Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem érzitek ugy hogy ez a...

Nem érzitek ugy hogy ez a szexuális zaklatási ügy, ami most zajlik, megtervezett lenne? Kvázi karakter gyilkosság?

Figyelt kérdés

Nem hibáztatom az áldozatokat, de nem tudom megérteni, hogy miért pont most es miért csak a színház rendezőjével kapcsolatban kerülnek elő ezek a dolgok? Sok túlzottan rámenős, magas pozícióban levő ember van, akik most mégsem kerültek bajba. Ugyanakkor véleményem szerint ezzel a balhéval valakik nagyon jól jártak, ugyanez igaz az amerikai eseményekre is. Akik nyitott szemmel jártak azoknak eddig is teljesen nyilvánvaló volt hogy ezek mindennapos események erre hirtelen felkapja valaki a témát es utána mindenhol ezzel foglalkoznak. Meg egyszer mondom, szó sincs áldozat hibáztatasrol, egyszerűen csak megtervezett eseményt látok emögött, ugyanakkor együttérzek az áldozatokkal.


Ti mit gondoltok ?



2017. okt. 23. 12:11
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Facebookon van egy Feketelista csoport, én nemrég csatlakoztam, mert egy ismerősöm lányát megkörnyékezte egy fotós, nem túl tisztességes szándékkal, és ajánlották a csoportot, hogy itt pont az ilyen tisztességtelenekről próbálják lerántani a leplet, és lehet, hogy azt a fotóst is már ismerik, mint a rossz pénzt.

Egy kolléganőm mesélte, hogy egy előző munkahelyén egy idősebb férfikolléga zaklatta. Iskoláról van szó, ahol sérült gyerekekkel foglalkoztak. Ő azóta arra a környékre sem mer menni.

2017. okt. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Én értem, mire akar a kérdező kilyukadni :)

Gondoljatok bele, milyen könnyű valakinek kettétörni a karrierjét, az életét ilyen módon. Bosszút esküdsz, összeszedsz még pár "áldozatot" és indulhat is a lejárató kampány. Pár nap alatt vége az ürgének akkor is, ha mégis bebizonyosodik, hogy már-már szenthez méltó életet élt és nem követett el semmit. Örökre összekötik a nevét a botránnyal, simán kicsinálod vele.

Nyilván nem azt mondom, hogy ez az eset vagy ehhez hasonló nem történt/történhet meg, de mindig jó, ha az ember nem hisz el elsőre mindent, amit a médiában olvas. Történhetett bármi, te csak azt látod, ami oda le van írva. Írni meg bármit lehet.

2017. okt. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Persze, én is értem, mire akar kilyukadni a kérdező, de ez mégse ennyire egyszerű, mert ezek a problémák sajnos valósak, és ha megtörténik a zaklatás, az áldozatot hibáztatják, amiért hagyta magát, vagy őt anyázzák, hogy miért nem veszi lazán az egyértelmű (de nem oda való) beszólogatásokat. A zaklató meg csinálhatja tovább büntetlenül, mert nincs elég erős visszatartó erő.


[link]

2017. okt. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
95%

Hát ha erre akar kilyukadni a kérdező, hogy lehet, hogy nem is igaz, akkor az is csak azt erősíti, hogy miért nem áll elő mindenki, miért nem mernek szólni, miért van az, hogy ha egy valaki szól, utána a többiek is mernek. Pont ezért. Mert úgysem hisznek neki, mert úgyis majd azt mondják, hogy csak kitalálta.

Egyébként nyilván van olyan is, hogy ezzel akarnak valakit lejáratni. De nem hiszem, hogy ebben az esetben minden érintett színésznő, aki felszólalt, hazudna.

2017. okt. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
91%

#12

Két dolog, ami miatt ez nem állja meg a helyét

1. A színésznő ezzel ugyanúgy kockáztatja a karrierjét és a magánéletét

2. Miért haragudnának csak úgy olyanra, aki egyébként fellendítette a karrierjüket?

Pl. itt Tarantino is vallott, aki Weinstein nélkül talán ma nem lenne AA kategóriás ember.

2017. okt. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
14%

Nás Páng nevű felhasználó válasza:


#12

Két dolog, ami miatt ez nem állja meg a helyét

1. A színésznő ezzel ugyanúgy kockáztatja a karrierjét és a magánéletét

2. Miért haragudnának csak úgy olyanra, aki egyébként fellendítette a karrierjüket?

Pl. itt Tarantino is vallott, aki Weinstein nélkül talán ma nem lenne AA kategóriás ember.


Nás Páng:


1, A színésznő nem vallott semmi olyat, ami kockáztatná a karrierjét. Valójában ezzel a hírkeltéssel, ami az eset körül forog, tökéletes reklámot kap.

2, A szülőknek meg az életét köszönheti az ember, mégis előfordul, hogy valaki egy életre meggyűlöli őket. Vannak bosszúszomjas emberek is.


Ismétlem újra, nem mondtam, hogy ez az eset nem történt meg, sőt. Mivel nem voltam ott és nem is ismerem személyesen a delikvenst, nem is akarom mérlegelni a dolgot.

Mindössze annyit mondtam, hogy írni bárki tud bármit. Történhetett máshogy is.

2017. okt. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Bocs, nem akartam az egész válaszod bemásolni, csak hogy lássam, mire válaszolok :D
2017. okt. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
16: Akkor ennyi erőből semmiről sem mondhatnánk véleményt, semmiről sem tudnánk beszélgetni, csak arról, ami velünk történt meg.
2017. okt. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
0%

"Kvázi karakter gyilkosság?"


Mindenképpen az! Ha igaz, ha nem, a pasasnak befellegzett.

A valóságot sohasem fogjuk megtudni.

Sajnos egy férfi teljes meghurcolásához nem kell bizonyíték, elég ha csak ráfogja valaki, hogy zaklatta egykor.

Amúgy a művésznőről még csak nem is hallottam ezeddig.

(Szerintem az ide irkálók 99%-a szintén nem ismerte. Ez is elgondolkodtató.)

2017. okt. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
0%

"5: Szóval ha egy színésznőnek pl. az a szerepe egy filmben vagy darabban, hogy megerőszakolják, amit csak eljátszanak, akkor őt a való életben meg lehet erőszakolni és ne szóljon érte semmit sem, mert már eljátszotta? "


Miért, megerőszakolták a való életben, hol olvastál ilyesmit?

Jellemző a mai turbóliberál világfelfogásra, hogy kissé túltolják a szekeret,és a saját erkölcsi nézeteik szerint akarják irányítani a világot, ha lehet, még ocsmányabb módon.

2017. okt. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!