Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem érzitek ugy hogy ez a...

Nem érzitek ugy hogy ez a szexuális zaklatási ügy, ami most zajlik, megtervezett lenne? Kvázi karakter gyilkosság?

Figyelt kérdés

Nem hibáztatom az áldozatokat, de nem tudom megérteni, hogy miért pont most es miért csak a színház rendezőjével kapcsolatban kerülnek elő ezek a dolgok? Sok túlzottan rámenős, magas pozícióban levő ember van, akik most mégsem kerültek bajba. Ugyanakkor véleményem szerint ezzel a balhéval valakik nagyon jól jártak, ugyanez igaz az amerikai eseményekre is. Akik nyitott szemmel jártak azoknak eddig is teljesen nyilvánvaló volt hogy ezek mindennapos események erre hirtelen felkapja valaki a témát es utána mindenhol ezzel foglalkoznak. Meg egyszer mondom, szó sincs áldozat hibáztatasrol, egyszerűen csak megtervezett eseményt látok emögött, ugyanakkor együttérzek az áldozatokkal.


Ti mit gondoltok ?



2017. okt. 23. 12:11
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom, hogy nem foglalkoznak elég komolyan ezekkel a dolgokkal a hatóságok, csak ha épp van egy botrány, a többit elsumákolják.
2017. okt. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Egy valaki kiállt, a többiek követik. Úgy gondolják, hogyha ő elmerte mondani, akkor már ők is elmerik, akkor talán nekik is hisznek.

Egyébként biztosan így is azokból van a több, akik nem merik elmondani.

2017. okt. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
95%
Elégtelen információk birtokában valóban nehéz megtalálni az időzítés okait, de tagadhatatlan, hogy ha valakiben ennyire mély nyomokat hagy a zaklatás (nem tényleges sérelem), akkor az valamikor nyilván felszínre tör. Ennek a "kitörésnek" az időpontja meg feltehetően erősen függ az aktuális egyéni élethelyzettől. Hogy időzített célzatosság lenne, nem tartom valószínűnek egy 70-en felüli elkövető esetében.
2017. okt. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
82%

Pont ez az, hogy ezek mindennapos események. Én nem ismerek olyan nőt, aki ne élt volna át hasonlót!! Pont azért, mert sok férfi és nő természetesnek tartja, hogy ilyen előfordulhat.

Akár "csak" annyi, hogy a férfi kollégák bizalmaskodva megfogják a combját, egész addig, hogy 12 éves kislányt rokon molesztál. Nincs meg az határ, hogy ezt azért már nem kéne...

Ha egy 40 éves tanár a 14 éves tanítványa combját fogja, az ugye egyértelműen "túlzás". Ha ugyanezért a 24 éves kolléganő szól, akkor az "hiszti", ő meg "fapina". Ugyanez a kolléganő már nem mer szólni akkor se, ha legközelebb sötétedés után a parkolóban meg akarja csókolni vagy megfogdossa a kolléga. Aki ettől persze csak felbátorodik.

Igenis legyen már egy kis balhé!

2017. okt. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
47%

https://www.youtube.com/watch?v=JUPE4ell19w&t=180s


Ha ilyen darabokban való szerepléskor előtör valakiben az, hogy jaj, engem 20 éve zaklattak most jut eszembe, és teljesen rommá van törve a lelkem azóta is, akkor nem baj, ha van bennem egy nagy kérdőjel?

2017. okt. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Magyarországon sok dolgot nem vesznek komolyan, sőt, havér folyik még akkor sem néha. Szerintem ezekben a nőkben, (és férfiakban) nagyon sok elfojtott agresszió, düh, sérelem van, és nagyon jó hogy vannak olyan emberek akik nyíltan tudnak erről beszélni, és mivel valaki elkezdte, a többi folytatja, ami nagyon jó, csak nem biztos hogy pl egy pesten hallottam csoportba kellene rakni, mert akkor inkább kellene egy másik csoport ehhez. 5-6 történettel nincs gond, de 60. után már igazán lehetne egy új csoport, mert nem erről szól az a csoport vagy oldal. Én is sajnálom őket, undorító dolgok ezek, de mindennek megvan a helye, és ideje.
2017. okt. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
95%
5: Szóval ha egy színésznőnek pl. az a szerepe egy filmben vagy darabban, hogy megerőszakolják, amit csak eljátszanak, akkor őt a való életben meg lehet erőszakolni és ne szóljon érte semmit sem, mert már eljátszotta?
2017. okt. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
84%
Valaki ki merte nyitni a száját. Nekem mindegy, hogy ki, mert ha egy mer szólni és balhét csap az ügy körül, akkor talán a többiek is meg mernek szólalni. Zaklatásban meg nem csak azt éri sérelem, aki "olyan darabokban szerepel" vagy "úgy öltözik". Én nem olyan munkakörben dolgozom, hogy ez a veszély a munkám része kellene, hogy legyen, mégis vannak olyan férfikollégáim, akik nem tudnak lakatot tenni a szájukra. Nem veszem fel, úgy teszek, mint aki nem hallotta, és így nem mennek tovább, mert "nem vagyok érdekes", de attól még nem tetszik a dolog, és nem tetszik, hogy más kolléganőkkel is csinálják, és én elkezdtem aktívan állást keresni, mert nem akarok ilyen cégnél dolgozni, ahol ez normális. A vezetőknek is az a normális, hogy a nők alacsonyabb rendűek, tehát nekik sem lehet ezt felhozni problémaként.
2017. okt. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

"Ugyanakkor véleményem szerint ezzel a balhéval valakik nagyon jól jártak"


Nem gondolom, hogy ezzel bárki "jól járt". Ez súlyosan megalázó az áldozatoknak, nagyon nehéz beszélniük róla, és mindig vannak lelketlen, aljas emberek, akik őket támadják emiatt.


Mégis nagyon jó, hogy elindult erről egy őszinte társadalmi közbeszéd végre. A hatalommal való visszaélést őszintén fel kell tárni, hogy a zaklatók ne csinálhassak tovább nyugodtan a visszaéléseiket.


Egyébként nem csak nőkkel fordulhat elő ilyen, hanem például kisfiúkkal is. Például belterjes közösségekben, bentlakásos fiúiskolákban, ahol például szexuálisan frusztrált paptanárok lépik át a határokat.


Mindenfajta korrupció, hatalommal való visszaélés ellen fel kell lépni társadalmilag, és az az első és legfontosabb lépés, hogy nem hallgatjuk el, hanem őszintén beszélünk róla.

Olyan légkört teremtünk, hogy az áldozatok merjenek kiállni, a zaklatók pedig ne gondolhassák, hogy a bűnük rejtve marad.

2017. okt. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ez kényes példa, eddig azért nem beszéltek róla. Egyszerű pszichológia (csordaszellem):


Egy ilyen bejelentés esélyesen az áldozatra is társadalmi megvetés vár. Bocsánat a hasonlatért, de egy megnyíló ember könnyen válhat mások szemében használt óvszerré, vagy legalább is megcsorbulhat a tekintélye.

Viszont minél többen csatlakoznak a mozgalomhoz, annál inkább megoszlik az áldozatok "felelőssége", annál kevésbé lesz kínos a dolog. Mint amikor egy ember elkezd táncolni, és gyűlik köré a felbátorodott tömeg.


Meg szerintem az is benne van, hogy egy 20 éves csajnak még se bátorsága nincs ehhez, illetve ezek belterjes szakmák, félnek az ellehetetlenítéstől.

2017. okt. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!