Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha az egesz...

Mit tegyek, ha az egesz csaladom csak a rosszat latja bennem? 17l

Figyelt kérdés

Ma voltunk az asztalnal, amolyan ebedszeruseg: en, anyum, nagyszuleim.

Elkezdtek kerdezni, hogy mit tervezek a jovoben. Mondtam, hogy szeretnek tovabbmenni valamilyen mernokkent, az epitesz es a logisztikai vonz a legjobban.

Utana mamam elkezdett rohogni, hogy semmit sem tettem le az asztalra, “jelentektelen az eletem” mit tervezem a jovomet. :)

Anyum is jott utana azzal, hogy a nemet egyesemmel valoszinu felvesznek majd valahova. LESZOGEZESKEPP: azt a hanyagsagom miatt kaptam, mert otthonhagytam egy lapot es beirt a tanar egy egyest. Amugy 9-10.ben kituno voltam belole, most is egy hibatlan tz-t irtam belole es csak otosek a feleleteim... 4,5re kijavitottam az atlagom belole.

Ezutan papam azzal, hogy a kozossegi oraim sincsenek meg es nyelvvizsga se.

Erre nincs semmi mentsegem. Talan annyi, hogy a kozossegi naplom bent maradt egy oviban juniusban es amikor juliusban el akartam kerni nem talaltak meg, szoval nyaron nem tudtam 50 orazni PLUSZ alig voltunk otthon. A nyelvvizsga meg most tavaszra van betervezve es a felkeszitotanarom is azt mondta hogy tutira menni fog addigra, jol haladunk.

Ezeket miert nem latjak meg bennem? Konnyekbe labadt, voros szemekkel alltam fel az asztaltol, mert nem birtam mar a megjegyzeseiket hallgatni.

Soha sem szoktam bulizni, nem drogozok, nem iszok, max hetvegen NEHA (havonta egyszer kb) kint vagyok a barataimmal este 11-ig, es teljesen jozanul jovok haza. Eletemben ketszer ittam, de nem voltam holt reszeg, szimplan csak jol ereztem magam. (Nyari szunetben)

A tanulast nem is sz**rom le, harmadik legjobb tanulo vagyok az osztalyomban 4,78-as atlaggal.

Ezeket miert nem latjak meg bennem? Miert mindig csak a rosszat? Miert nem szokott megolelni anyum vagy legalabb annyit mondani, hogy ugyes voltal ha hazahozok egy otost? MIERT CSAK A ROSSZAT LATJAK BENNEM?


2017. nov. 2. 22:18
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Rossz kategoriaba kerult, keson vettem eszre :(
2017. nov. 2. 22:18
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha te 17 évesen mérnök vagy logisztikai szakember akarsz lenni, már többet elértél, mint mi. Amikor tizenhét évesek voltunk, lövésünk nem volt, mik akarunk lenni. Érettségi után sem tudtuk, sőt még az egyetem első egy-két évében sem. Van aki azóta se. Tanulj, légy szorgalmas, vidd sokra. A szüleidet le kell szarni.
2017. nov. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 14 évesen elkezdtem programozni, ma 3 szakmám van, sok lehetőségem, hobbi szinten játékfejlesztéssel foglalkozom.


Ha tényleg akarod és kitartóan teszel érte elérheted az álmaidat! Ne hagyd, hogy bárki visszahúzzon, hidd el sokan fognak próbálkozni, látod még a családod is...de te a célra koncentrálj és ne a butaságaikra!


24F

2017. nov. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Elmondom mi van: a családod valószínűleg kisszerű, lúzer emberekből áll, akik nem értek el semmit az életben. Gondolom amit nagyanyád "letett az asztalra", az max. a vasárnapi ebéd lehetett, meg talán nyócosztály. Ne hallgass rájuk, csak le akarnak húzni a szintjükre. Keresd inkább művelt és sikeres emberek társaságát.
2017. nov. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

hát nem könnyű ellenáramban úszni, de megerősíthet, ha nagyon akarod. Hajár az építészet! Matek-fizika rajz. Járj előkészítőre. Legyen mindig nálad egy vázlatfüzet és amit látsz rajzolj- ne törődj az eredménnyel, csak csináld, egyre jobb lesz

[link]

2017. nov. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Igazából nem mondanám műveletlen embereknek őket, legalábbis munka terén... Papám közgazdász, mamám biológia- kémiatanár volt, anyum apum szintén mérnök, nekem is ez LENNE az álmom.

Unokatesómat is folyton húzzák amúgy, de nem csak ők, még a saját szülei is. Neki is elege van belőlük, egyszer sírva hívott fel hogy beszéljünk. (13 éves)

2017. nov. 2. 22:51
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen csak fszfejek. Fogalmuk sincs, milyen lelki sérüléseket okoznak állítólag a legsgeretettebb családtagjaiknak
2017. nov. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

*Hajrá

[link]

2017. nov. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Micsoda bunkó szülők vannak istenem... Azért ilyeneket én sosem kaptam. Mondjuk bennem sem hisznek a mai napig, általában inkább ha felhozom hogy sikeres akarok lenni akkor csak röhögnek hogy úgysem fogom semmire vinni, de azért ez nem az a szint. Én most 21 vagyok és már nagyon nem érdekel hogy nem hisznek bennem, mert én hiszek magamban és ez a lényeg. Elmondom mit csinálj. Higgy te is magadban, és meglesz az eredménye. Utána meg majd lesnek. Te legalább már tudod mi akarsz lenni. Én most 21 évesen egyetemre járok, felsőfokú nyelvvizsgám van hosszú évek óta, de gőzöm nincs mi leszek.
2017. nov. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%

Csicska a családod... ezért nem kérek elnézést, az ilyen emberek nem érdemelnek meg semmi jót. Csak hátráltatni akarnak, Neked vannak céljaid, reálisan gondolkodsz, ne hagyd, hogy megtörjenek. :) Arra viszont készülj fel, hogy az ő beszólásaik semmik ahhoz képest a gányhoz, amit az életben kell majd eltűrnöd. Valamint... tartsd észben kitől mit kaptál, ki hogy segített benne, hogy elérd a céljaid mikor meglesznek, és csak annyit adj vissza, amennyit megérdemelnek. :)

Gondolom az ő életük nyomorúságos, és azt akarják, hogy a Tiéd is az legyen, nem család az ilyen, tölts több időt olyanokkal, akikre tényleg számíthatsz.

2017. nov. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!