Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyetemisták (nem csak)!...

Egyetemisták (nem csak)! Hogyan tekintetek azokra a kortársaitok akik nincsenek az egyetemen?

Figyelt kérdés

22 éves srác vagyok. Egyszerű, mondhatni szegényes családból jöttem, 8 osztályt végzett szülők gyereke vagyok. Amikor leérettségiztem, nem tudtam egyetemre menni több okból kifolyólag. Anyukám súlyos betegsége, emiatt kialakult pénzügyi nehézségek (amik alapvetően nem voltak rendben), a pontom se lett meg, mert nem készültem az érettségire, hanyag lettem, gondoltam majd elvégzek valamilyen OKJ-t.

Amikor elkezdtem az OKJ-t már akkor elkezdtem érezni, hogy távolodik a középiskolai barátaimtól, mindig találkoztunk ugyan úgy, a mai napig nagyon jó a barátság, mindig találkozunk, bennem változott meg valami. Látom, hogy az egyetemisták jófejek, okosak, szépek, komolyan küzdenek és jókat buliznak levezetésként és egy fiatalos közösség részei. Én pedig dolgozok, élem a monoton életet , készülök javító érettségikre, hogy egyszer bekerülhessek egyetemre, persze akkor is levelezőn mert a szüleimnek nincs pénze, hogy támogassanak. Úgy érzem, egyre jobban távolodok a középiskolás társaimtól, barátaimtól akik egyetemen vannak, úgy érzem ők egy jó úton járnak, van fiatalkoruk, közösségük és eredményes munkájuk, lesz jövőjük. Én pedig egy olyan világba csöppentem, ahonnan nem látom a kiutat. Ha el is végzem az egyetemet, sosem lesz olyan jó fiatalkorom mint nekik. hisz levelező alapból más mint a nappali, illetve arra a fajta egyetemi életre nem lesz pénzem sosem. Kezdek begolyózni, kezdem azt érezni, hogy az egyetemisták máshogy tekintenek azokra az emberekre akik nincsenek ott (valójában (még) tisztában vagyok vele, hogy ez az én agyszüleményem). Mégis hallani akarok pár véleményt, pár hozzászólást ebben a szituációban mert erről sosem tudok őszintén beszélni a barátaimmal, hogy nem érzem jól magam, nem érzem ugyan úgy magam köztük mint középsuliban, hisz akkor mindannyiunknak egy volt a végzettsége, egy fajta vizsgát tettünk. Úgy érzem, az én munkám (nem konkrétan csak a munka, hanem pl. a tanulásom az érettségi javítására) nem ér fel az ő tanulásukkal, hiszen nekik óriási és bonyolult anyagokat fel feldolgozni, és vissza adni a vizsgán. Látom a sok facebook posztot a vizsga időszakokról, az egyetemi bulikról, a sikereikről és egyre inkább érzek valamiféle társadalmi alárendeltséget, azt, hogy én nem érek annyit mint, ők.

Köszönöm, hogy elolvastátok, remélem átjött a lényeg, az érzések amik kavarognak bennem. Ha valaki hasonlóképp érzi magát, vagy tudja mit kellene tennem ezekkel az érzésekkel megküzdésért, azt írjon nyugodtan, minden válaszra kíváncsi vagyok.



2017. szept. 3. 22:39
1 2
 11/19 Metionin ***** válasza:
100%

Kicsit sztereotipikus az ahogy az egyetemi életet elképzeled. Valóban kialakul egy adott "egyetemista életstílus", de ez nem egyenlő a nonstop bulival. Az én egyetemi életem pl. az volt hogy reggeltől estig órák, éjszaka meg munka hogy ne haljak éhen. Szerencsére ma már adott a lehetőség, hogy ne csak a gazdagok kerüljenek be felsőoktatásba, így tényleg elég különböző családi hátterű fiatalok vannak együtt, nagyon sokan nem engedhetik meg maguknak ezt a már klisének számító "buli az egyetem" életmódot, sokan dolgoznak és tapasztalataim szerint épp ezek a bulizósok buknak ki leghamarabb. A jó fiatalkor nem egyenlő az egyetemmel.

Kérdésedre válaszolva pedig igazából nem tekintek másként a nem egyetemista fiatalokra. Mivel 7 hosszú évig gyárakban diákmelóztam, ismerek gyári munkás, okj-s, stb. velem egykorút és sohasem különböztettem meg őket az alapján, hogy ki hova jár vagy milyen iskolája van. Ez alapból nem jellemző rám. A megkülönböztetés max annyiból áll, hogy ha valakitől meg akarom kérdezni hogy nekik kiírták-e már az ösztöndíjat akkor nyilván nem a gépkezelőt kérdezem meg hanem valamelyik egyetemistát de a normális hétköznapi beszélgetésben vagy barátkozásban épp leszarom hogy ki egyetemista és ki nem.

