Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem érzitek ugy hogy ez a...

Nem érzitek ugy hogy ez a szexuális zaklatási ügy, ami most zajlik, megtervezett lenne? Kvázi karakter gyilkosság?

Figyelt kérdés

Nem hibáztatom az áldozatokat, de nem tudom megérteni, hogy miért pont most es miért csak a színház rendezőjével kapcsolatban kerülnek elő ezek a dolgok? Sok túlzottan rámenős, magas pozícióban levő ember van, akik most mégsem kerültek bajba. Ugyanakkor véleményem szerint ezzel a balhéval valakik nagyon jól jártak, ugyanez igaz az amerikai eseményekre is. Akik nyitott szemmel jártak azoknak eddig is teljesen nyilvánvaló volt hogy ezek mindennapos események erre hirtelen felkapja valaki a témát es utána mindenhol ezzel foglalkoznak. Meg egyszer mondom, szó sincs áldozat hibáztatasrol, egyszerűen csak megtervezett eseményt látok emögött, ugyanakkor együttérzek az áldozatokkal.


Ti mit gondoltok ?



2017. okt. 23. 12:11
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Ez a szexuális zaklatás dolog elég necces, már maga a fogalom is legtöbbször nincs konkretizálva,ami a jelentését illeti: meddig flört, bók, mettől zaklatás...


A nemi erőszaknak van jogi kerete, egyértelműbb, mint ez a zaklatás. Viszont egy félresikerült, vagy félreértelmezett közeledés a munkahelyen már lehet zaklatás, és ez azért veszélyes. Ha elég nagy port vernek fel ezekkel a konkrét esetekkel, ahol megjegyzem simán összemostak nemi erőszakot a zaklatással, bizony könnyedén ketté lehet törni egy munkahelyi karriert némi hazugsággal, főleg ha kikerül pl. egy feljelentés a közösségi oldalra, ami nem tesz jót a cégnek.


Sajnos vannak még munkahelyek,ahol tényleg elfordítja a fejét a főnök, ha valamelyik jól húzó munkaerő tesz egy bunkó megjegyzést a munkatársnőjének, de azért az is előfordul, hogy a munkatársnő kicsit kihívóbban kezd el öltözködni, amikor bérfejlesztés, jutalom osztás, szabadság kiírás van kilátásban. Szóval sok nöi munkavállaló simán használja a női vonzerejét a munkahelyén, ha valamit el akar érni, és ez teljesen rendben van, senki nem kel ki ellene. Szerintem viszont ez is a zaklatás egy enyhe formája.

2017. okt. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
90%
"Sajnos vannak még munkahelyek,ahol tényleg elfordítja a fejét a főnök, ha valamelyik jól húzó munkaerő tesz egy bunkó megjegyzést a munkatársnőjének, de azért az is előfordul, hogy a munkatársnő kicsit kihívóbban kezd el öltözködni, amikor bérfejlesztés, jutalom osztás, szabadság kiírás van kilátásban. Szóval sok nöi munkavállaló simán használja a női vonzerejét a munkahelyén, ha valamit el akar érni, és ez teljesen rendben van, senki nem kel ki ellene. Szerintem viszont ez is a zaklatás egy enyhe formája." - De amit az én munkahelyemről írtam - jó, ne hidd el, ha nem akarod, nem vagy köteles elhinni - ott nincs ilyen villantás, gyakorlatilag melegítőben dolgozunk jól bebugyolálva, senki nem villant, azt is mondhatnád, hogy nem vagyunk nőiesek, és mégis mennek a nők felé a megjegyzések, a főnököknek meg ez így teljesen normális. Pedig ez nagyon nem normális, ez így megalázó, és nem jó így dolgozni. Én váltani fogok, hogy a többi kollegina meddig tűr, az meg az ő dolguk.
2017. okt. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Nema te esetedre reagáltam,általánosságban fogalmaztam.Sajnálom,hogy ilyen helyenkell dolgoznod,remélem,hamarosan tudszváltani.
2017. okt. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
91%

19: És ha nem ismert színésznő, vagy nem is színésznő valaki, csak egy "átlagember", akkor azt lehet zaklatni??

Egyébként én még nem hallottam a környezetemben olyanról, hogy egy férfit ilyennek meghurcoltak volna, max. filmekben láttam ilyen történetet. Viszont szinte nincs olyan nő ismerősöm, akit nem ért volna már zaklatás, pl. tömegközlekedésen.

2017. okt. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

20: Nem írtam egy szóval sem, hogy az adott színésznőt megerőszakolták. Általánosságban írtam egy példát.

Egyébként egyáltalán nem vagyok liberális :)

2017. okt. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Engem is zaklattak, Andy Vajna bácsi úgy 200 éve azt akarta tőlem, hogy etessem meg mogyoróval és egyéb hörcsögeleségekkel. Azóta mogyoró fóbiám van :D XD
2017. dec. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!