Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy teremtik meg maguknak az...

Hogy teremtik meg maguknak az emberek a saját autót/lakást?

Figyelt kérdés
21 éves egyetemista lány vagyok, mellette dolgozok. Szerencsére egy nagyon jó helyen, már 2 éve ott vagyok, biztosnak tűnő állás (szerintem nem fogok váltani csak, ha meglesz a diplomám és el tudok helyezkedni) és a fizetés is nagyon jó. Akár már most elköltözhetnék albérletbe, de ha ezt megteszem akkor még a jó fizetés mellett is rengeteg a kiadás és alig tudnék félretenni. Így kb 50 évesen lenne saját lakásom. Kocsiról nem is beszélve. Nincs még stabil párkapcsolatom, de ha lenne én akkor is úgy szeretném az életem, hogy ha úgy alakul, hogy szétmegyünk akkor se legyen gond, hanem egyedül is megtudjak élni.
2017. aug. 28. 17:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
73%

"Vagy kimehetsz külföldre is pár évig robotolni, de ott nagyon keményen kell hajtani és nem épp luxus körülmények között."

Bírom, hogy sokan úgy állítják be, mintha csak robotolni lehetne kimenni külföldre xD

2017. aug. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%
Meséld már el, hogy nappali mellett milyen munka van ami érettségivel olyan faszán fizet, hogy albérlet mellett még félre is tudnál rakni (az alig is valami). Ez szerintem sokakat érdekelne. Rengeteg embernek teljes állásban sem megy.
2017. aug. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%

Miert kell sajat lakas?

Berelni kivalllo nem tetszik tovabballsz

2017. aug. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Levelezőre járok, tehát csak heti egyszer kell menni, nagyrészt itthon tanulok és így tudok dolgozni is teljes állásban. Pultos vagyok, egy vendéglátóhelyen nagy a forgalom általában, a főnök pedig irtó rendes így mindig kapunk pluszt, téli időszakban kevesebben vannak, akkor a legkevesebb a fizetés, de még olyankor is jár egy kis borravaló, nagyon jó, az itthoni fizetésekhez képest.
2017. aug. 28. 18:21
 15/20 anonim ***** válasza:
51%
Nekem volt lakáskasszám, első körben abból és hitelből vettem egy kis garzont, egy évvel diploma után (nappalira jártam.) 3 év alatt visszafizettem a hitelt. Azóta már közös házunk is van a férjemmel, a lakásom ki van adva.
2017. aug. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
51%
Az sem mindegy, hol veszel lakást! :) vannak olyan helyek, ahol 5 millióért olyan lakást kapsz, amiben akár 2 gyerekkel is kényelmesen élhetsz. Ha egy pár veszi ezt a lakást, akkor 2.5-2.5m jut/fő. Ha 5 évig havi 40-40 ezret félre tudnak tenni, akkor már hitel nélkül is megtudják venni a lakást! Ha pedig ugye sokáig a szülőkkel élnek, akkor sokan ettől többet ia tudnak havonta félretenni!
2017. aug. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
54%
26 éves vagyok, jelenleg külföldön kamionozok, hogy családi házra is legyen elegendő pénzem. Autó már megvan.
2017. aug. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nekem első az autó. Azt most sikerült vennem az összes spórolt pénzem szinte beleadva és még plusz szülői és nagyszülői segítséggel. Roppant kínos nekem mert én is azt gondoltam, mindent képes leszek megteremteni magamnak, ehhez képest még ennyit sem sikerült, de szükségem van az autóra munka miatt is. Fizetem a lakástakarékot és valószínűleg 2 év múlva felveszek hitelt mellé és veszek egy lakást.
2017. aug. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%
Gazdasági kapcsolatokból. Nem minden házasság az igaz szerelemről szól...
2017. aug. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Én 5 évig éltem Olaszországban, most pedig Kanadában élek. Mindkét országban hitelre vesznek lakást, házat az átlagemberek. Nekünk az első ház Magyarországon már hitelmentes volt, a külföldi munka miatt. Most a kanadai hitelre van.
2017. aug. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!