Sajnos szoktam találkozni negatív hozzáállással a másik szemszögből is, amikor az egyik gyárban a nem egyetemista fiatalok lenéztek és kiközösítettek engem, mert én "köcsög gazdag egyetemista" vagyok, pedig nem is reklámoztam csak tudták hogy diákszövetkezettől vagyok. Az ilyen dolgok megoldása szerintem a kommunikáció lenne, félretenni az előítéleteket mindkét oldalról és az emberért értékelni a másikat, nem a papírjaiért. Mert magasabb végzettséged ma már bármikor lehet de ha belül valaki köcsög, akkor azzal nincs mit tenni akárhány diplomája van.

2017. szept. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Kedves 10,11-es válaszolók, kicsit úgy tűnik mintha nem olvastátok el volna a hosszú szövegem, vagy csak szelektíven olvastátok el, mert arról, hogy az egyetemistáknak mennyire bulizós az életmódjuk csak röviden nyilatkoztam, és egyáltalán nem negatívan. ("Látom, hogy az egyetemisták jófejek, okosak, szépek, komolyan küzdenek és jókat buliznak levezetésként és egy fiatalos közösség részei.")
2017. szept. 4. 13:20
 13/19 Metionin ***** válasza:
Én elolvastam csak valahogy fennakadtam ezen, mert máshol is mindig ezt hallom, holott egy csomó egyetemista nem is így él, illetve te is írtad, hogy félsz hogy nem lesz lehetőséged/pénzed erre a típusú életre. Pont ez a leglényegtelenebb. Ha később sikerül továbbtanulnod, meglátod hogy nem mások ők annyira. És ami nagyon fontos, hogy ne becsüld le azt a munkát amit végzel, mert egyáltalán nem vagy kevesebb náluk. Dolgozol, tanulsz, előtted az élet.
2017. szept. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Én mint egyetemista, soha nem néztem le azokat, akik nem mennek egyetemre. Több haverom is van, aki vagy kitanul egy szakmát, vagy már dolgozik, és ugyan úgy jóban vagyok velük. És kicsit úgy érzem, te ezt a pezsgő egyetemi életet irigyled, hisz te magad írtad "arra a fajta egyetemi életre, lesz pénzem", de egyébként elmondom ez nagyon nincs így. Gólyaként nekem is jött buli buli hátán, aztán 1-2 hónap és lecsillapodtak ezek az alkalmak. Szerintem a gimis társaidtól nem az egyetem miatt távolodsz, talán csak mindenki más irányba halad. Neked is meg kéne próbálnod ismerkedni másokkal, hisz az emberek jönnek mennek, de szerintem csak te gondolod így, hogy ez az miatt vna mert te nem jársz egyetemre. Nyilván van aki orrba-szájba csak bulizik, de az 1 év után ki is hullik normál esetben. Egyetem is tud elég monoton lenni, év közben zh-k, előadások, aztán vizsga és ugyanez újra és újra. Az hogy milyen fiatalkorod van szerintem meg tőled függ, neked kell tartalmat vinni az életedbe, ennek semmi köze az egyetemhez. Na meg a másik, ami nagyon szemet szúrt a facebook posztok. Facebookon azt látod mindnekiről siker és fényűzés, közbe meg lehet tegnap baxták meg közgázból..most írtam valamit.:D Facebookból nem szabad kiindulni, hisz ott mindenki csak a szépet és a jót akarja feltüntetni magáról, közben meg lehet hogy tök unalmas élete van, egy könyvet sem olvasott még el. Ne gondold, hogy bármivel kevesebb vagy tőlük, na meg azért mert valaki egyetemen van, lehet valami full bullshit, csak elmondhatja hogy egyetemista. Az egész történet a te agyad szüleménye, főleg úgy hogy te is készülsz egyetemre, tehát csak kicsit vagy lemaradva, mellette dolgozol, nem csak a répát vered 0-24-be. Ja és a legfontosabb, szellemileg ne érzed magad alárendeltnek mert az iskolákban intelligenciát nem lehet szerezni. :D
2017. szept. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
*nem lesz pénzem, bocsánat.
2017. szept. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Elolvastam az egészet, de nekem pont az jön le, hogy te látod szelektíven az egyetemi életet.


Mindenki okos...ez hülyeség. Mindenki szép....ez is bődületes marhaság. Küzdeni sem mind küzd, sőt. És az sem igaz hogy mindegyik jókat bulizna vagy hogy társasági ember lenne. Főleg hogy idővel széthullanak az egyetemi társaságok is, és marad mindenkinek az a néhány barát akivel elvannak.


És az egész probléma ebből indul ki, hogy meg akarod magad feleltetni egy saját magad által felállított hamis képnek.

