Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Érettségivel és szakmával...

Érettségivel és szakmával miért vesznek egy kalap alá a 8 osztályosokkal?

Figyelt kérdés
Mindenhol lenéznek, egy kalap alá vesznek a 8 osztályosokkal, olyanokat mondanak, hogy végzettség nélküli vagyok, nehéz lesz elhelyezkedem, meg végzettség nélkül ne számítsak sehol sok pénzre, max minimál vagy közmunkás bérre. Az előző munkahelyemen is az volt az első kérdés, hogy nem akarok tovább tanulni?

2017. nov. 17. 09:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
61%
Szinte tudtam, hogy valahol azon a területen lehetsz, az a régió egy pöcegödör !
2017. nov. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
64%
En is erettsegi utan szakmat tanultam...nincs semilyen komplexusom emiatt..egy jo szakma tobbet er mint egy kozepszeru egyetem tucatdiplomaja. En inkabb azt latom hogy a kornyekunkon kapkodnak a fiatal szakmabeliekert. Hentes vagyok amugy..es jo helyem volt gyari munkaskent is. Nem minimalbert kaptam..de a szakmunkas minimalber amugyis magasabb mint a garantalt berminimum..most meg vallalkozo vagyok es eleg sikeres. Tehat szerintem vagy primitiv lenezo emberekkel vagy korulveve vagy rossz szakmat valasztottal vagy bekepzeled magadnak a problemat
2017. nov. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Bizony pöcegödör.
2017. nov. 17. 11:40
 14/17 anonim ***** válasza:
96%
Nem képzeli be, mert ugyanezt tapasztaltam meg én is, nem egyszer, csak én Baranyában.
2017. nov. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
95%
Budapesten is ez van. Manapság ebben az országban, érettségi annyit ért mint egy 8 osztály.
2017. nov. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen tudom elképzelni, hogy valahova mondjuk vízvezetékszerelőt keresnek, te jelentkezel a szakmunkás-bizonyítványoddal és az érettségiddel, majd beléd köt a HR-es, hogy miért nem tanulsz tovább.:-) Az más szitu, ha van mondjuk egy dísznövénykertész szakmád és egy estin szerzett érettségid, és ezzel óhajtasz olyan munkakört betölteni, amihez egy teljesen más területen szerzett szakma, jó fizetéshez (pl. csoportvezetőként) minimum technikusi oklevél kell. Akkor persze, hogy egy szinten kezelnek a 8 általánost végzettekkel, hiszen téged ugyanúgy be kell tanítani, mint őket.
2017. nov. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

#16-ossal értek egyet teljes mértékben.

Azt vettem észre, hogy ezen az oldalon néhány ember úgy érzi, hogy ha nincs diplomája, akkor lenézik őket. Nem, igazából azon kívül, aki felvesz titeket dolgozni, senkit sem érdekel a végzettségetek. Se a szomszédot, se a boltost, se a munkatársatokat, se a főnökötöket. Ha egy munkakörbe jelentkeztek, akkor megnézik, hogy mennyire vagytok alkalmasak a munkára és egyedül akkor érdekel bárkit is végzettségetek. Aztán vagy felvesznek, vagy nem. Ne gondoljátok azt, hogy egy diplomás a saját munkakörébe való jelentkezéskor vörös szőnyeget kap és hasra esnek tőle. Ugyanúgy rengeteg diplomásnak teszik fel a kérdést, hogy miért nincs ilyen vagy olyan szakirányú végzettsége és miért nincs 20 nyelvvizsgája, 80 év tapasztalattal. Ez ilyen.

Ha valaki keresett szakmát csinál, akár OKJ-vel, akár egyetemen, akkor sokat fog keresni. Ha valaki olyat csinál, ami nem fizet jól és telített a munkaerőpiac, akkor keveset fog keresni. Ez így megy.

Pár éve csináltam egy OKJ-t. Jelentkeztem vele néhány melóra. Teljesen normálisan kezeltek Kaposváron. Eljöttem egyetemre Pécsre megcsinálni egy diplomát. Volt, ahol gyakorlati helyen kérdezték, hogy nem e ismerek ilyen meg olyan szakmunkást, mert azt keresnek. Senki sem ájult el attól, hogy én most diplomás leszek és nem kezeltek többként.

2017. nov. 18. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!