Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Napi max hány óra tanulás az,...

Napi max hány óra tanulás az, ami egészségesnek mondható? Te mennyit tanulsz egy nap?

Figyelt kérdés
Ha valaki pl. hosszútávon napi 8 órát tanul, az soknak mondható?
2017. júl. 11. 12:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Igen az sok.
2017. júl. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%

Magolásból fél óra is sok.

Tanulásból 24 óra sem halálos ha érdekel.


(nekem)

2017. júl. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
16%

Én semennyit, pedig gimibe járok.

17/F

2017. júl. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez személyenként változó, hogy ki mennyit bír és tényleg attól is függ, hogy hogyan tanulsz, mit tanulsz, érdekel-e stb. Én gimiben napi 2-3 órát tanultam átlagosan, ennél többre nem volt szükségem sem, de nem is lett volna hozzá kedvem, energiám. Ami egyáltalán nem érdekelt, hülyeségnek tartottam és úgy gondoltam, hogy semmi szükségem nem lesz rá azt gyakran csak este vagy reggel suli előtt gyorsan bemagoltam, megpróbáltam memorizálni, hogy a dolgozatnál emlékezzek rá. Amiről pedig tudtam, hogy fontos és kell tudnom, azt alaposabban átnéztem, átolvastam, jegyzeteltem, felmondtam stb., ami nyílván több időt is vett igénybe. Ha nem volt elég időm vagy csak rosszul osztottam be és nagyon sok tanulnivaló volt még hátra, akkor persze előfordult, hogy egész nap, reggeltől estig, akár egymást követő napokon át tanultam. Valamint olyan típus vagyok, hogy az utolsó perceket is próbálom kihasználni, így vizsgák vagy az érettségi előtt is olvasgattam, felmondtam magamnak stb., mikor már mindenki feladta mert akkor már úgyis mindegy...nem tudom, engem ez így mindig megnyugtatott. Viszont ezt hosszú távon nem tudtam volna csinálni és szerintem nem is egészséges.
2017. júl. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Napi 8 óra? Tehát hazaesik a suliból, és rögtön leül tanulni, és csak tanul egész délután, késő éjjelig? Minden nap? Ez beteges.
2017. júl. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem, már nem járok iskolába. Autodidakta módon tanulom, ami érdekel. Nyelv + programozás.


De úgy érzem, kicsitsok ez a 8 óra, és lehet többet árt, mint használ.

2017. júl. 11. 14:46
 7/11 anonim ***** válasza:
Tudom, miről beszélsz. Én jelenleg a felvételimre készülök, és egy évet otthon ültem, és tanultam. Első hónapokban nem olyan keményen, csupán két-három órát naponta. Utolsó fél évben reggeltől-estig nyomom, kisebb szünetekkel. Szóval, ilyen nyolc órát simán tanulok, beleszámítva a megszakításokat is. Inkább reggel teszem, mert délután már nagyon nem megy. Amikor érzem, hogy nem megy, abbahagyom. Olyankor úgysem bírok megjegyezni többet egyetlen szót sem.
2017. júl. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hát igen, hasonló érzés. Én OKJ vizsgával most végeztem, az is kimerített rendesen, de valamiért úgy érzem, a tudásvágy bennem van, és nem tudok leállni. Lehet tanulásfüggőség alakult ki :)


Szerintem csökkenteni fogom, és felosztani több szakaszra, mert egybefolynak a dolgokat, és így eléggé hatástalannak tűnik. :(

2017. júl. 11. 16:13
 9/11 Sunshinedoll ***** válasza:

Vizsgaidőszakokban én simán lehúztam napi 10-12 órát 4-5 héten keresztül.

Nem tudom, soknak mondható-e, de az ötösökhöz elég volt :D

2017. júl. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A 4-5 hét nem olyan sok, de mikor fél évig csinálod, na az rendesen kimerít :D


Bennem leginkább az az érzés van, hogy szeretek tanulni, elég sokat mostanában, de közben meg nem is, vagyis hogy csinálnék valami mást is egy idő után. Én felosztottam. Jelenlegi órarendem reggel nyolctól tanulni kábé délután kettőig, kisebb szünetekkel. Mondjuk egy-két óra között tartani egy hosszabb szünetet, nem csak tíz percet. Aztán délután 4-5-től egészen hétig megint megy. Hétkor már nem igazán bírom, de van, hogy annyira beletemetkezek, hogy három órát is tanulok együltőmben :D

2017. júl. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!