Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem akarok gyereket. Miért...

Nem akarok gyereket. Miért baj ez?

Figyelt kérdés

Idén töltöm be a 30. életévem. Nem most kezdődött ez, de most, hogy 30 éves leszek, már mindenhol ezzel nyaggatnak, hogy nah, mikor lesz baba, lassan ideje lenne elkezdeni tervezni a családalapítást stb. stb....

Van párom, nagyon régóta együtt vagyunk, a kapcsolatunk szuper, most fogjuk megvásárolni első közös lakásunkat, tehát mondhatom, hogy minden szuper... Én sosem vágytam saját családra, házasságra, gyerekekre, egyszerűen nem az az életcélom, hogy anya legyek, feleség legyek. Ahogy sok nő él-hal a házasságért és gyerekvállalásért, ugyanúgy megvan a másik oldal is: vannak nők, akiket nem foglalkoztat ez és más adja meg nekik az élet értelmét, a mindennapi boldogságot. Én ilyen vagyok. Nem tehetek róla, ilyen személyiségnek születtem. És nagyon irritál, hogy aki ilyen nő, az szinte már meg van szólva, hogy mi az, hogy én nem akarok szülni?! Komolyan már a kérdés is felháborít. Mégis mi ez, hogy számon kérnek valakit emiatt? Miért várják el a nőktől, hogy szüljenek? Hála az égnek, senki nem köteles szülni vagy férjhez menni, mégis a társadalom úgy tekint egy gyerek nélküli, hajadon nőre, mint aki nem is nő...

Aki kicsit is ismer, nagyon jól tudja, hogy ugyanez volt a véleményem 20, 25 és most, lassan 30 évesen is. És nagyon erős bennem ez. Talán, esetleg, lehet, majd valamikor (tehát nagyon kicsi az esély szerintem), hogy pár év múlva megváltozik a véleményem, nem tudom, nem hinném. De 35 felett meg már egyébként sem vállalnék gyereket.

Tökéletesen boldog vagyok így, semmi nem hiányzik az életemből, ami párkapcsolattal van összefüggésben. Kettesben akarom élvezni az életet a párommal, egy hajszálnyi vágy sincs bennem arra, hogy gyerekünk legyen. És nem, nem amiatt, mert még nem találtam meg az igazit. Mert 15 éves korunk óta ismerjük egymást, és barátok voltunk, egymásba szerettünk, és azóta együtt is vagyunk, évek óta együtt élünk, van egy csomó tervünk, szóval minden tökéletes! Azért meg nem fogok szülni, mert más szeretné... Gondolok itt az "anyósomra", aki állandóan jön ezzel a témával, hogy ő nagymama szeretne lenni, meg amikor a lakásvásárlásról beszélünk, akkor odapöcköli a mondatot, hogy "legyen minimum 2 szobás a lakás, hogy a picit tudjátok hova tenni". Fuhhh de felidegesítem magam olyankor. Milyen pici??? Hol téma a gyerek? Úgy beszél, mintha épp azon ügyködnénk a párommal, hogy teherbe essek... Mintha már jövőre jönne a baba. Miközben kerek-perec megmondtam már előtte is, hogy én nem fogok gyereket szülni. Mégis célozgat, ami nagyon kihoz a sodromból.


2018. jan. 9. 12:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
52%-os: a sterilizáltatáshoz 3 vér szerinti gyerek vagy betöltött 40. életév a feltétel.
2018. jan. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
95%

Kedves kérdező!

Csakis rád és a párodra tartozik a döntés.

Egyre többen merjük felvállalni, hogy nem akarunk gyereket, nem vagy egyedül. Kitartás!

44N

2018. jan. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
93%

franko de bepofa,


Elárulnád, hogy neked miért fáj, ha egy idegen, akihez semmi közöd, nem akar gyereket? Őszintén nem értem, mi van ilyenkor a hozzád hasonló emberek fejében.

2018. jan. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
96%

#19 Ha nem jön be valakinek a terhesség, a terhesség felénél abortáltathatja-e?

Ha nem jön be a szülés, felállhat-e, hogy köszi,é n mégse szülöm meg ezt a gyereket?