2017. szept. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Az írásod alapján én lehetek a legegyetemistább egyetemista, ugyanis voltam olyan szerencsés, hogy egy erős gimiből érettségi után egyből egy nagyon nagy presztisű egyetemen tanulhassak tovább. Most tartok épp ott, hogy egy multinál van 1 éves munkatapasztalatom, alapképzéses diplomám megvan, voltam külföldi egyetemen is (német egyetemen mivel német kéttannyelvű gimiben tanultam így a németem nagyon erős), és éppen várom a visszajelzést egy másik multitól, hogy alkalmaznak-e gyakornokként. Azt viszont tudnod kell, hogy nagyon sokat kellett tennem azért, hogy ezeket a dolgokat a magaménak tudhassam.


Rengeteg mindenről mondtam le (többek között a bulikról is) annak érdekében, hogy a jövőmet megalapozhassam, ugyanis nekem sokkal fontosabb, hogyha lesz feleségem, gyerekeim, anyagilag mindent meg tudjak nekik adni, ne kelljen sose nyomorogni. De én egy ilyen típusú ember vagyok, valaki ezt sokkal lazábban veszi, a mának él. Ezt csak azért írom le neked, hogy lásd, úgy, mint neked, az egyetemistáknak sem fenékig tejfel az élet. Mondjuk hozzáteszem, én elégedett vagyok az életemmel, és büszke vagyok arra, hogy idáig el tudtam jutni, mert sokszor hónapokon keresztül iszonyat nagy nyomás alatt élünk, én pl volt olyan vizsgaidőszak, amikor olyan stressz alatt működtem, hogy 3 napon keresztül alvás nélkül jártam vizsgázni meg tanultam a vizsgák között, na azt senkinek nem kívánom. Sajnos sokan nyúlnak alkoholhoz meg drogokhoz az egyetemisták között is, mert nem bírják kezelni ezt a nagyfokú stresszt.


A lényeg az, hogy amit te látsz, az csak a felszín. Valóban vannak jó aspektusai is az egyetemista életnek, de rengeteg más téren pedig nagyon megnehezíti a dolgokat.


Az, hogy lenézzük a nem-egyetemistákat meg egy nagy butaság. Eleve a legtöbben úgy le vannak terhelve, hogy nem érnek rá mások fikázásával tölteni az idejüket, de amúgyis akármilyen egyetemistával beszélgettem, sosem merült fel, hogy de gáz hogy xy egy lúzer mert nincs diplomája. Nem egy barátom sosem járt egyetemre, mégis becsülöm azért, mert jó ember, és a saját szintjén küzd az életben.


Te is büszke lehetsz magadra, amiért nem nyavajogsz, mint itt pár GYIKes, hanem próbálod elérni a céljaidat, és küzdesz, próbálod jobbá tenni az életedet. Ezt már önmagában becsülöm benned, annak ellenére, hogy sosem láttalak, nem ismerlek, szóval kitartást, szurkolok neked!


(Bocsi, hogy összeszedetlenül írtam, este van már és fáradt vagyok, remélem a lényeg átjött!)

2017. okt. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Szerintem az,hogy van benned akaraterő,az eléggé becsülendő.

Arra gondolj, hogy nemsokára valamilyen szinten te is egyetemista leszel, és sokkal jobban fogod értékelni a diplomád,mert keményen megdolgoztál érte. Ez egy provizórikus állapot,azért,hogy után egyre jobb legyen az életed.

Erre gondolj, és menni fog.

Különben, nekünk sem olyam csodás hidd el, pl a vizsgaidőszakokban hetente kapok egy kisebb agyvérzést, tavaly 50x akartam otthagyni az egyetemet 1-1 rosszul sikerült vizsga után. De újra fel kellett állni,menni tovább,csinálni tovább.

Az egyetem is egy nagy küzdelem(egy konoly szak), nem csak buli és csillogás. Az is van,de ritkán.

Kitartás!

20L / ELTE

2017. okt. 12. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, hidd el az egyetemi élet se haverok, buli, fanta, de valóban van egy feeling-je. Én kőkeményen megszenvedtem a diplomámért egy erős egyetemen, bulizni nem szoktam eljárni, de nagyon sok barátra tettem szert, életem egyik legszebb korszaka volt az egyetemi időszak. Sajnos utána rajtam kívülálló okokból összeomlott az életem, minden szétcsúszott körülöttem, az utolsó csapásként rafinált, aljas bűnözők kisemmiztek minden pénzemből. Jelen pillanatban az idegösszeomlás szélén táncolok, még 1 napra se nagyon tervezek előre.


Kívánom neked, hogy találd meg a számításaidat, legyen szerencséd a vizsgákkal, továbbtanulással, édesanyádnak meg jobbulást és gyógyulást.

2017. okt. 12. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!