Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti szoktatok ilyenkor karácson...

Ti szoktatok ilyenkor karácsonykor adományozni, segíteni a rászorulókat, nagy családosokat?

Figyelt kérdés

A mi nap egy nagyobb vita alakult ki az egyik facebookos csoportban.

A téma a rászoruló nagycsaládosok segítése volt.

Az egyik tábor azt mondja, hogy minek csináltak annyi gyereket amennyit nem tudnak eltartani, oldják meg.

A másik tábor viszont elítéli azokat, akik így vélekednek és kötelezőnek tartanák, hogy mindenki adományozzon, segítse őket(nyilván ne csak karácsonykor).

Ti mit gondoltok?

Én inkább az önző oldalon vagyok, nem vagyunk szegények, jobban élünk mint az átlag, de van mire költenünk és hát megdolgozunk a pénzünkért rendesen, nem az ölünkbe hullik.

Tudom, hogy nem az összes rászoruló semmirekellő, vannak akik ugyanúgy dolgoznak, de hát sokan csak csinálják a gyereket és várják a segítséget.

Nehéz eldönteni, hogy ki érdemli meg a segítséget. Meg egyáltalán nehéz olyan szervezetet találni, ahol tuti eljut a pénz illetve a tárgyak a szegényekhez.

A legnagyobb szervezetekről is lehet rosszakat hallani sajnos, hogy az értékes dolgokat megtartják maguknak, a selejtebb dolgokat jutattják el ténylegesen.

Szóval nekem ez nehéz ügy,nem nagyon szoktam adományozni.

Ti hogy vagytok vele?


2017. dec. 2. 10:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
72%

Én szoktam.

Egy hely van, amit év közben is támogatok, ilyenkor mellettük még egy szervezetet választok minden évben, plusz egy családot.

Nem gondolom, hogy az én dolgom megítélni, miért vannak ott és abban a helyzetben. Én ilyenkor egyszerűen azt szeretném, ha boldoggá tudnám őket tenni pár órára napra, vagy annyi időre, amíg melegíti őket a sál, sapka, amit adtam.

2017. dec. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"kötelezőnek tartanák, hogy mindenki adományozzon, segítse őket(nyilván ne csak karácsonykor)" - ez nyilvánvalóan abszurd.

Engem sem fog a kutya sem segíteni, ha idős leszek és "rászoruló", de nyilván nem is várom el, majd megoldom, ahogy tudom.


Amúgy nem, az utóbbi években "csak úgy" már nem szoktam adományozni. Főleg nem karácsonykor. Inkább akkor, ha valami aktuális probléma adódik pl. árvíz, tűzvész stb.

2017. dec. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
43%

Süllyedjen el, aki képes valakit azért lepirospacsizni, mert képes adni...

Engem nem érdekel, hogy ti érzéketlen tahók vagytok...

2017. dec. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
89%

Amikor szembe jön a lehetőség akkor igen, de függetlenül attól, hogy karácsony van, vagy sem. Legjobb talán az, ha nem pénzt ad az ember, hanem ételt/ruhát/játékot. Ilyen esetben nagyobb az esélye, hogy valóban el is jut a rászorulókhoz.

Igaza van azoknak, akik úgy gondolják, hogy felelőtlenség ennyi gyereket csinálni a semmire és nem érdemlik meg az anyagi támogatást a szülők.

Másik oldalról viszont ott van az is, hogy igazából nem ezeknek a személyeknek szánja az ember a pénzt, hanem a gyerekeknek, akik nem tehetnek róla, hogy ilyenek a szüleik.

2017. dec. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
72%

Sokan irjak, hogy a gyerekeknek adnak. A gyerekeket en is sajnalom. Csak az a baj, hogy ha a gyerek ezt latja, hogy eleg csak sirni az ujsagban/tvben/facebookon, es kapnak egy csomo mindent, akkor megis miert torekedjen arra, hogy nagyobb koraban elmenjen dolgozni?

Pl. a vmelyik hozzaszolasban emlegetett 7 gyermekes csalad. Ott is a legnagyobb gyerek 20 eves, es nem akar dolgozni, mert fogalma sincs mi az a munka, otthon egyik szulojetol sem latta. Fogalma sincs a lehetosegekrol, hogy merre induljon, egyszerubb inkabb a facebookon keregetni.

2017. dec. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
78%
Az én véleményem az, hogy ezek a szülők gyerekesek, éretlen a gondolkodásuk, tehát nevelni kell őket. Ha a sírásukra dől a della, azzal csak bátorítjuk a felelőtlen viselkedést. (Ha Karesz azt látja, hogy Gézu is kap a gyerekeire minden szart Állambácsitól, meg jószívű emberektől, akkor ő is belevág a zasszonnyal a gyerekcsinálásba).
2017. dec. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Nem tudom tavaly télen emlékeztek rá, hogy terjedt egy levél az interneten, amit ha jól emlékszek egy Alex nevű srác írt. Az volt a lényege, hogy fázik és éhes és hogy mennyire szegények stb.

Csomóan egyből gyűjtésbe kezdtek, pedig kiderült utólag,hogy azt a levelet egy felnőtt írta, nem gyerek.

De ugyanúgy pár hete futótűzként terjedt egy másik szerencsétlen gyerek, akin mindenkinek megesett a szíve és küldeni akart neki pénzt.. Még a tv2-ben is leadták a történetét.

Aztán kiderült, hogy kamuzik és évek óta ilyen módon próbál pénzt kicsalni az emberekből.

Ezzel csak arra akarok kilyukadni, hogy nagyon nehéz felismerni azt, hogy kinek adjunk egyáltalán.

Mert abban gondolom egyetértünk, hogy a szélhámosoknak, akiknek büdös a munka és így kéregetnek, azoknak inkább ne.

Ahol tényleg nagy a szegénység ott én is sajnálom a gyerekeket, nem tehetnek róla, hogy milyen családba születtek.

Az állatoknak adományozást jó ötletnek tartom, bár én inkább ott is kaját vagy ruhákat vagy tárgyakat adnék , amik hasznosak. A pénzben nekem rögeszmém, hogy lenyúlják útközben és nem jut el azokhoz, akiknek szánom

2017. dec. 3. 09:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!