Ha nem jön be a gyerekezés, akkor melyik kukába dobja a levágott fejet...?

Vagy akkor már fröcsögni fogsz rá, hogy "minek vállalt az ilyen gyereket"? Pedig csak KIPRÓBÁLJA a TE tanácsodra! Máséval csapkodod a csalánt - és dögöljön meg a szomszéd tehene is, ugye?

2018. jan. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
80%

"Ameddig nem ettél csokitortát, addig utálod, mert elhízol tőle mondják neked s hiszed"


Ha te komolyan ráhúznád ezt az analógiát a gyerekvállalásra, akkor ostobább és korlátoltabb vagy, mint hittem. De legalább a kérdésem meg lett válaszolva, miszerint mi van ilyenkor a hozzád hasonló selejtek fejlében - a nagy büdös semmi. A hozzád hasonlókat kasztrálni kéne, hopgy ne tudjanak szaporodni. Bár remélem, hogy valami troll vagy, mert annak legalább ügyes vagy.

2018. jan. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
97%

#23

Te nagyon sötét vagy, de valamiért okosnak képzeled magad.


Jössz ezzel a csokitorta-kóstolással. Tegyük fel, megkóstolom, és közben jövök rá, hogy nem ízlik. Mi történik? Félbehagyom, és egész biztos nem eszek ilyet többé az életben. Éhen halok? Nem. Eszem olyan ételeket, amit szeretek. De a csokitorta nem marad ott a nyakamon.


A gyerekvállalás nem olyan, hogy kipróbálom, bejön-e, mert utána nincs visszaút.


Többet kéne emberekkel beszélgetned (csak ne ebben a stílusban, mert nagyon primitív). Akik tudatosan gyermektelenek, azok elég jó önismerettel rendelkeznek, főleg ahogy az évek múlnak, ők pedig fejlődnek, élik az életüket, ahogy NEKIK tetszik (vö. "mást esznek").


Viszont sok ember úgy válik szülővé, hogy bele sem gondol, mivel jár ez, de utána hiába panaszkodnak.


üdv,

N40, tudatosan gyermektelen.

2018. jan. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%

# 24


Az ilyen "tudatos lények" a takósággal-sárdobálással látom együtt járnak gondolkodás helyett...rendben, nekem nem fáj.


Látom azt is, hogy buta kölöknek kell magyaráznom e kérdés alatt, oké s no problem...megkóstolod, annyit tesz, mint ismeretségeidben, ahol vannak gyerekek a pelusostól az "x" évesig, azokkal töltesz időt szüleik-barátaid engedélyével bár normális barátságban ez is természetes.Tehát vigyázol rájuk, játszol velük, segítesz leckében, beszélgetsz velük s ezek által valamennyire kóstolót nyersz a gyerekekkel kapcsolatban s az ebből eredő élményekből-érzésekből-feladatokból, amelyeket adsz-kapsz.

Így valóban el lehet dönteni, hogy kell e ez vagy nem.


Érted már, te tudatos tudattalan;)


Ami az emberek nagy önismeretét illeti, ne röhögtessük már egymást:DD

Olyan életeket élnek sokan, hogy nem is nevezhető életnek s kutyára lusták a boldogabbért tenni, mert "jó nekem így"...hitegetve magukat.


A stílusom szókimondó, de ha cukormázba teszem, akkor fel sem fogják, de így egy kicsit dereng legalább;)

Ez nem bántás célzatú s ezt is kellene tudni-észlelni.

Ez rávezetés-megértetés egy másik nézetre, van az is s ilyen....

2018. jan. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nekem pl. volt nevelt lányom 10 évig és KELLETT vigyáznom rá, KELLETT játszani és foglalkozni vele.

Pontosan tudtam előtte is, hogy nem akarok gyerekkel foglalkozni és utána is. Ugyanis lehet, hogy neked újdonság, de nem üvegbúra alatt élnek az emberek, látják, tapasztalják milyen a gyerekezés.

43/N

2018. jan. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
65%
Ilyen hozzáállással és empátiával mérhetetlen károkat okozol a szaporodással az emberiségnek. Nem a gyerektelenekkel van baj, hanem azokkal, aki vállal, de minek...
2018. jan. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!