Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem akarok gyereket. Miért...

Nem akarok gyereket. Miért baj ez?

Figyelt kérdés

Idén töltöm be a 30. életévem. Nem most kezdődött ez, de most, hogy 30 éves leszek, már mindenhol ezzel nyaggatnak, hogy nah, mikor lesz baba, lassan ideje lenne elkezdeni tervezni a családalapítást stb. stb....

Van párom, nagyon régóta együtt vagyunk, a kapcsolatunk szuper, most fogjuk megvásárolni első közös lakásunkat, tehát mondhatom, hogy minden szuper... Én sosem vágytam saját családra, házasságra, gyerekekre, egyszerűen nem az az életcélom, hogy anya legyek, feleség legyek. Ahogy sok nő él-hal a házasságért és gyerekvállalásért, ugyanúgy megvan a másik oldal is: vannak nők, akiket nem foglalkoztat ez és más adja meg nekik az élet értelmét, a mindennapi boldogságot. Én ilyen vagyok. Nem tehetek róla, ilyen személyiségnek születtem. És nagyon irritál, hogy aki ilyen nő, az szinte már meg van szólva, hogy mi az, hogy én nem akarok szülni?! Komolyan már a kérdés is felháborít. Mégis mi ez, hogy számon kérnek valakit emiatt? Miért várják el a nőktől, hogy szüljenek? Hála az égnek, senki nem köteles szülni vagy férjhez menni, mégis a társadalom úgy tekint egy gyerek nélküli, hajadon nőre, mint aki nem is nő...

Aki kicsit is ismer, nagyon jól tudja, hogy ugyanez volt a véleményem 20, 25 és most, lassan 30 évesen is. És nagyon erős bennem ez. Talán, esetleg, lehet, majd valamikor (tehát nagyon kicsi az esély szerintem), hogy pár év múlva megváltozik a véleményem, nem tudom, nem hinném. De 35 felett meg már egyébként sem vállalnék gyereket.

Tökéletesen boldog vagyok így, semmi nem hiányzik az életemből, ami párkapcsolattal van összefüggésben. Kettesben akarom élvezni az életet a párommal, egy hajszálnyi vágy sincs bennem arra, hogy gyerekünk legyen. És nem, nem amiatt, mert még nem találtam meg az igazit. Mert 15 éves korunk óta ismerjük egymást, és barátok voltunk, egymásba szerettünk, és azóta együtt is vagyunk, évek óta együtt élünk, van egy csomó tervünk, szóval minden tökéletes! Azért meg nem fogok szülni, mert más szeretné... Gondolok itt az "anyósomra", aki állandóan jön ezzel a témával, hogy ő nagymama szeretne lenni, meg amikor a lakásvásárlásról beszélünk, akkor odapöcköli a mondatot, hogy "legyen minimum 2 szobás a lakás, hogy a picit tudjátok hova tenni". Fuhhh de felidegesítem magam olyankor. Milyen pici??? Hol téma a gyerek? Úgy beszél, mintha épp azon ügyködnénk a párommal, hogy teherbe essek... Mintha már jövőre jönne a baba. Miközben kerek-perec megmondtam már előtte is, hogy én nem fogok gyereket szülni. Mégis célozgat, ami nagyon kihoz a sodromból.


2018. jan. 9. 12:46
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Jaj és persze a kedvencem ezzel kapcsolatban: Ha egy nő csak férjhez akar menni és gyereket szülni 2 évente, akkor lusta, és nem hajlandó dolgozni, csak otthon akar ülni. Ha pedig egy nőnek a gyerekvállalás eszébe sem jut, és teljesen elvan a saját életével, a házasság sem igazán fontos számára, akkor meg egy önző, nem normális nőnek titulálják, mert mi az, hogy egy nő nem szül és csak jár-kel a világban?
2018. jan. 9. 12:49
 2/19 anonim ***** válasza:
44%

Minden egyes héten van legalább egy nemakarokgyereket kérdés. Ne itt hanem az Emberek topicban tedd fel, mert itt a gyereketakarok meg gyerekemvan kérdések vannak.

