Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek miért konzervatíva...

Szerintetek miért konzervatívabb a vidék és miért liberálisabb a város?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy vidéki ismerőseim sokkal inkább képviselnek konzervatív, szinte már maradi elveket, míg a városiak inkább liberálisabbak, modernebb felfogásúak.

2017. dec. 15. 22:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Mert a fővárosban SOKKAL jobban összehordja a szemetet a szél. A Budapestiek már nagyon "sokat látott" emberek, már nem nagyon tudnak meglepődni semmin sem, ezáltal a bejövő újdonságokra is fogékonyabbak. Például vidéken sok kisebb településen a mai napig értetlenül állnak az emberek, ha meglátnak egy fekete bőrű embert, a fővárosban meg már az sem meglepő, ha egy nyolcvanéves úr rózsaszínre festett szakállal, fekete latex ruhában várja a buszt a főutcában.
2017. dec. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Városban sokkal több ember él, nem igazán ismerik egymást az egy utcában lakók, nincs meg az az érzés, hogy "ezért meg fog szólni a szomszéd vagy a Marika néni", mert ez nem fontos. Ezért az emberek sokkal lazábban viselkednek, nem akarnak annyira másoknak megfelelni.
2017. dec. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
19%

A fővárosban nincs lehetőség például arra hogy legyen 1 hektár földed, rajta lakóházzal és önellátó legyél rajta. Hanem más módon kell a megélhetéshez hozzájutni. Állással, vállalkozásokkal, ami bármi lehet ami pénzt hoz. Sajnos akár tiltott dolgok is. Ezért ez a sokszínű élet. Ehhez minél jobb iskolák is kellenek.

Míg falun, főleg ha falu széli a ház nagy földdel, ott akár önellátóként is meg lehet élni. Például én is ilyen helyen nőttem fel mielőtt városi lettem. És ha a nagy birtok mindennel ellát, jövedelemmel is meg élelemmel, vízzel, akkor nincs kényszer a további állások vagy vállalkozások létrehozására. Falun ritkán szoktak például olyan pénztermelő vállalkozásokat létrehozni amit a fővárosban, ahol mindenhez pénz kell. Hisz tart 30 tyúkot és fű csipegetésből megvan az éves tojás szükséglet. Minek terhelné magát fejlődéssel, piaci versennyel? A tyúk akkor is tojik ha gazdasági válság van, ahogy a paradicsom is épp úgy terem a kertben. Tovább rontja a városi önellátás lehetőségét hogy sok embernek kell megélni kis területen. Ehhez komoly állások és vállalkozások kellenek, piacnak való megfelelési kényszerrel és tanulással. Tehát verseny is van a túlélésért, az is fejlődésre ösztönző erő. Persze mindez további mellékhatást is generál.

2017. dec. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
A trópusi dzsungelekben még a hazai vidéknél is kisebb a kényszer a fejlődésre. Hisz az erdő mindennel ellátja a lakóit. De például a fővárosban nem lehetne vadászatból és gyűjtögetésből megélni és a macskakövek alatt sem lehetne ehető gyökereket találni. Csak ha bekapcsolódik a társadalom vérkeringésébe, ha részt vesz a haladásban, tanul, állást vállal, ráadásul minél piacképesebbet vagy ha vállalkozik.
2017. dec. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

Vidék és vidék között van nagy különbség, illetve találkoztam olyan várossal, ahol ha megjelent volna egy pl kínai, már a helyi újságban szerepelt volna.

Nekem semmi bajom nem volt a liberalizmussal, csak manapság olyan szinten átment néha polgárpukkasztásba, hogy elkezdtem gyűlölni.

Úgy meg nem lehet elfogadtatni emberekkel más embereket, véleményeket, hogy az arcukba tolom erőszakosan, és lehülyézem őket, ha nem ért vele egyet.

Márpedig több helyen hangoztatva van, a liberális elvek általában az értelmiség sajátja, ehhez képest elég alapvető bajok vannak vele. Aztán lehet, létezik már olyan is, hogy liberálsznob.

2017. dec. 16. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
36%
Érdekes én egyáltalán nem látom hogy bármi különbség lenne vidék és főváros között.
2017. dec. 16. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Maximum annyi, hogy a kevesebb ember miatt jobban feltűnik ha valaki "más" mint a többi vagy nem oda tartozik.


Egy kis faluban ha lassítasz az autóddal, már akkor mindenki téged néz, mindenki azt nézi hogy ki az "idegen" és mit akar. Nagyvárosban ez kevésbé működik mert annyi embert, inputot látsz hogy nem is tűnik fel.


Ha csak magam nézem, kimegyek az utcára, felülök a villamosra, már láttam 10-100 embert. Metrón meg 100-500-at, nem fogom figyelni egyenként őket.


