Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem tudom mit csinálhatnék....

Nem tudom mit csinálhatnék. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy rengeteg hasonló kérdés van már a gyakorin, de jobban esik ha személyre szóló tanácsokat kap az ember.


Minden délután ez van. Már mindent megtanultam, az anyukám kórházban van, úgyhogy ki is takarítottam, főzni nem kell (bár tudnék), nem tudok semmilyen szakkörre menni, és már az iskolai és a városi könyvtárat is kiolvastam. Szeretnék pl. kosár vagy tollas/tenisz edzésre menni, de nincs is a környéken, és nem is adnak rá pénzt. A kisöcsém rajzfilmet néz, nem szeretné, hogy játszak vele, szóval a kártyázás és társai kilőve. Nézegettem dolgokat az interneten, de megfájdult a fejem a sok lökött embertől. Nincs értelmes film amit megnézhetnék, és a kisöcsém rajzfilmjeit is betéve tudom. Sétálni annyit sétáltam már a környéken, hogy tudom melyik kő alatt hány és milyen fajta bogár van. :) Szeretnék barátokat, de nem mondhatnám, hogy tudnék barátkozni. Kedves, barátságos, segítőkész vagy az emberekkel, a kicsik, a tanárok és az idősek, de a kortársaim is szeretnek, de igazán személyes barátaim még nem voltak. Könyvet (pontosabban könyveket), verseket írok, és rengeteg hasznos ötlet hemzseg a fejemben, de mind olyan, amit csak felnőtt koromban tudok majd megvalósítani.


Ezt a „barátkozás dolgot” nem igazán értem. Menjek oda mindenkihez aki szimpi és épp szembe jön és köszönjek rá, hogy „heló, akarsz a barátom lenni?” Éppen ez az, hogy az igazi barátokat a sors hozza össze, de a sors délutáni szundija kicsit hosszúra sikeredet, vagy direkt ki akar velem tolni és majd 100 évesen küld 50 igazi barátot :) Még az is lehet. Ha mondjuk mennék is valahova, könnyű lenne az ismerkedés, de az iskolában már mindenkit ismerek és mindenki tudja a nevemet, de senkivel sem lettem legjobb barát viszonyban . :/


Na? :)

13(,5)/L



2017. nov. 28. 19:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"a sors délutáni szundija kicsit hosszúra sikeredett"


Ez a hét dumája!


Ha nincs mit csinálnod, írj sztorikat, kerekítsd történetekké, fűzd novellafüzérré, h mások is szórakozzanak.


Jó alkotást!

2017. nov. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Na ebbe nem tudok belekötni! :)

Köszönöm a tippet, de nem tudom, hova kiírni a történeteimet, így pedig csak porosodnak a gépen… Ötlet? :o

2017. nov. 28. 19:17
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

egyes vagyok


Nem azt mondtam, h amit kitalálsz, azt azonnal oszd meg az internet népével! Hanem h csiszolgasd a sztorikat, dolgozz rajtuk, mélyedj el bennük, készíts hozzájuk illusztrációt stb, és idővel válj -akár- íróvá. Hm?

2017. nov. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Színezés, rajzolás, olvasás...

Kezdj el egy blogot vezetni, és oda is írhatnád a történeteket.

2017. nov. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

1# Rengeteg történetem van, és régebben megpróbáltam blogot indítani, de senki sem nézte így aztán töröltem. És nem is szeretek különösebben magamról beszélni. Nincs valami közösségi oldal, esetleg, ahova a kezdő vagy nem kezdő írok kitehetik a kisebb lélegzet vételű irományaikat? Valóban szeretnék író lenni, de nem hivatalos munka ként, csak mert szeretek írni. Rajzfilmeket is tervezek és próbálgattam animálgatni, de egyrészt egyedül nem sokra megyek vele, másrészt pedig kicsi vagyok még ehhez. Évekig görcsölni rajta pedig felesleges.


2# Színezés? Hm… :/

Rajzolni már rajzoltam rengeteget kézzel is és „programmal” is, ráadásul az iskolában is sokat rajzolok, órákon is és szórakozásból is. :)


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Olvasni már nem tudok mit. Az online könyvtárakban sincs semmi! (:( Olyan elvetemült voltam, hogy még a kötelezőket is kiolvastam. Bizony. Ilyen galád voltam :) Én már csak ilyen vagyok...

2017. nov. 28. 19:35
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

egyes és hármas vagyok


"Évekig görcsölni rajta pedig felesleges."


