Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan lépjek túl az önbizalom...

Hogyan lépjek túl az önbizalomhiányon, idegsségen? Nyakamon a verseny. (kicsit hosszú)

Figyelt kérdés
Szóval, nemsokára itt van egy harcművészeti formagyakorlati verseny, én pedig szó szerint parázom. Sajnos az izgulás és az önbizalomhiány nagyon sok mindenben gátol. Hiába tudnám rendesen a formagyakorlatot, hiába eddzek mellette külön (futás, erősítés, meg folyamatosan ismétlem a formát), nem tudok túllépni az idegességen. Emiatt beleviszek plusz mozdulatot, időnként megállok a forma közben, holott gyorsan és dinamikusan kéne végigvinni az egészet. Mesterem mondja, hogy össze fog ez állni, mert irtó türelmes velem, de én nem vagyok ennyire optimista. Lenne valami tippetek? Csak még több gyakorlással tudnék önbizalmat szerezni? Ott, kint a mesterek előtt, csak magamra és a tapasztalataimra tudok hagyatkozni.

2015. okt. 15. 11:43
 1/4 anonim ***** válasza:
70%
Megérte harcművészeteket tanulni, ha még önbizalmad sincsen. Lol.
2015. okt. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nemsikerül megcsinálod másodszorra.Nem a doktoridat csinálod, ez egy életstílus, ha az életben hibába botlasz akkor megpróbálod mégegyszer.


Nem fognak megölni, megkinozni..Haladj a saját tempodban!

(egy két embernél elég lassan veszi fel az idegrendszer a mozdulatot.)

2015. okt. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, igazad van. :) Itt most nem az életem a tét.
2015. okt. 15. 12:32
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, az első versenyen a legtöbb ember "elbukik". Szinte biztos, hogy az idegesség, gyakorlatlanság miatt rosszabbul teljesít. Rutint kell szerezni abban is, hogy versenyzel. Legközelebb már jobban fog menni. Aztán idővel az élet más területein is kevésbé fogsz félni a megmérettetéstől.
2015. okt. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!