Viszont azt észrevettem, hogy nagyvárosban is ha kevés ember van körülöttünk akkor "visszakapcsol" a védekező mechanizmusunk és elkezdjük figyelni a másik embert a villamos másik végéből ha ketten vagyunk, vagy ha kihalt utcán jön valaki szembe, vagy csak ülünk egy padon és a láthatáron csak egy ember közelít felénk.


Szerintem ez olyasmi lehet mint az állatoknál a "nyáj". A tömegben kevesebb az esélye az egyén elleni támadásnak, míg ha kevesebben vannak akkor automatikusan nő az esély is.

2017. dec. 16. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Metionin ***** válasza:
100%
A város nagyobb, nem ismerik egymást annyira a lakók, na meg a városi embert alapból nem is érdekli annyira hogy mi van xy-nal, míg egy kisváros vagy falu lakói mindenkiről mindent tudnak és hülyeségek miatt is megszólják egymást. Pl. ahol lakom városban, a kutyát nem érdekli a kék hajam meg a fekete körmöm, ellenben ha megyek a szüleimhez, még az utcára is kijönnek hogy megnézzenek. És nem hiszik el, hogy a városban ez senkit sem érdekel. Ha ismeretlen kocsi jön az utcában, egyből sugdolóznak hogy vajon kié, ha felismerik a sofőrt akkor miből vette, ha nem, akkor kinek a kije lehet az. Egyszer a városban voltam nőgyógyásznál és véletlenül meglátott a váróban egy asszony aki ismeri az anyámat mert ugyanott laknak csak a nő vmiért a városba ment vizsgálatra. Szóval pár nap múlva a nő megkérdezte anyámtól hogy terhes vagyok-e mert látott a nőgyógyásznál Debrecenben. Anyám visszakérdezett hogy oké hogy láttad de honnan vetted hogy terhes? Nő: jaj hát te is oda mentél szülni, gondoltam a lányod is azért ment oda. Véletlenül sem azért mert ott lakom és alapból oda járok dokihoz. Most komolyan. Másik kedvencem amikor elsőéves voltam az egyetemen és januárban otthon maradtam egy hétig tanulni, ment a pletyka hogy biztos otthagytam az egyetemet, azért jöttem haza. De mi ezt csak valamikor márciusban tudtuk meg, amikor valaki megkérdezte anyámat hogy hol a gyerek, mire anyám közölte hogy hol lenne, visszament az egyetemre mert vége a vizsgaidőszaknak. Az illető: vizsgaidőszak? Nem otthagyta? Mert egy csomóan mondták... Na az ilyen szintű pletyka és más után szaglászás meg egy városinak lehet furcsa. Valahogy egy kisebb közösségben jobban foglalkoznak az emberek azzal hogy mások mit szólnak ehhez-ahhoz, mint a saját igényeikkel. Így sokan hiába szeretnnek kevésbé konzervatívak lenni, a külső nyomás miatt hogy jaj mit mondanak ha meglátják az utcán, nem mernek új dolgokat bevállalni, legyen az egy szokatlanabb haj, ruha vagy egyszerűen az hogy nem vágod le a hajad szülés után vagy neadjisten a gyereket az apja viszi iskolába.
2017. dec. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy annyit hozzátennék hogy Budapesten belül is megvannak a lakóközösségek ahol mindenki mindenkit szid, mindenki jó pofizik majd leszólja a másikat. Főleg a gangos bérházakban ahol összefutsz azért a körülötted élőkel.


Vagy bemész munkahelyre ugyanúgy megy a kibeszélés, fúrás. Vagy bemegyek egy üzletbe akkor az eladó épp az ismerős vevővel beszélget hogy a másik ismerős vevőnek éppen milyen a haja.


Ugyanaz megy városban is, csak kevésbé feltűnő, mert egy kis település az ismerőseid 90%-át jelenti, nagy városban meg az ismerősi köröd a lakosság 1%-a.

2017. dec. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert nincs olyan nyitottságuk a világra mint egy városinak.

Mi jó esélyel azt amit tv-ben látunk az megjelenik az utcán is.

Vidéken nem. Ott még az is ujdonság lehet ami a városban teljesen átlagos.

Pl:egy transzfesztita. A fővárosban észre sem veszed,max annyi húde ronda csaj. Vidèken hamar elterjed,hogy a Béla szeret főkötöben járni,és onnantól nincs becsülete. A kocsmában hara "cunci"zni fogják.

És mivel zártabb társadalom ezért nehezebben fogadják el a változást is,aki más azt kirekesztik,nem pedig elfogadják.

Persze ez mamár egy kicsit más,mivel a le/kiköltöző városi lakosság visz magával némi ujdonságot,amit persze igényelnek az ott élő középkorúak. Mivel nem mennek a városba mint a fiatalok.

2018. jan. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!