Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan kellene viselkednem?

Hogyan kellene viselkednem?

Figyelt kérdés

Röviden a történet:

Jelenleg egyetemista vagyok, a barátommal élek. Apukám üngyilkos lett, anyukám alkoholfüggő. Már egészen fiatal korom óta a családom nélkül tartom fent magam, most viszont már a barátommal közösen.


Anyukámat egészen 14 éves korom óta hordom elvonóra, kisegítem pénzzel, albérletet/munkát keresek neki, szóval a lelehtőségeimhez mérten bármikor számíthat rám fiatal korom ellenére.


Viszont.. most elegem lett.. lehet az utcára fog kerülni és úgy érzem már nem tudok több kezet nyújtani neki. Mind pénzben, mind mentálisan annyira megterhelő, hogy már eljutottam arra a szintre, hogy meg kell próbálnom félretenni az érzéseket és nem törödni vele, mert úgy érzem kezdek tönkremenni ebben a helyzetben. Tudom azt, hogy elhagyott amikor gyerek voltam, évekig nem tudta mi van velem, a mai napig hazudozik, átver, kihasznál ahol csak tud, de eddig mindig megsajnáltam mivel az anyám.. de most el kellene engednem.


Van aki hasonló helyzetben van? Hogyan tudtátok feldolgozni, hogy a segítségetek ellenére sem tudtok megmenteni egy embert, és el kellett hogy engedjétek a kezét?



2017. aug. 20. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez attól függ mennyire fontos neked a család. Ha vannak meg a családodból akikre számíthatsz, akkor engedd el. Az én anyukám is alkoholista, meg emellett láncdohányos. 5en vagyunk testvérek, 2en foglalkozunk vele, de leginkább csak pénzügyileg.

Mindenesetre ne hagyd hogy miatta menj, vagy éppen menjetek tönkre, mert nem ér annyit. Ő elrontotta az életét, és a leírtak alapján egyáltalán nem hajlandó javulni. Ne pazarold rá az életedet.

2017. aug. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az a véleményem, hogy ebbe a hogyan "kellene viselkednem" - be megfelési kényszer van anyád fele. Ne kíméljetek ezután, de nem akarnék megfelelni egy alkoholistának, még akkor se ha az anyám. Főleg, hogy le is húz, az biztos, hogy egy darabot ki fog tépni a szívedből de végsősoron neked legyen jó, nem?
2017. aug. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
45%

Aki nem szeret téged, sőt, lehúz, és annak segítesz, akkor saját magadat rombolod kb.

Én egyáltalán nem is támogatnám azt az embert, aki így bánik velem.

2017. aug. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy szívtelenül hangzik, de szerintem, mindent megtettél amit lehet. Nem kellene megvárnod, amíg tönkremegy miatta a te életed is.
2017. aug. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagypapám alkoholista volt. Édesapám összesen kétszer látta életében. Szerintem nem szabad magadat feláldoznod édesanyádért. Sokat tettél érte, ez ennyire volt elég. Tudom ajánlani dr. Harangozó Juditor. Ó alkoholistákat kezel
2017. aug. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!