Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Önbizalomhiányos lányokkal...

Önbizalomhiányos lányokkal hogyan tanácsos ismerkedni?

Figyelt kérdés

27 éves fiú vagyok. Mások elmondása alapján, de én is úgy érzem, hogy van önbizalmam. Nem is ez a lényeg.

Megismertem egy lányt. Néhány találkozó után már látom, hogy enyhén szólva nincs önbizalma.

Az utolsó találkozásunkkor konkrétan kijelentette, hogy kisebbségi komplexusa van. Nem szeret olyan helyre bemenni, ahol sokan vannak, nem meri felvenni a telefont, stb. Mesélte, hogy suliban sokszor csúfolták, aztán volt egy barátja, aki ütötte, vágta, a cigicsikket elnyomta rajta stb. Aztán olyat is tudok, hogy simán csak valakinek a szeretője volt...Ha nem is mondaná el konkrétan, hogy önbizalomhiányos, a sztorik egyértelműen önértékelési zavarra utalnak.

Számomra nagyon kedves a lány, úgy érzem hogy beleszerettem. De úgy vettem észre, hogy nem veszi komolyan a bókjaimat (holott tényleg csodaszép teremtés, jól el lehet vele beszélgetni).

A kérdésem az lenne, hogy mi ilyenkor az eljárás? hogyan bizonyítsam azt neki, hogy nekem sokat jelent, és valóban, amit mondok, valóban úgy gondolom?

Néha úgy érzem hogy bezárja magát egy virtuális körbe, ahonnan nem engedi kimozdítani magát?

Volt már komoly kapcsolatom, de ilyen nehezen még tényleg nem ment senkivel sem az ismerkedés. Nem szeretném sem el, sem megijeszteni azzal, hogy túlságosan nyomulok.

Köszönöm az értelmes válaszokat. Önértékelési zavarral kűzdő lányok is nyugodtan írhatnak véleményt.


2017. júl. 9. 01:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
30%

Pontosan! A 60 %-ossal értek egyet.


Az viszont nem igaz, hogy negatív dolgokat írtam, csupán a véleményemet :)

Negatív az sajnos maga ez az egész helyzet és a kiscsaj aki full reménytelen..


És teljes mértékben igaza van hatvan százalékosnak abban is, hogy pont az ilyenek fognak otthagyni a legjobban. Akkor, amikor MÁR "nyeregben" érzi magát.


Volt egy közeli barátom. A történet ugyanez, és ugyanaz történt vele amit a hatvan százalékos leírt.


Azzal megspékelve, hogy nem csak, hogy meg is csalta, hanem most figyelj: a következő áldozata a másik fickóval AKKOR MÁR ő csinálta a kisded, szemét és aljas kis játékait olyanokat, és még olyanabbakat is, amit annak idején VELE csinált az akkori csávója aki kicsinálta.


Vicc nem? Pedig igaz. Szó szerint!


Szétszadizta a barátom utáni párját, a barátom pedig lelkileg "rendbehozta" annyira, hogy lett önbizalma.


És akkor az a köszönet, hogy megcsalta, és a következőn állt bosszút fordítottan.

Amit annak idején vele, azt egy idegen, semmit nem tehető teljesen ártatlan emberen veri le!!


Szánalmas, és beteg, de így van!


Erre varrjál gombot kérdező. Neked is csak egy életed van, tévút és boldogtalanság az egész. Úgyhogy hiába hőbörögsz hatvan százalék előtti, nem értesz te ehhez semmit!!

2017. júl. 9. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
92%

Ezt a sérült-normális hozzáállást elég durvának tartom. Ilyen értelemben nincs 100%-ig normális ember, vagyis mindenki sérült valamilyen szinten. Vannak emberek, akik magukon sem akarnak segíteni, és ha akiről a kérdező ír ilyen lenne, akkor valóban lehet felesleges lenne megpróbálni, de így leírni valakit azért mert zárkózott, nem kellene.


Kérdező, tényleg jó lenne ha lenne efféle eljárás, de szerintem pont az a lényeg, hogy ne kezeld őt páciensként, se valami megmentendő szerencsétlenként. Abból indulj ki, hogy valamilyen szinten mindenkinek vannak hasonló félelmei és fóbiái, ezeket nem eltüntetni kell, hanem kitolni egy működőképes szintre. Lassan. A bókok ilyenkor inkább csak zavaróak, képzeld el mennyien indítottak nála pont ilyen kedvesen és mi lett azután. Kezeld őt emberi lényként és ne "csodaszép teremtés"-ként. Fogadd el, hogy nem is kell olyan helyre menni ahol sokan vannak, hogy a telefont mások sem mindig veszik fel szívesen, és minden hasonló helyzetet kezelj úgy mint amiben nincs semmi rendkívüli. Kérdezz, beszéltesd sokat, mesélj neki a saját félelmeidről. Ha viszont állandóan úgy beszél minden helyzetről amiben ő csak mint áldozat szerepel aki semmiről nem tehet, akkor én sem erőltetném ezt nagyon.

