Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan szakítsak vele ha...

Hogyan szakítsak vele ha azzal tönkreteszem az életét?

Figyelt kérdés
Párommal másfél éve vagyunk együtt. Már többször megpróbáltam szakítani de mindig féltettem, megsajnáltam, öngyilkossággal fenyegetőzött és ezért belementem hitegetésekbe is. Sokszor barátai hívtak fel amikor veszekedtünk, hogy nagy baj van, beszéljek vele mert ennyire kikészülve még sohasem látták mint mióta engem ismer. Ő tényleg nagyon rám alapozta az életét. Elköltözött hozzám közelebbi helyre, nagyobb lakást vett ki hogy majd hozzáköltözzek stb. Kértem rá, hogy ne csinálja ezt, ne lépjen meg ilyen döntéseket de végül mindig addig addig beszélt és tervezett hogy már tényleg nem volt visszaút és egy csomó mindenbe belementem ami megváltoztatta az életét. Most eljutottam arra a pontra, hogy tényleg kiszeretnék szállni ebből a párkapcsolatból és külföldre költözni munkavállalás miatt. Mostanában mélyponton volt ezért egyszer sem mertem még egy lapáttal rátenni. Az idő viszont sürget és ki vagyok készülve már én is. Iszonyúan féltem őt, ha miattam valami baja lesz arra érzem hogy én is rámegyek. Tudom, ellentmondásosan hangzik: ha szeretem akkor miért hagyom el. Mert megijeszt az, hogy neki én vagyok az élete,úgy érzem le vagyok itthon fojtva sok tekintetben és külföldre vágyom. Ő viszont folyamatosan velem tervez de ez nem fog működni. ÁÁÁÁ fogalmam sincs mit mondhatnék neki

2018. jan. 8. 13:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy az édesanyja, hogy féltsd őt. Nem te teszed tönkre, hanem ő teszi magának.
2018. jan. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 MR.X. ***** válasza:
100%
Vidd ki magaddal! És mond neki, hogy legyen a póráz lazább!!!
2018. jan. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Neki nincs senkije rajtam kívül sajnos.
2018. jan. 8. 14:01
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Valamennyire megértem az érzéseidet, DE az sosem korrekt, amikor öngyilkossággal fenyegetőzik valaki. Ez sosem egy olyan dolog, amit fenyegetésre használunk. Attól, hogy valaki megakarja tenni, nem rémisztget másokat ezzel, ilyenkor ez mindig a manipuláció része. Én nem dölnék be, mert világosan látnám, hogy csak kötélen akar rángatni.
2018. jan. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is voltam ilyen helyzetben. Szakítottam, erre bejelentette hogy az orvos azt mondta neki hogy csak hete van vissza és meghal. Mikor letelt az egy hét kitalálta hogy megverte az apja és ilyen meg olyan sérüléseket szenvedett. Utána meg öngyilkossággal fenyegőtőzött. Ki kell lépni az ilyen kapcsolatokból minnél előbb
2018. jan. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Javítani megpróbáltál a kapcsolatotokon, megbeszélni vele a problémákat, hogy ne akaszkodjon ennyire rád, vagy egyből szakítani akartál?
2018. jan. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelet illeti meg azt, aki kitart párja mellett - ha gyógyíthatatlan beteg lett.

Itt most nem ez áll fenn. Párod elkényelmesedett, pancsikál a langyos vízben.

Megszünni látja jó sorát -amiben valszeg neki is tevékeny része van (mármint a megszünésnek!)-a legaljasabb módszerrel él: zsarolni kezd.

Ha engedsz a zsarolásnak, egyre többet-és-többet akar, mindaddig, míg ő nem akar leváltani téged.

Ha engedsz a zsarolásnak, magadat teszed tönkre, mint anyagilag (elmaradt külföldi munka), mint érzelmileg (kiégsz), mint pedig mentálisan.

Aki igazán szeret, inkább feláldozza magát, de nem zsarolással bírja rá bármire is 'szerelmét'.

.

"ha miattam valami baja lesz"

Miért miattad? Ő mindent megtett kapcsolatotok jó minősége érdekében?

Öngyilkossággal fenyegetőzni alávalóság. Éppen ezért gondolj arra, bármilyen jól hangzik is egyesek szerint az 'exem', továbbra már csak egy idegen lesz számodra a sok közül.

.

Döntened neked kell.

Ha szakítasz, nézz rá úgy, mint egy volt ismerősre.

Ha nem szakítasz, idegiled teszed tönkre magad, akkor viszont kijelent(het)i: neki elmebajos, dilinós csaj nem kell.

2018. jan. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat és elnézést, hogy ideírtam a párkapcsolati témakör helyett! Sokban megerősítenek a válaszok, elsősorban abban hogy merjek így is lépni.

Sokszor beszéltünk arról, hogyan javítanánk a kapcsolatunkon aminek ő eleget is tett, kivéve azt hogy csak engem lát minden cső végén. Ezt pedig ő kérte hogy értsem meg, hogy ő így szeret és a szerelem az ilyen.

2018. jan. 8. 14:38
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem minél előbb. Az öngyilkossággal való fenyegetéssel kapcsolatban pedig szerintem minél inkább azt látja, hogy nem érdekel, annál kisebb az esélye, hogy megteszi. (Egyébként a legjobb ha úgy szakítasz vele, hogy kiábrándul belőled, mutasd neki azt az arcod (alkosd meg ha nincs olyan) ami a legvisszataszítóbb, amit látva egyszerűen már nem lehetsz fontos neki. Esetleg éreztesd azt vele,h goy sosem volt "igazi".)
2018. jan. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Érdekes amit írsz. Nekem is sokat segítene ha már negyedannyira sem látna olyan vonzónak mint amennyire tart. Így legalább biztos lehetnék benne, hogy csak az elvesztegetett időt sajnálná a személyem vesztesége helyett. Ez sokszor azért nehéz mindenkinek szerintem mert annyira vagyunk nők amennyire a férfi férfi mellettünk és ez fordítva is így van. Nem tudunk ilyenkor a másik előtt visszataszítónak tűnni.
2018. jan. 8. 17:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!