Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az E-naplóró...

Mi a véleményetek az E-naplóról? Jó vagy rossz dolognak tekintitek?

Figyelt kérdés

Érdekelne a véleményetek róla, akár gyerek, akár szülőként.:)

1-2 előnyét, hátrányát le tudnátok írni?


2018. jan. 23. 00:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Előny: tartalmaz órarendet, hamar megtudom a jegyeket, kiszámolja helyettem az átlagot.

Hátrány: néha a szüleim hamarabb tudják a jegyet, mint én

2018. jan. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A hatranya, hogy a szuleim is ertesulnek a jegyekrol, es sokszor random beirnak hianyzonak. A tanarok szerint az e-naplo hibaja, es mivel meg uj dolog, annyira ok sem ertenek hozza.

Az elonyei hogy kiszamolja helyettem az atlagot es hamarabb tudok a jegyekrol, es hogy van benne orarend.

2018. jan. 23. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyetemistaként szomorkodom, hogy nincs e-naplónk.


Pozitívum:

- Örülnék, ha a dolgozat eredmények egy helyen lennének és nem külön kéne kikönyörögni egyes tanároktól, hogy hányast kaptunk.

- Látnám a hiányzásaimat. Néhány tanár elnézi a saját kis lapocskáját és teljesen más embert húz be hiányzónak.


Hátrány:

- A fejlődni nem akaró vagy lusta tanárok úgysem használnák.

2018. jan. 23. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy nem ma vagyok diák 😌😂
2018. jan. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én gimi első két évében kőkorszaki naplós voltam, utána e-naplós.

A kőkorszaki naplónál kb. 2-3 hetente volt olyan, hogy egy tanárt üldöztem veszettül az üzenőmmel, hogy egyeztessük, milyen jegyeim vannak. Aztán jól letolt, hogy miért nem írom be mindig rögtön.

Na most e-naplónál ilyen nem volt, még az átlagom is ki volt számolva (bár nem vagyok idióta, ki bírom számolni magamnak is).

Míg a papír alapú üzenőnél megnézték, hogy aláírták-e a jegyeket, addig az e-naplónál nálunk te is be tudtál lépni a szüleid felületére, és tudtál láttamozni, törölni, stb.

Igazából nagyon egyiknél se kellett törnöm magam, hogy csaljak, nem igazán érdekelte a szüleimet, milyen jegyeim vannak az év végi bizonyítványon kívül. Viszont volt olyan osztálytársam, akinek két üzenője volt, meg kamu orvosi pecsétje otthon, na nekik szar volt, mikor bevezették az e-naplót, és vége lett a gátlástalan trükközésnek :D

2018. jan. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is csak azokat az előnyöket tudom felsorolni, amit már mondtak a többiek: órarend, helyettesítés, jegyek.


Annyi hátránya van, hogy pl. ha nem igazol valaki egy adott időn belül (azt hiszem, egy hónap), akkor azt már nem tudja kihúzni a tanár. Persze, vinni kell időben az igazolást, de előfordult már olyan az egyik osztálytársammal, hogy egy tanár beírta őt hiányzónak, pedig ott volt órán, nem vette észre a hiányzást, nem vitt róla igazolást, és már késő volt ahhoz, hogy kihúzzák.

2018. jan. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!