2017. júl. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
4%

A következő találkozáskor kérdezd meg tőle,hogy: Otthon felejtetted a melleidet?

Dícsérd meg az orrát!

Mutass rá egy anyajegyére,és mondd neki: Fujj! Ez a múltkor is rajtad volt?!

2017. júl. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nincs bevett eljárás. Volt kapcsolatom, ahol hasonló volt a nő viselkedése, mint amit leírsz. Évekbe telt, mire megnyílt, úgy-ahogy elhitte, hogy komolyan gondolom és sokat jelent nekem (meg mire bemehettünk olyan helyre, ahol kettőnél több ember ül). Egyértelműen - orvosilag - kiderült, hogy mentális gondok vannak nála. Én akkor még nem léptem le, mert nagyon szerettem. Kisebb pszichológiai könyvtáram lett a témában. Sokáig próbálkoztam, de nem működött a dolog, egyszerűen nem ment, hogy kommunikatív, nyílt, őszinte, önzetlen magatartást tanúsítson felém. Amikor szakítottam vele, az nem volt egyszerű, inkább félelmetes. A negatív véleményeket írókat egy az egyben alátámasztom.


De megéltem, hogy szerettem valakit, és nem bánom ezt az egészet. Ha úgy alakul, megint vállalnék egy nehezebb ismerkedést (könyveim már vannak hozzá ugye).


Kérdező, mi nem ismerünk, hogy neked mire van szükséged, mit érzel és a lányt sem ismerjük. Mérd fel, mi az, ami fontos neked és mi az, ami nélkül nem tudsz építeni egy kapcsolatot vagy várni rá. Akárhogy is döntesz, ne számíts hagyományos és nehézségmentes párkapcsolatra, se az alakulása során, se közben, se utána, ha vége szakad.

2017. júl. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

#10: Ha tesz az esélyért és akarja az esélyt, akkor megérdemli. Látsz a kérdező leírásában bármiféle minimális akaratot is, hogy változtasson magán a lány? Nem. Akkor miről beszélünk? Add oda az összes pénzed nekem most azonnal. Nem érdemlem meg az esélyt, hogy megkapjam a pénzed? Ha nem adod oda, minimálisan sem leszel hiteles. Mert ugyanez áll az érzelmekre is. Ha szegény kérdező elpazarolja az idejét, az éveit és az érzelmeit, aztán nem kap semmit, akkor ott fog állni x év múlva kiégetten és besavanyodva. Visszafogod neki adni azt, amit elveszített? Nem, mert nem tudod. És ha esélyt ad, belefogja magát élni a kérdező és elfog veszíteni rengeteg dolgot.

Nem a koelho könyvekből meg a facebook idézetekből kéne az érzelmekről, a pszichológiáról és az emberi viselkedésről tanulni.

A demagóg b*szodjon meg mindenki dologra, mégis mit lehet reagálni? Senki sem állított semmiféle ilyet, hiába próbálod akárki szájába adni. Én sem írtam ilyet. A kérdésben szereplő lány BETEG. Nem KICSIT eltérő vagy ilyesmi, hanem BETEG.


#11: Köszönöm! :) Az a baj, hogy te est most leírtad és lepontoznak. Mert ez nem illik bele a tündérmesékbe, ezért gonosz vagy és fúj, mehet a piros. Továbbá nőről mertél rosszat írni, amiért itt instant fejtépés jár.


#12: Az arányok azok, amiktől függ a dolog. Azért egy hétköznapi embert, aki teljesen átlagos életet él, te sem fogsz úgy kezelni, mint egy pszichopata sorozatgyilkost. Direkt a lehető legszélsőségesebb példát írtam, hogy szemléltessem a dolgot. Pl. egy fóbiával semmi gond nem lenne, akkor sem, ha irreális. Kezelhető, együtt tudna vele élni egy szerető pár is. Itt viszont olyan problémák vannak a lánnyal, amik teljes mértékben akadályoznak mindenféle normális kapcsolathoz szükséges dolgot. Amit leírtál viselkedés, az égvilágon semmit sem fog érni. Ez a lány alárendelt akar lenni. Ha a kérdező mellérendeltként kezeli, akkor egyszerűen szürke kisegérként fogja látni a lány.

2017. júl. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Mérgező szülők · Susan Forward

Eric berne sorskönyv -Mit mondasz a helo után.


Jó olvasást.

2017. júl. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Asszertív kommunikáció.
2017. júl. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!