Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy hete halt meg a nagyim,...

Egy hete halt meg a nagyim, és másfél hete a cicám. Normális hogy a cicáért többet sírok?

Figyelt kérdés
Együtt éltem mindkettőjükel. Még is jobban megvisel a cicám halála. Rossz ember lennék?

2017. júl. 17. 22:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
Attól függ, milyen ember volt az apád. Vannak olyan emberek, akiknél tízszer többet ér egy állat. De mondom, én nem tudok semmit rólatok, így nem lehet eldönteni, hogy a leírt eset áll e fenn.
2017. júl. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Clay Morrow ***** válasza:
Nagymamáddal nem volt valami jó kapcsolatod ezek szerint?
2017. júl. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
*nagymamád
2017. júl. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Milyen kapcsolatod volt a nagyiddal? Mennyire volt előrelátható a halála?


Az én nagypapám januárban halt meg, szerettem, jó volt a kapcsolatunk. Bár mi nem laktunk együtt, sőt egy megyében sem, de viszonylag gyakran találkoztunk és telefonáltunk.


Mégis csak kicsit pityeregtem, mikor meghalt, és pár napig nyomott hangulatban voltam, de nem igazán viselt meg, és azóta sem gondolok a halálára túl sokat, könnyen átestem rajta.


Nálam az ok az volt, hogy a papám már 4-5 éve épült le folyamatosan (90 évesen halt meg), demenciával küzdött sajnos, egyre rosszabb állapotba került, a végén senkit nem ismert fel, otthonba került, ahol a kakis pelenkájával próbált port törölni, minden éjjel kirámolta a szekrénye tartalmát a szoba közepére és arra feküdt rá, fél napig énekelte hangosan ugyanazt a dalt megállás nélkül, a saját fiára azt hitte, hogy az anyja... szóval borzasztó állapotban volt, és ide kb. 5 év alatt fokozatosan jutott el.


A halála egyrészt megkönnyebbülés volt, másrészt meg úgy éreztem, hogy konkrétan a halálával nem sok minden változott, mert már előtte sem volt az a nagypapám, akit ismertem, hiszen abszolút nem ismert fel, nem úgy viselkedett, nem volt tudatában, mit tesz... én szerintem évekig gyászoltam őt, még ha ezt így nyíltan nem is mondtam ki magamnak, és a végleges halála inkább megkönnyebbülés volt, mint trauma...


Ezt csak azért meséltem el, hogy lásd, minden halál más és más, mások a körülmények, és nem feltétlenül vagy rossz ember attól, hogy ezt érzed. Én szerettem a papámat, de egy héttel később tök jó kedvem volt egész nap, csak kicsit szomorodtam el, mikor rá gondoltam. Nem hiszem, hogy ettől rossz ember lennék. 90 éves volt, alapvetően jó élete volt, sok szépet hagyott hátra, és már évekkel korábban meghalt az az énje, akit ismertem...


Nem ismerem a mamád halálának a körülményeit, de nálad is lehet hasonló a helyzet, vagy ha hirtelen és váratlanul történt, akkor esetleg nem fogtad még fel a dolgot. Lehet, hogy később erősebben tör majd fel belőled a gyász.


Részvétem.

2017. júl. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
23%
Igen, rossz ember vagy. Próbálj meg jobb lenni.
2017. júl. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hát nagyit sokszor nem bírtam sajnos. Mikor kis gyermek voltam megparancsolta hogy csókolommal köszönjek.
2017. júl. 17. 23:12
 7/15 A kérdező kommentje:
A nagypapám imádtam aki anno a bp mária valária csövi negyedből jött tetőfedőként kereste a pénzt nagyimra aki31éves koráig kitartott volt
2017. júl. 17. 23:16
 8/15 anonim ***** válasza:
73%
Nem vagy rossz ember. A cicát szeretted a nagyit meg nem annyira, ez mással is megesik. Én is jobban sajnáltam a kutyámat, amint apámat. Mondjuk Maci szeretett, apám meg nem. Ennyi.
2017. júl. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Senkizizta nagyPám pedig ő dolgozptt csak nagyié volt a ház amit örökölt. 35évesen állotolag örjöngött h csinálja meg nagypapi a rozsaszínű fürdőjét ahová többé nem engedte be. Pénz melo nagyapié volt
2017. júl. 17. 23:20
 10/15 A kérdező kommentje:
Aztán mikor meghalt nagypapa s látta nagyi h kikészültem azt mindta ne aggodál homár volt
2017. júl. 17. 23:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!