Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi jut eszetekbe a karácsonyró...

Mi jut eszetekbe a karácsonyról? Szeretitek?

Figyelt kérdés

Leírom én is!

Nem szeretem a karácsonyt, utálom a karácsonyi zenéket, nem szeretem ezt a nagy felhajtást, meg azt, hogy már október vége- november vége fele a karácsony körül forog minden..

A karácsonyról nekem csak negatív gondolatok jutnak az eszembe..

Nem a szeretet, hanem inkább a sok sérelem, az utálat, a rossz indulat, az álszentség, a képmutatás...stb..

Nem egy minta családból jöttem, szóval tdom, hogy azért nem szeretem a karácsonyt, mert nálunk ugyanolyan nap, mint a többi. Rossz.. Sőt még rosszabb is, mert még magányosabb vagyok olyankor hiszen a barátaim többnyire nem ér rá olyankor...

Ha pedig valamelyik barátom hív meg hozzájuk karácsonyra az azért nem jó, mert szorongok, úgy érzem ,hogy ez nem az én karácsonyom, idegennek érzem magam, és úgy érzem ,hogy útban vagyok, és nem tartozom közéjük.

A karácsonyról nekem az jut eszembe, hogy a szeretet lenne a lényeg.. amit én nem tapasztalhattam meg, ahogy azt sem ,hogy milyen egy igazi család..


2017. dec. 13. 13:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Egyedüllét, unalom, szomorúság. Utálom.
2017. dec. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem normális gyerekkorom volt normális családdal.

Szerettem a karácsonyt mert:

Összegyült a család.jokat beszélgettünk,

Játszottunk

Másnap sokszor már hajnalba felkeltünk a tesommal es a karacsomyfa fényénél játszottunk az új játékainkkal.


Most már felnőttként a gyerekeim miatt élvezem.mert szeretem látni a boldogságukat amikor megkapják a régóta vágyott ajándékot.

2017. dec. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
Alig várom h túlessek rajta...
2017. dec. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
24%
Karácsony Erzsébet tüdőgyógyász és Karácsony Éva háziorvos majdnem eltettek láb alól. Ez eléggé meghatározza a Karácsonyhoz való hozzáállásom!
2017. dec. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én egy ünnepet sem szeretek, pedig én ünnepelhetnék, nem olyan szörnyű a családi hátterem, de mindig arra gondolok az ilyen eseményekkel kapcsolatban, hogy pusztán azért, hogy "karácsony" legyen a neve az ünnepnek mondjuk "Yule" helyett, emberek milliói haltak meg, ami elvi alapon meggátol benne, hogy bármit is élvezzek ezzel kapcsolatban.

De persze én is látom a képmutatást ilyenkor, az alkoholista asszonyverő "családapa" ilyenkor mosolyogva integet a járókelőknek, felaggatja a karácsonyi világítást, kirak egy pár kerti díszt és próbálja elhitetni az emberekkel (és önmagával), hogy minden a legnagyobb rendben van otthon, tényleg egy nagyszerű ünnep...

2017. dec. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
39%

Mi a tököm tart vissza, hogy ezen változtass, mármint legyen párod s családod, benne szeretet?


Részemről a sütik, borocska forralva, ami 1 évben 1x nem bűn...a többit most bathatom...


Igazából mindenki úgy is töltheti a karácsonyt, ahogy nem merné, de ha lusta farok, akkor töltse keserűen;)

2017. dec. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Metionin ***** válasza:
Nem vagyok oda érte, nekem se volt soha normális családom. Nálunk a karácsony mindig is arról szólt, hogy ugyanúgy le vagyok szarva, a szüleim meg ugyanúgy üvöltöznek csak van bejgli. Igazából örülök hogy munkaszüneti nap és lehet pihenni, enni-inni de erre nekem egy sima téli szünet is megfelelne, nem kell bele a karácsony. A tömeggel az utcákon, boltokban, azzal hogy mindenhonnan az ajándékozás meg a pénz meg az álszentség folyik stb. a sírba lehet vinni.
2017. dec. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Jó, hogy van karácsony, mert munakszüneti nap. Egyébként Jézus születésének napja, és nem arról szól, amivé vált az idők során.


Gyerekkoromban "Jézuska jön" így mondta nagymamám. Majd megtudtam a "Jézuska" ajándékot jelent.

Egyébként gyanús volt, kamu szaga volt a dolognak. Sejtettem, hogy a szülők játszanak Jézuskát. Logia alapján: ilyen xart miért ajándékozna, ami nem érdekel.

(Egy alkalommal repülőgép modell, darabokban, felnőtt rakta össze.)


Majd lesz családod, és máshogy fogod látni ezt az applikációt :)

2017. dec. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon szép éa varázslatos ünnep de sajnos én nem tudom átélni. Gyerekkoromban volt pár szép karácsonyom de aztán elváltak a szüleim és a karácsony rémálommá változott. Anyám mindig cirkuszt remdezett, volt hogy nem is volt hajlandó megünnepelni, megvert aznap vagy kidobott otthonról. Vagy a nagyszülőknél tartott ünnepséget tette tönkre. Azóta rettegek a karácsonytól. Felnőttként próbálom görcsösen azt az élményt átélni ami elveszett gyerekkoromban de soha nem sikerül. Sosem szoktam beteg lenni kivéve karácsonykor.....valószínű nem véletlenül. ☹ Nagyon sajnálom ezt, sok mindent próbáltam, hogy ne legyen ilyen rossz. Pl. Barátokkal bulit rendeztünk, máskor elmemtünk aznap koncertre, sütit sütötrem, vagy karácsonyfa díszeket csináltam és a lépcsőházba mindenki ajtajára akasztottam belőle, lejártam misére, karácsonyi vásárba stb stb. De nem lett jobb. 😣 Idén már nem erőlködöm. A műkarácsonyfát sem suefem le a szekrény tetejéről, semmi kedvem órákig díszíteni aután ugyan ennyi idő elpakolni. Utálom az egészet. Irigylem azokat akiknrk szép meghitt karácsonyuk lesz és boldogok ilyenkor. Mert ez a legsuebb ünnep. Ennél jobban csak a szilvesztert utálom a sok petárdával és részeg emberrel.
2017. dec. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jó volt 89-91 között, mert jöttek az unoka testvérek. Nagyon jó volt akkoriban.
2017. dec. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!