Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A sport segíthet az önbizalomh...

A sport segíthet az önbizalomhiányon?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kicsit önbizalomhiányos vagyok, és szeretnék ezen változtati. Szerintetek ha eljárok kondizni, az segíthet? A válaszokat köszi! 16/f

#fiú #sport #kondi #önbialomhiány
2017. aug. 16. 11:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
32%
A kodnizas nem sport, de a csapatsportok talan segithetnek.
2017. aug. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%
Én is épp gondolkodom azon, hogy el kellene kezdenem sportolni valamit. Nekem a pszichológus is ajánlotta, mert felszabadít, és így majd hátha kikopik belőlem ez a görcsösség. Szerintem nyugodtan menj el kondiba, ha úgy érzed. :) 16/L
2017. aug. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

#1 Azért a kondizást választottam, mert egy kis izmosodás rám férne :D


#2 Hát akkor egy próbát megér :D


Köszi a válaszokat! :)

2017. aug. 16. 11:51
 4/16 anonim ***** válasza:
95%
Nekem is a sport segített:)
2017. aug. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%
Segít rajta! Fontos a rendszeresség! Sokszor különböző okok miatt félretennéd, de itt jön a lényeg! Arra is megtanít hogy kitartó legyél!
2017. aug. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Igen, én is attól félek, hogy az első pár alkalmon után "megunom", és akkor már nem lesz "kedvem" elmenni :D Amúgy eddig nem nagyon sportoltam, sőtt kifejezetten kerültem a sportokat. Általános iskolában a tesi órákat utáltam a legjobban :D
2017. aug. 16. 12:12
 7/16 A kérdező kommentje:
Azért is gondolkodtam rajta, mert az egyik osztálytársam is olyan volt, mint most én, elkezdett kondizni egy éve (azt mondta minden nap ment :O ) mostmár látszik rajta, hogy izmosodott, meg lett önbizalma is. Bár én nem bírnám minden nap, max 2-3x egy héten.
2017. aug. 16. 12:14
 8/16 anonim ***** válasza:
93%

No, végre egy, aki nem csak a sült galambot várja, hanem tenni is akar a sikerekért! Segíthet és nem keveset!

Ha pl. egy kitűzött célt "teljesítesz", már bizonyítottad, hogy többre vagy képes, mint annak előtte azt feltételezted magadról. Sporton kívül még ezer más motivációt találhatsz, ami segít a magad- és mások ásta gödörből kimászni.

Az élet egyéb területén is bizonyíthatod, hogy - mások segítségével, vagy anélkül - de meg tudod valósítani sok álmodat, amire ma képtelennek tartod magad.

Ha eljársz sportolni, vagy egyéb helyekre, ahol másokkal találkozol, barátokat, követni érdemes ötleteket találhatsz, már nem jártál rosszul. Jelenleg csak a sportot, a "kondit" tartod az önbizalom-hiány lehetséges "ellenszerének"? Egyéb érdeklődési köröd, hobbid nincsen? Vagy csak te nem tudsz még azokról?

Sok sikert, tegyél érte, hogy minél messzebb "kerüljenek" a kudarcélmények! És ne feledd, hogy --mint a legtöbb esetben - fejben dőlnek el a dolgok, nem szabad rögtön feladni!

Kitartás. Ha eleinte pofára esel, akkor is.

A te döntésed, hogy a gödörben maradsz, vagy felállsz, leporolod magad és továbbmész.

Kitartás. :)

2017. aug. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
64%
A pszichológus nekem is ajánlotta, de nem segített semmit. Mondjuk csak heti 3-szor megyek.
2017. aug. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Keresek is egy edzőtermet, és meglátjuk mi sül ki belőle, de küzdeni fogok :)
2017. aug. 16. 12:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!