Emily Brontë 3 évig írta az Üvöltő szeleket, ma klasszikus. Charlotte Brontë Jane Eyre c. kötete is éveken át íródott. Harper Lee világhíres művét, a Ne bántsátok a feketerigót! c. könyvet két és fél évig írta. Soroljam még? Amit te évekig görcsölésnek tartasz, az valójában az elmélyedés, kutatás, a lehetőségek véggiggondolása stb. És akkor még az illusztrációkról nem is beszéltünk! Kovácsné Botrágyi Mónika, aki megnyerte a Szabó Magda századik születésnapjára kiírt illusztrációs pályázatot, mit gondolsz, hányszor olvasta Az ajtót? Hm? Szóval érdemes a munkára időt szánni.


Jó alkotást!

2017. nov. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
#1 Köszönöm a biztatást, de! Én nem feltétlen így gondoltam a görcsölést. Rajzfilm stúdiót (is) szeretnék majd nyitni egy szép napon, és amíg ez nem lehetséges, addig felesleges ezen aszalnia magát bárkinek is. A könyveimet folyamatosan tökéletesítem, és fejlesztem, az egyik ifjúsági sorozathoz pl. már minden meg van; cselekményterv, kidolgozott szereplők, és egy csomó részlet. Sőt! Már a borítóit is megterveztem. Már csak kiegészíteni és összerakni kéne, de ehhez sosem érzem magamat eléggé felkészültnek. :)
2017. nov. 28. 19:56
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#6 válaszadónak igaza van. Az írás során lehetőséged nyílik fejlődni, az idő elősegíti a mű szofisztikálttá formálását annak köszönhetően, hogy elég idő áll rendelkezésre a kidolgozottság elérésére.

A színezést azért ajánlottam, mert lehetőséged nyílik elmerülni a saját kis világodba, relaxál, megnyugtat. Léteznek felnőtt színező könyvek, amelyek kidolgozottsága részletesebb.

Az olvasás számtalan lehetőséget nyújt számodra, rengeteg történet akadhat, amelyet még nem ismersz. A szókincsed is bővíteni tudod általa.

Mindenképpen a kreatív valamint a hasznos időtöltéseket kellene preferálnod.

2017. nov. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#2 / #8 Meglehetősen mély boldogsággal tölt el, hogy ilyen részletes figyelmet fordítasz a kérdésem megválaszolására.

Mint már említettem a műveimet fokozatosan, időről-időre igyekszem fantáziadúsabbá, de még is realisztikusabbá és élvezhetőbbé tenni. Ez a folyamat pedig nem fog leállni amíg világ a világ.

Köszönöm a tanácsodat, fontolóra fogom venni, és mindenek előtt beszerezek egy elmét próbáló színezőfüzetet, hátha a szétszórtságomat sikerül enyhítenie.

A saját fantáziámban már nem szükséges mélyebb szinteket felfedeznem, bár ugyancsak jó ötletnek tűnik. Pillanatnyi szándékomban az áll, hogy a valóság szép és különleges mivoltát elemezzem és kutassam tovább, hogy azok a rajzfilmek, vagy könyvek amik majd egykor kikerülnek a kezem közül, kellően igényesek legyenek és tükrözni tudják a kissé eldeformálódott ifjúságnak, hogy mennyi minden felfedezni való van, mert kétség sem fér hozzá, hogy ugyanolyan élmény egyik könyv vagy rajzfilm sem tud szerezi senki ember fiának.

A kérdésem is éppen ez okból látott nap világot, mert csak holmi, halvány elképzelésem van az igazán hasznos és számomra is elérhető hobbyk és más hasznos elfoglaltságok kilétéről.

Köszönöm érdeklődésed, tisztelttel. …………………………….. vala.


Elég kacifántosan fogalmaztam? :)

2017. nov. 28. 20:41
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Meglátásaim szerint, fiatalkorod ellenére meglehetősen művelt lelkületű személy vagy.

Mindenképpen fontosnak érzem, hogy fejleszd Magad,a leendő írói mivoltodat, mely a jövőben nagy hasznoddá fog válni.

Jelenleg is értelmesen fejezed ki a gondolataidat, és formálod meg őket a soraid alatt.

Szívből kívánom, hogy évek múltán az írásaid árasszák el a könyvesboltok polcait, és olvasásra ösztönözzék mind a gyermekeket, mind pedig a felnőtt személyeket.

(4-es és 8-as válaszadó vagyok)

2017. nov. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!