Nem akarsz, nem szülsz. Ha az érdekel hogy ez miért zavarja az embereket, javaslom az Emberek kategóriát!

2018. jan. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
81%
Nem baj. Senkinek semmi köze hozzá,hogy szeretnél e gyereket. Legfeljebb a párodnak. Anyóssal meg nem kell foglalkozni. Azt mond amit akar, attól nem lesz unokája. Megbeszélni úgyse lehet vele, hagyd rá, ne foglalkozz vele. Legfeljebb ha nagyon zavar kerülöd amennyit tudod.
2018. jan. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%
Nem az a baj, hogy nem akarsz gyereket, hanem hogy 30 évesen is mások véleményével foglalkozol a saját életedet illetően.
2018. jan. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
25%
Rendben, kiengedted a gőzt. Most jobb? A válasz benne van az irományodban. Azért baj az párod anyukájának, mert unokát szeretne.
2018. jan. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
74%

Egyáltalán nem baj.

Kövesd ezt az oldalt, ott majd rendberakják a lelkedet:

[link]

Pároddal mi a helyzet? Ugye megbeszéltétek ezt?

Ha az anyósod unokát akar, az viszont elég szívás. Sok sunyiságra képesek. pl. én nem akarok gyereket, és volt olyan párom, aki ugyan szintén nem akart, de az anyuka állandóan próbálkozott, pl. rendszeresen odaadta nekünk a Story magazint, ami nagyjából másról sem szól, mint "cuki" gyerekek a címlapon, rózsaszín cukormáz, ki szült éppen.

2018. jan. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
89%

35 vagyok, nincs gyerekem és nem is akarok.

Szerencsére nincsenek olyan tahók körülöttem akik ezzel nyaggatnának, de ha megpróbálnák hamar rövidre zárnám a témát egy mi közöd hozzá-val.

Nekem is megfelel így az életem, pont letojom másnak erről mi a véleménye. Nekem is megvan a véleményem a segélyért ellő nőkről, mégsem megyek oda senkihez traktálni vele.

Ignoráld a célozgatásokat, majd ráun. Ha nem, az sem a te bizonyítványod.

2018. jan. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
81%
Az a legnagyobb önzőség, amikor valaki rákényszerít egy másik valakire olyan dolgot amivel nem is ő fog kínlódni. Ha a jó édes anyuka kölyköt akar akkor csináljon magának.
2018. jan. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%

Imádom, amikor az éretlenséggel jönnek az előző válaszoló-féle korlátolt barmok :D A gyerek iránti vágy egy ÖSZTÖN, nem pedig az érettség jele.

Van, akiben van és van, akiben nincs, ennyi az egész, ettől még egyik csoport se rosszabb a másiknál és senkinek sincs joga belepofázni abba, hogy más mit kezd az életével, ha ezzel nem árt másoknak - és nem, az anyós nyomorult hisztije nem tartozik ebbe a kategóriába. Mást nem tehetsz, kérdező, mint figyelmen kívül hagyod és minimalizálod a kapcsolattartást..

2018. jan. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
30%
Én támogatlak ebben a gondolkodásban, bár vannak inkább régen voltak örömök a gyerek vállalásban, de ma beteg a gyerek állandóan, egy vagyonba kerül, és teljesen kimerül az anyuka a gondozásban és tönkre meg a kapcsolat. Elismerem korábban nem így gondolkodtam. Azóta hogy tudom milyen szörnyű dolgok várnak a családokra, és ahol kisgyerek van az maga lesz a pokol. Eddig riogatták az emberiséget ilyen olyan katasztrófák miatt, de van a Bibliának megbízható figyelmeztetése. Bekövetkezik egy nagy nyomorúság váratlanul amely valóban emberek milliárdjainak életébe kerül, de van lehetőség a Teremtő védelmét javunkra fordítani. Ha ennek vége, új lap kezdődik és akkor mindenre lesz időnk. 37.Zsoltár 10,11."Egy kis idő még és nincs többé gonosz. Nézed a helyét és nincs sehol. A szelídek pedig öröklik a földet és gyönyörködnek majd a béke bőségében."
2018. jan. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!