Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Fiatalok! Ti munkahelyen,...

Fiatalok! Ti munkahelyen, vagy családtagok számára szerettek jobban dolgozni?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy vagytok vele, és huszonéves vagyok és mindkettőt tapasztaltam már. Én jobban szeretek a szüleimnek/nagyszüleimnek/egyéb rokonaimnak segíteni és cserébe ezért ételt kapni és fűtött szobában aludni, mint pénzért dolgozni mindenféle munkahelyen. Sokkal kevesebb stresszel jár, és jogi herce-hurcák se játszanak közre. Felásom a kertet, elém tolnak egy tál levest, aztán a meleg szobában alhatok.

2017. dec. 4. 21:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
87%
És ha öreg leszel és már nem tudsz dolgozni a levesért? Hajléktalanszálló?
2017. dec. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
84%
Most komolyan csak azért kiírtál egy kérdést, hogy az összes választ lepontozhasd? De nagy kretén vagy...ez a legnagyobb dolog, amit elértél az életedben. És akkor mi lesz, ha meghalnak a szüleid, nagyszüleid? Hee?
2017. dec. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
84%

Az nem munka, hogy eltartanak otthon és cserébe néha megcsinálsz 1-2 dolgot. Normális ember nem azért segít a szüleinek, nagyszüleinek, hogy kapjon cserébe valamit, de a munkája MELLETT is megteszi. Ahogy egy szülő sem azért eteti a gyerekét, hogy cserébe dolgoztassa a ház körül.

De ha neked az elég, hogy a szüleid házában élsz, ők etetnek, ők fizetik mindenedet, neked pedig soha nem lesz saját pénzed, se saját lakásod, se autód, semmid, csak alszol a meleg szobában a leveseddel (már amíg lesz, aki eltartson) és ezt ők megengedik, hát csináld.

Nyilván kevesebb stresszel jár és kényelmesebb, ha 9-kor felkelek, felásom a kertet, közben öreganyám 3 fogásos ebédet főz nekem, délután 2-kor meg mehetek zabálni és feküdni a szobába. Csak ez nem önálló élet és nem lesz belőle pénzem.

Aki így gondolkodik, azt nálunk lusta ingyenélőnek hívják. Persze működhetett ez a dolog 100 évvel ezelőtt, főleg, amikor az embernek semmiből sem kellett saját, mert a szüleitől mindent megörökölt.

De a mai világban elég bajos saját munka, pénz, minden nélkül. Mi lesz, ha a szüleid megunják, hogy a fűtött szobájukban tespedsz, és kitesznek? Vagy ha már nem tudnak majd dolgozni, és nem tudják fizetni a kis kényelmes életed?

Vagy ha esetleg megismersz valakit? Nem akarsz soha saját családot sem? Vagy őt is odaköltözteted majd anyádékhoz, hogy ő is a meleg szobában feküdjön veled? Vagy mi?

2017. dec. 5. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
73%

Te most komolyan étel+lakhatásért dolgozol?


Ez valami troll kérdés? Hogy akarsz így élni, saját életet elkezdeni?

Azt hittem, családi válallkozásról fog szólni a kérdés, ahova normálisan be vagy jelentve és normálisan pénzért dolgozol.

2017. dec. 5. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
91%

Volt egy osztálytársam, akik elég gazdagok voltak, ő gondolkozik így még felnőtt fejjel is, hogy neki jár az új kocsi, wellness hétvége, külföldi nyaralás, lakás, stb, mert ő jól tanult és az érettségije is jó lett, megdolgozott érte. (Szerintem túlzás, hogy jól tanult, folyton lógott. Nekem jobb jegyeim voltak, az érettségim is nekem lett a legjobb, de meg sem fordult a fejemben, hogy én ezért bármit kapjak. Nem még, hogy jár...) Egyszer ezen volt felháborodva, hogy kiporszívózott és nem adtak neki otthon pénzt érte. Ki volt akadva, hogy ő nem végez ingyen cselédmunkát. (Nálam alap volt, hogy végzek házimunkát kicsi korom óta, mert nem várom el, hogy szüleim hazaesnek este 5-6 után és még akkor álljanak neki nagytakarítani.)


