Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más is él ilyen furán mint én...

Más is él ilyen furán mint én meg a családom?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, anyum 39, apám 52 éves. A kapcsolatuk 15 éve zátonyra futott, de mindkettőjükkel jó a viszonyom. Amikor anya 20 volt és összejött apámmal anyai nagyanyám ellenezte ezt a kapcsolatot, mert anyámat túl fiatalnak találta apámhoz. A születésem előtti 3évben hol együtt, hol külön voltak, köszönhetően anya tanulmányainak és mamám viszálykeltésének. Amikor anya terhes lett velem akkor mamám megnyugodott, kiakart békülni anyámmal, csak anya nem akart, mert nem tudott megbocsájtani neki amiért korábban elhordta mindennek. Megszülettem, szüleim 1 évig még együtt voltak aztán kimondták, jobb lesz egymás nélkül. Anyánál maradtam, de amikor csak akart apám bármikor láthatott, bármikor elvihetett bárhova. Mamámmal is jó a kapcsolatom(egyetlen unokája vagyok), de anyám 15éve nem is látta, és nm is akarja. Anya később összejött a nevelőapámmal, akivel szintén jó a kapcsolatom, van egy 10 éves öcsém, és egy 7éves húgom. Apámmal most is csinálunk programokat amikor akarunk apa-lánya napot tartunk (persze főleg hétvégente, vagy mint most a hosszabb szünetekben), vagy néha csatlakozik az ő felesége is, aki szintén saját lányaként tekint (nincs gyerekük). Ünnepekkor egyik nap itt, másik nap ott vagyok. Pl. Karácsonykor a Szentestét anyáékkal töltöm, 25-én délután meg megyek apámékhoz és az ő családjához. A Szilvesztereket párévvel ezelőttig anyáékkal töltöttem, de egy ideje ezt a barátaimmal töltöm. Szülinapozáskor van az, hogy apámék beugranak egy délutánra. Szerencsére egyik részről sincsen balhé így a szülinapomkor összejön az egész famíliám. Sosem éreztem azt, hogy nekem a sok utazás mennyire fárasztó lenne, és anya is mondta, hogy ha az apámmal akarok lenni ő nem áll az utamba, sok mimdenben támogat, nem akarja velem azt éreztetni, hogy 16 évvel ezelőtt csak úgy a terhére jöttem (sosem mondta nekem, hogy nem akart volna, de tudom, hogy nem volt könnyű neki az az időszak míg velem volt terhes). Tegnap megkaptam már, hogy milyen hülye életet élek és hogy anyámék milyen hülyék voltak akkor, de én ezt az egész katyvaszt szeretem, és semmiért nem cserélném el. Még hálás is vagyok, hogy így alakult, mert elmondhatom magamról, hogy van 2 anyám és 2 apám akiket tiszta szívemből szeretek. Meg persze a testvéreimet és az unokatestvéreimet is :)

2017. okt. 29. 17:53
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Most neked komolyan arról kell kérdést kiírni, hogy normális a családod?? Ne haragudj meg, de ilyen rohadtul unatkozol? Örülj neki, hogy senki nem egy rosszindulatú beteg barom egyik szülőd új párja sem és nincsenek különösképp valós problémáitok ezen a téren. Ne pörögj bele ilyenekbe, örülj neki és kész.
2017. okt. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Én nem ilyen családban élek, de őszintén gratulálok neked és családodnak, hogy ennyire jól kezelitek a helyzetet!

Sok szerencsét nektek!

2017. okt. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
orulj neki, nem mindenki ilyen szerencses sajnos.kivanom hogy igy maradtok a jovoben is :)
2017. okt. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Leírni nem írom le, miképp jellemeztek engem és a családom, de köszönöm a válszokat :)
2017. okt. 29. 18:29
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Csak éppen azt nem írtad le, hogy ki a fene szólt be, és ki ő neked, hogy ennyire zavar a véleménye...
2017. okt. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves 5ös! Gondolom az első válaszoló is vagy egyben. Látszik nem jött át az, hogy én ezt dühömben, valaki ellen írtam. Ez a valaki apám testvére, mert szerinte mamám anyám miatt lett beteg, mert anyám nem akar kibékülni vele, mert évtizeddel ezelőtt elhordta minden ringyónak, és nagybátyám is örült volna annak, ha szétmennek apámék, én meg meg sem születek.
2017. okt. 29. 18:58
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez azt sugallná, mintha a mamád azért csak csípné anyukádat. Egyébként, mint elvált szülők gyermeke mondom, és már felnőtt vagyok: te a szüleid döntéseiért, a szüleid korábbi életéért nem vagy felelős!

Mint elvált szülők gyereke mondom, ilyesmit szerettem volna, nagyjából, mondjuk egy anya nekem elég lett volna, de annyira átjött, hogy nálatok mindenki jóba van mindenkivel (anyukád nem köteles tartani a kapcsolatot az apukád anyjával), nem izélik egymást folyton, bárki szóba áll bárkivel, szerintem nagyon jók vagytok, csak így tovább!! Én ahogy olvastam, úgy éreztem, mintha örömmel írtad volna, nem dühödben. Biztos azért, mert szereted őket.

2017. nov. 2. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!