Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem tudom mit kezdjek az...

Nem tudom mit kezdjek az életemmel, rohadtul magányos vagyok, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Régi vágyam hogy felköltözzek Pestre, kb. 17 éves korom óta tervezem, hogy kiszakadjak otthonról. (vidék) Nem igazán jött össze, túl lehetetlennek tűnt. Tavaly nyár elején gondoltam egyet s lementem a Balatonra szezonmunkázni, ez volt életem első normális munkája, a mezőgazdasági diákmunkákon kívül. Azután itthon maradtam vidéken, tanulni. (esti gimi) No munka, itt nehéz találni sajnos. Letettem az érettségit majd a mostani nyarat is lent a Balatonon töltöttem, de egy másik munkahelyen... tökre megszoktam ott, már fájt elmenni. A munkatársaimat is eléggé megkedveltem a végére. De gondoltam, nem, nem, nem maradok, minden vég nehéz, és minden kezdet nehéz. De ha valamelyik elől elmenekülök, akkor nem fogok előrébb jutni az életben. Vagy talán jobb hallgatni a megérzésekre? Fogalmam sincs. Ez a probléma.

Mielőtt lementem szezonozni, az volt bennem, hogy ősztől külföld... Ha kell csicskamunka, nem érdekel, itt m.o.-n se jut jobb szakma nélkül. De nem merek egyedül kimenni. Nyelvtudásom semmi. Kevésnek érzem magam ahhoz, hogy a külföldi léttel megbirkózzak. Ráadásul nincs senkim, se barátaim, se párom, semmi, csak a családom. Külföldön még magányosabb maradnék, mert még kommunikálni se tudnék ismerősök, haverok stb. szinten se, semmi.

Most elkezdtem nézni a szobákat Pesten. Ma felmentem megnézni személyesen is. De végig amíg ott voltam úgy éreztem, hogy nem kellek én ebbe a városba, csak egy kis jelentéktelen porszem vagyok, minek még egy ha van elég? Nem kellek sehová. Nem tartozom sehová. Nincs egy közösség ahová illenék, nincs egy hely ahová tartoznék. Legyen az város, emberek, vagy akármi. Sok nehéz kezdeten vagyok túl, de már belefáradtam mindenbe. Úgy érzem nincs miért küzdenem, mert ugyanoda jutok. Magány, sehová se tartozás. És megint új munkahely, oda is beilleszkedni. Ki tudja hányat fogok kipróbálni, mire találok egy olyat ahol meg tudok maradni. Bemutatkozni az embereknek, ismerkedni stb. Nincs ellenemre, de már elegem van. Mindenki csak jön és megy az életemben. És mindig eljön a nap amikor utáljára látjuk egymást. Csak egy valaki maradna. Egy kib@*szott ember.

Írta az egyik volt munkatársam, hogy várnak engem vissza, mert aki jött új ember kikészül és elment. (Ahol most nyáron dolgoztam)

Szívem szerint visszamennék, de ha az eszemre hallgatok, nincs értelme. Mikor fogom végre elkezdeni azt amit elterveztem?

Találtam egy teljesen korrekt normális szobát, kiveszik helyettem, ha én nem teszem. És napjaim sincsenek arra hogy eldöntsem. Fel akarok költözni, de félek. Egy Pesti ismerősöm sincs.

Nem tudom mit akarok. Fogalmam sincs... Mit tegyek, hogy képes legyek hozni egy normális döntést, amitől nem érzem majd magam az életemben egy sz@rdarabnak, ne bánjam meg? :'(


2017. szept. 2. 00:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Kevesebbet kéne hisztizni. Van egy közmondás: "Miért kell sírni, ha nevetni is lehet?" Találd meg a jót mindenben és próbálj meg ne foglalkozni a rosszal. Kösd le magad valamivel, hogy boldogabb legyél.
2017. szept. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem jobbnak tűnik a balatoni hely, ott van társaságod, és szép a környezet. Ha mindenáron a fővárosban akarsz élni, akkor viszont tedd azt!
2017. szept. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Bihar Valatonon ***** válasza:
Pestre max akkor éri meg már csak felköltözni, ha van egy baráti társaság akikkel összeköltözöl különben minden pénzed rámegy...én most költöztem Balatonhoz teljes korrekt az élet itt pedig nálam is tervben volt pest is, de rájöttem úgy hogy ha nincs konkrét megoldás már előre munkailag meg egyebek akkor nem éri meg....
2017. szept. 2. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is magányos vagyok, de elköltözni nem igazán merek, mert ki tudja mi lenne belőle. Nem hiszem hogy lenne normális munkám, amit nem utálok, és nem veszi el minden időm. Semmi kedvem belekerülni egy mókuskerékbe és aztán megöregedni, meghalni... Inkább alternatív lehetőségeket keresek a pénzszerzésre, mert rabszolgának lenni minimálbérét annyit jelent, mint meghalni. Talán egy kicsit rosszabb annál.
2017. szept. 2. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Bihar Valatonon ***** válasza:
4es ezzel teljesen egyetértek
2017. szept. 2. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 szenes43 ***** válasza:

A mókuskerék? Akár ha szakmád is van akkor is alapszabály hogy a szakai tudásod és a fizikai erődet kínálod eladni mint munkavállaló az adott munkaadónak,ezt nevezheted mókuskeréknek.

Valaki gépeket vett,üzembe helyezte egy épületben tehát pénzt invesztált bele. Megelőlegezi neked a bizalmat hogy azokon dolgozhass. Munkát ő szerez rá és minden munkaadói teher rá nehezedik. Te döntesz hogy tűrhető a munka ha megegyeztek agy sem. Az emberek 95%-a nem azt csinálja amit szeretne. Gondolom vállalkozáshoz sem pénzed sem tehetséged. Marad az előbbi felállás. Cselekedj úgy hogy egy idő múlva becsüljenek és felnézzenek rád.Ember légy és semmi több.

2017. szept. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hogyha meg tudod magadnak engedni,hogy felköltözz Pestre, akkor szerintem tedd meg. Mint ahogy írtad, már régi vágyad ez, és legalább az teljesülne, hogy elszakadsz otthonról. Az, hogy nem kötődsz helyhez vagy emberekhez, jelenthet jót is. Tiszta lappal kezdhetsz. A munkalehetőség még így is több lesz, mint vidéken, és azért még sem kell elmenned külföldre, az nagyobb falat lenne most. Próbálj hasonló jellegű munkát szerezni, amiben már tapasztalatod van. Előbb-utóbb úgyis összehoz az élet olyan emberekkel akikkel megtalálod a közös hangot,nem leszel mindig egyedül.

Bizonytalan vagy az látszik, de nem vagy szardarab, mindenki megéli a maga válságát, de ki fogsz mászni belőle, csak ne engedd, hogy a kételyek eluralkodjanak feletted.

Ha Pestre sodor az élet,én szívesen megiszom veled egy sört. :)

Hajrá!

2017. szept. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hogy döntöttél végül? Érdekel.
2017. szept. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!