaszép teremtés, jól el lehet vele beszélgetni).

A kérdésem az lenne, hogy mi ilyenkor az eljárás? hogyan bizonyítsam azt neki, hogy nekem sokat jelent, és valóban, amit mondok, valóban úgy gondolom? "


Figyelj haver!


Ha egyetlen jó tanácsot adhatok akkor az csakis az lenne: menekülj, tipli!!! De nagyon gyorsan, rögvest!


Te ezt a csajt SOHA, ismétlem SOHA nem fogod megváltoztatni! És nem is kell!


Maradjon csak ilyen magának amilyen, jó úgy sem lesz!


Te ezt a büdös életben nem fogod még a legnagyobb erőlködésed árán sem arra a szintre emelni, ami a boldogsághoz kell!

Jól hallod, még egy elenyésző közepeske szintre se! Soha!

Erőlködhetsz te itt, de minek?? Megéri? Egyértelmű, hogy nem! Itt ugyanis csak te fogsz rámenni!

A nagy erőlködésben, és abba, hogy hosszú hónapok munkája után is csak épp egy-egy morzsát fogsz kapni tőle. Semmi egyebet.


Kedves és értelmes lányt találsz máshol is. Csak az idődet vesztegeted, veszett fejsze nyele ez..


De majd rájössz!

Nagy nehézségek és nyűglődések árán!

Mindenkinek saját magának kell az útját megtapasztalnia! Én hiába mondok neked addig bármit is, vagy nem hiszed el, vagy elhessegeted: de neked menni fog (nem, nem fog menni, de mind1), vagy pedig akkor is ki akarod próbálni.


És ez így is van jól.

Csak erre te is rá fogsz menni idővel és akkor már egy sérüléssel több lesz benned, mint előtte. Ez lesz egy jó kis tanulólecke, és az, hogy a jövőben MILYET NE válassz többet soha!


Sérült a normálissal nem működik soha!


Normális a normálissal viszont igen.

2017. júl. 9. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
15%

"Mentálisan beteg, csak akkor kezdj ki vele, ha bírod a csendes gyilkos típusokat. Ha nem, akkor viszont kerüld mint ördög a szentelt vizet!"


Csendes gyilkos... Ez jó! :) De sajnos igaz!!!

Baromira egyetértek!!

2017. júl. 9. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
96%
Ti teljesen hülyék vagytok? Nem elég, hogy szerencsétlen lánynak nyomorúságos múltja volt, de még csak meg sem érdemli a boldogságot? Ne idegesítsetek fel...
2017. júl. 9. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
24%

Azokkal értek egyet, akik negatív dolgokat írtak. Tényleg hagyd a fenébe, csak az időd pazarlod. Nem fog megváltozni soha. Mentális problémái vannak, amin te nem fogsz tudni segíteni. Ha netalántán te és egy pszichológus helyrehozzák, akkor pedig ott fog hagyni. Megjön az önbizalma és élni akar majd.


#8: Miért, talán a kérdező nem érdemli meg a boldogságot? Nekem is nyomorúságos múltam volt, mégis tettem magamért és a boldogságomért. Aki nem tesz, azzal nem lehet mit kezdeni.

2017. júl. 9. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
96%
#9: És akkor annak a lánynak már az esély sem jár, hogy esetleg tényleg olyan férfival (=kérdező) hozza össze a sors, aki előtt meg mer nyílni, és ezáltal új életet élni? Ilyen alapon b_szódjon meg mindenki, aki egy kicsit is eltér a normától.
2017. júl. 9. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!