Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A tegnapi céges összejövetelen...

A tegnapi céges összejövetelen egyik főnök elég sokat ivott, és rám mászott, nekem hogy kéne ezek után viselkednem?

Figyelt kérdés

Tegnap volt egy karácsonyi összejövetel tartva a munkahelyemen, és a vége felé már ugye mindenkiben volt egy kis pia. És az egyik vezető szó szerint tapizott, meg szinte a falhoz szorított és próbált megcsókolni, na akkor nekem ott lett elég és eljöttem. Többiek meg csak adták alá a lovat, hogy hajrá főnök. Én most kerültem ide ehhez a céghez, a nyáron, de soha nem gondoltam volna ezt. Ezek után hétfőn hogy menjek be, hogy viselkedjek? Ti mit tennétek? Csináljak úgy, mintha mi sem történt volna?


L/19



2015. dec. 19. 16:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért hétfőn, ott, akkor mit csináltál? Nem reagáltál semmit?
2015. dec. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Dehogynem mondtam, hogy fejezze be, meg arrébb mentem, utána meg már ellöktem magamtól és haza jöttem.
2015. dec. 19. 16:59
 3/10 TR75 ***** válasza:
100%

Ez elég konkrét, tanúkkal igazolható szexuális zaklatás. Ami büntetendő.

Szerintem hétfőn várd meg, hogy ő mit lép. Ha bocsánatot kér, az jó jel, persze nem jelenti azt, hogy el van felejtve, de azért tudja, hogy nagyot hibázott.

Nem tudom, van-e főnöke, érdemes lenne ezt vele is megbeszélni.

Meg persze az sem mindegy, hogy mindez hogy érint téged. Ha felzaklatott vagy hasonlók, akkor... hát ez nehéz, mert ha utánanézel a hasonló történeteknek a neten, ebben az országban nem sok jóval kecsegtet ebből ügyet csinálni. Az én munkahelyemen is tudok esetet, ahol az áldozat húzta a rövidebbet, az elkövetőnek semmi baja nem lett.

Szóval az a helyzet, hogy ez elvileg minimum egy munkahelyi bejelentés valami felettesnek; ha a tanúk hajlandóak tanúskodni, akkor a rendőrségi feljelentés is megállja a helyét.

Persze, kívülállóként, könnyen osztom az észt...

2015. dec. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ezek után hétfőn hogy menjek be, hogy viselkedjek?"

Ugyanúgy, mint eddig. Valószínű, hogy a főnök nem is emlékszik rá, mit csinált tökrészegen és lehet, hogy a vezérszurkolóknak is kiesett ez az esemény, annyira készen voltak. Ha még mindig van, aki emlékszik rá és megy a pusmogás cégen belül a gyakornok lánykáról, akit szendvicsbe vágott a fél vezérkar (egy péntek esti tapizásból hétfőre már ordenáré csoportszex lesz, ilyen a pletykák világa), az úgyis vissza fog jutni hozzád. Akkor szépen fel kell mondani, elmenni egy másik munkahelyre - vagy ha ez neked belefér, akkor be kell hódolni a főnöknek, onnantól rakétaként száguldasz majd felfelé a ranglétrán.

2015. dec. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a főnök úgy csinál, mintha semmi se történt volna, akkor tégy te is úgy, pláne ha fontos neked, hogy megmaradhass az állásodban... sajnos részegen elveszik a kontroll a pasikban... kellemetlen a helyzeted, de szerintem nagy a valószinűsége hogy senkit se érdekel már hétfőn ez a kis affér a munkahelyeden, annyira mindennapos sajnos... ebbe a szexuális zaklatás dologba én nem mennék bele, bár tényleg az történt, de ha szűk az álláslehetőségeid tárháza, akkor inkább... szóval felejtsd el az egészet, tedd magad túl rajta. Megtetszettél neki, oszt nem jött be... Egyébként hány éves a főnököd? Nős öregember?
2015. dec. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem nős, elvált. Olyan 35-40 körüli. Hát, én mindenképp meg szeretném tartani az állásomat, ez olyan munka, amit szeretek csinálni, és egyébként is nagyon nehéz lenne máshol elhelyezkednem.
2015. dec. 19. 19:28
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
multi a cég? akkor van nekik etikai telefonvonaluk, ott tegyél egy bejelentést!
2015. dec. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
amúgy meg legközelebb rúgd tökön és mondd meg a kedves biztató kollégáknak, hogy a szexuális zaklatás és a nemi erőszak ill az ezekre való felbujtás is bűncselekmény!
2015. dec. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha Te elutasítottad, a munkatársak ezért nem szólnak meg.

A fönök (a FÉRFI) ezen megsértődhet, de nem kellsok megfontolás hozzá, hogy kijóztanodás után belássa, hogy még ha be is jönne Nálad, akkor sem nyilvánosan jönne ez be.

Úgyhogy hétfőn menj be és tedd a dolgodat.

Ha valamiféle elnézést motyog, akko mondd, hogy felejtsük el. ( A munkahelyed érdekében).

Ha semmi "nyoma", akkor annyi.

Pereskedni lehetne, de nem hiszem hogy van értelme.

De ha mélyen sértett a dolog, megbántott önérzetedben, bármiben, nem tudod magad túltenni rajta, akkor lépj.

Nem a férfiak védelmében mondom, de az alkohol felszabadítja a gátlásokat, láttam így nőt is nyomulni, mit mondjak sikerrel...

Van még idődeldönteni mit teszel.

2016. jan. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
28%
Te hülye vagy, egy előléptetést és fizetésemelést utasítottál vissza. Legközelebb igyál te is rendesen és tedd szét a lábad
2016. ápr. 23. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!