Páromnak a szülei gondolkodtak így, hogy ingyen nem lakhat otthon, de mivel kiskorú volt és nem volt pénze, nem tudta fizetni a rezsit ezért mindent vele végeztettek el erre hivatkozva. Ő el is jött 18 évesen, mert több pénzt kértek volna el tőle, mint amennyiből mi most ketten, albérletben kijövünk. Nagyon köcsög főnöke van, csesztetik rendesen, 7/7 napot megy dolgozni 10 órába + túlórák, de azt mondja hogy még mindig jobb ez, mint hogy őt családi csicskának nézzék. Így legalább normális otthonba tud hazamenni, ahol azt csinál, amit akar és azt vesz a pénzén, amit akar. Ettől függetlenül, ha segítség kell a szüleinek akkor segít, de azért mert ő akar és nem azért, mert nincs más választása. Sokkal több stresszel járt neki lakhatásért meg ételért otthon "dolgozni", mint ahogy most élünk.


Egyik szituáció sem normális. Szerintem alap, hogy az ember segít a szüleinek, főleg ha otthon lakik. (Nekem már ovis koromban is kellett fát hordani meg ilyen kisebb dolgokat, mert én is annál a tűznél melegedtem télen.) Sosem vártam érte plusz ellátást vagy zsebpénzt, hiszen behordtam a fát=lett meleg szoba a szüleim nélkül is. Ha meg a gyereknek kell segítség akkor a szülők is megteszik, amit tudnak gondolom. Csak ezek mellett van saját élete és nem mennek egymás agyára. Én sem bírtam középsuli után otthon maradni, mert egyszerűen zavart, hogy nem vagyok önálló, a családtagjaim is az agyamra mentek mindig valamivel. Sokkal jobb külön, nem azért mert utálom őket, hanem mert könnyebb megtartani a jó viszonyt, ha nem vagytok összezárva.


Ezt én sem nevezném munkának, nekem kiskoromban volt ilyen, mikor a dolgok értékelésére neveltek, de akkor sem kifejezetten ez miatt kaptam ételt, meg lakhatást. Tudod ezek a feladatok alap dolgok egy háztartásban, és ha valakinek otthon lakik a felnőtt gyermeke attól elvárható, hogy segítsen az ilyenekben (de még kisebbeknél is), mert ő is élvezi az elvégzett munka hasznát. Sokszor ott rontja el a szülő, hogy semmit nem vár el, mert hát a gyereke aztán még 40 évesen is otthon lesz és még ő érzi magát kegyesnek a szülővel szemben, mert néha megcsinál valamit.


A jogi hercehurcáról meg annyit, hogy semmi garancia nincs rá, hogy a rokonaid nem tesznek ki a házból annak ellenére, hogy te felkapáltad a kertet és te semmivel nem fogod tudni bizonyítani, hogy neked ezért cserébe lakhatást ígértek. Ellenben egy bejelentett munkahelyen, ha a munkáltató nem tartja magát ahhoz, amiben papíron megállapodtatok akkor jogosan fel tudsz ellene lépni és ha fel is mondasz vagy esetleg kirúgnak akkor sem kerülsz rögtön az utcára nulla vagyonnal. És tényleg, ha saját családot szeretnél akkor mi lesz? Miből finanszíroznál iskolát a gyerekeknek, vagy csak vennél magadnak egy kocsit, ha szükséged van rá? Így semmi pénzed nincs, nem fizetik a tb-t, miből fizetsz külön az orvosért, ha kell? Ha szabadságra akarsz menni akkor addig nem eszel meg az utcán alszol, mert 3 napig nem csináltál meg nekik semmit? A kertet nem kell minden nap kapálgatni. Mit csinálsz, ha épp nincs teendő? Miből akarsz bármit kifizetni, ha szükséged van rá? Félretett levesekből? Nem kötekedni szeretnék, de ez a mai világban, mikor pénzért cserébe tudsz minden alapvetőt beszerezni ez nem biztonságos.

2017. dec. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
94%
Ez egy lúzer ember kérdése. Jöhet a 0, tudom fáj az igazság.
2017. dec. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
90%
#16: Teljesen igazad van. LÚZER!
2017. dec. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!