Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A hollywood-i filmekben/soroza...

A hollywood-i filmekben/sorozatokban olyan elfogadottnak mutatják be a marihuánát. Miért van ez?

Figyelt kérdés

Rengeteg sorozatban vagy filmben szó esik a füvezésről és ugy van beállitva mint a kamasz korszak egy lépcsőfoka.

A legtöbb országban büntetik a fogyasztását, többek között Magyarországon is, de más országokban, pedig annyira elfogadott.

Elmegy az ember mondjuk Amszterdamba, ott teljesen normális jelenség ha egy kávézóban xy személy előkap egy füves cigit és elszivja.

De van több orszég is, ahol a személyes fogyasztás nem jár különösebb büntetéssel. Pl. Svájc, Spanyolország, Portugális, Belgium stb.

Az én baráti társaságom is szokott hétvégente füvezni, pedig mind okos, öntudatos, egyetemre járó, vagy egyetemet fejezett személy.

Mi a véleményetek magáról a fűröl? Esetleg ti fogyasztatok-e vagy fogyasztottatok-e régebben? Ha nem, meg e vetitek azt aki füvezik?



2017. nov. 28. 23:15
 1/7 anonim ***** válasza:
27%
Rendőr vagy?
2017. nov. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

mertsorosgyörgymegrontjaamaifiatalokat!!!négy


amúgy Kalifornia eléggé egy nyitott, liberális állam, hidd el, ami az ottani filmekben van, az az Amerika konzervatív részén élőket is zavarja. az ideális szerintem valahol a kettő közt van, ne legyél prűd, de azért ne is drogozz.

én nem füvezek, de nem ítélem el azt, aki 1-2-szer kipróbálja, rászokni viszont már gáz.

2017. nov. 29. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

1. A filmek azok filmek. Még csak azt sem lehet mondani hogy "a Hollywoodi filmek" mert nem mindegyikben "elfogadott" és nem is szól mindegyik film erről. Na meg filmekben az is természetes hogy szuperhősök porrá rombolva a várost egymással harcolnak.


2. Amszterdamban sem lehet csak úgy "előkapni" egy füves cigit, csak az ennek megfelelő vendéglátóhelyeken korlátozott mennyiségben és alkohol nélkül. Plusz az egésznek van egy kultúrája és szabályozása.


3. Én azt mondom, jó az egész így ahogy van. Aki nagyon füvezni akar az úgyis tudja honnan szerezheti be. Otthon elszívja a haverokkal és nincs belőle ügy. A kemény drogok, meg partidrogok fogyasztását viszont kőkeményen büntetném, mind a terjesztőt mind a fogyasztót.

2017. nov. 29. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert nem olyan durva mint amilyennek beállítjak,pl testi függőséget nem okoz,de lelki függőséget okozhat. Az alkohol,nikotin okozhat mindkettőt,mégis elfogadottabb,mert sokkal nagyobb kúltúrája van,mint a fűnek, pedig nem ártalmatlanabbak.
2017. nov. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Nemcsak a függőség a baj. Ismertem olyat, aki rendszeresen szívta egy időben (olyan országban él, ahol nem igazán büntetik), és pár év alatt észrevehetően lezombította a fű (lelassult a gondolkodása, a szavakat keresi, pedig alapból elég intelligens volt, de most olyan, mintha szenilis lenne, pedig csak 35 éves).
2017. nov. 30. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
Rohadjon meg aki ellenzi a füvet! Fasiszták.
2017. dec. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Enis esztevettem ezt es az en barati tarsasagomban is szinte mindenki kiprobalta, a baratom is fuvezett regen, ami nekem elegge zavaro, mert en sosem probaltam, nem tudom milyen.
2018. jan. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!