Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az élet értelme?

Krisztián980703 kérdése:

Mi az élet értelme?

Figyelt kérdés
Arra lennék kiváncsi, hogy kit ki/mi motiválja az életben hogy tovább éljen, hogy minden nap mondjuk felkeljen és dolgozzon majd este haza érjen hulla fáradtan és lefeküdjön és minden kezdődjön előről. Jelenleg csak vegetálok nem tudom, hogy mi értelme végig gürizni egy életet és kiváncsi vagyok téged/titeket mi motivál a mindennapi életben hátha én is rá találok a válaszok között a számomra elfogadható "opcióra".

2017. júl. 31. 21:35
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
53%

Tapasztalat általi fejlődés.


", hogy minden nap mondjuk felkeljen és dolgozzon majd este haza érjen hulla fáradtan és lefeküdjön és minden kezdődjön előről. Jelenleg csak vegetálok"


Magadból indulsz ki. Attól, hogy te úgy éled az életet, hogy vegetálsz, szenvedsz, mások nem így élik az életüket. Mások azért élik még, mert élvezik is.

Téged is ugyanaz motivál, mint másokat: Az élvezet az életben. De mivel egész nap csak dolgozol, szenvedsz, hullaként hazaérsz, nem sok élvezet jut neked.

2017. júl. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Ahogy itt olvasom a válaszokat a válasz adók nagy részéből azt tudtam leszűrni, hogy a legtöbben egymásért élnek ami szép dolog, de mi van azokkal akiknek ez nem adatott meg ? Gondolok itt családra vagy szerelemre. 19 éves vagyok független és a család alapitás még nem igazán van tervben szóval valami másfajta motivációt kellene keresnem ami kitart addig amig megérek az ilyen komolyabb hangvételű dolgokhoz mint a család :). Nem tud jelenleg az motiválni ami csak lehet, hogy lesz 10 év múlva :). De le a kalappal egyesek előtt akiknek nehezebb sors jutott mint nekem még is tudnak élni és van kiért/miért :D
2017. júl. 31. 22:11
 13/26 anonim ***** válasza:
85%

Lehet furán fog hangzani, de én azért élek (jelenleg), hogy megtaláljam a célom, ami az elkövetkezendő felnőtt éveimben fontos lesz. Ezért igyekszem gondolkodni, ami sajnos nagyon fárasztó, és megtudni mi is érdekel igazán, amivel kezdeni tudnék valamit.:)

18/L

2017. júl. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Én is ugyanezt kérdezem magamtól, csak pindurkát más hangsúllyal.
2017. júl. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
#14. Én is hasonló cipőben járok keresem, de eddig kevés sikerrel jártam, lehet csak találnom kellene egy dolgot amit egész életemben szivesen csinálnék csak nem igazán jutok egyről a kettőre ilyen téren már egy ideje.
2017. júl. 31. 22:23
 16/26 anonim ***** válasza:
0%

Illúzióromboló magyarázat következik:


Az ember egy ösztönlény. Biológiailag egy állat. Életformáját tekintve a célja semmiben nem tér el bármely más életformáétól, ami a világon megtalálható.

A cél: TÚLÉLNI.


A túlélést két tényezővel lehet megvalósítani:

1) Életben-maradás.

2) Átörökítés.


Nem kell ezt a kérdést tehát túlbonyolítani. Az élet értelme, hogy elérd a célodat. A belénk kódolt cél pedig az, hogy éljük túl minél tovább, és életünk alatt örökítsük át a génjeinket (=nemzzünk utódokat).


És ennyi. Semmi más.

2017. júl. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
67%

Így vagyok vele én is...két éve kezdtem el, és még semmi:/ De nem szabad feladni, és rengetegszer újrakezdtem, majd újra nem sikerült. Most azt próbálom, hogy minél több ideig tudjak egyfelé koncentrálni és ne térjek el a kitűzött rövidtávú céljaimtól:)

#13 voltam

2017. júl. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
A halál türelmes kivárása.
2017. júl. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
36%

Semmi.

Olyan ez az egész, az egész élet mint egy kötelező feladat, amit meg kell csinálni, véghez kell vinni, valahogy mindenki olyan egyformán csinálja, egységesen egyformán élik. Kivételek persze akadnak :D

Felépíted (márha sikerül) az életed, a karriered és már vége is van az egésznek, az egész életednek.

2017. júl. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
30%

Melyik az a retardált,életléptelen,nyomorék,amelyik lepontozza azokat a válaszokat,amik nem egyeznek az ő véleményével?

Erre mi szükség van?

2017. júl. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!