Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Úgy érzem többé már nincs...

Úgy érzem többé már nincs értelme az életemnek. Gondolkodtam az öngyilkosságon is, de félek megtenni. Szerintetek önző dolog?

Figyelt kérdés
A barátnőm elhagyott, a barátaim is sorra lekopnak, biztos hogy valamit én csinálok rosszul, de nem tudom mit és így változtatni se tudok magamon.

2018. jan. 26. 12:35
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

NEM ÖNZŐ DOLOG!

Tudod mi az önzőség? Ha valaki másnak akar megfelelni.

2018. jan. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem részleteznék semmit, de engem is ért bőven sok szar... Haláleset, állandó fenyegetettség, halálfélelem éveken keresztül. Ami a jó ebben, hogy még csak 19 vagyok :D És már megéltem ilyeneket, noha akkoriban még nem igazán fogtam fel kölyök fejjel a körülöttem történő eseményeket. A lényeg, valahogy soha a büdös életben, még csak eszembe sem jutott ilyesmi. Pedig az imént felsoroltakhoz képest a te mostani rossz élményeid elbújhatnak szvsz. Ilyet én is fogok még érezni (mármint a tehetetlenséget), ebben biztos vagyok, mint úgy több milliárd másik embertársam is. Attól még nem ez a megoldás. Még csak elméleti szinten sem. A te életed, igazán te látod át annak eseményeit. Nekünk ehhez sok közünk amúgy sincs. Rakd össze a képet, próbált összefüggéseikben látni a dolgokat. Figyeld meg a körülötted lévők reakcióit, lehet a viselkedéseddel váltasz ki belőlük ilyen távolságtartó magatartást. Ha le is kopnak, nem is biztos, hogy neked való társaságnak számítanak. Keress másfajta társaságot, olyanokat akikkel jobban kijössz. Igazából neked nem lenne olyan nehéz dolgod. A hibát felfedezted magadban ami jó jel, tudatosságra utal. Ha ennyit már elértél, menni fog ez, csak találd ki mit is hibázhatsz. Utána már javítani rajta gyerekjáték lesz :)
2018. jan. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Önzőség, főleg saját magaddal szemben. Megfosztod magad mindattól a széptől ami még rád várt. Nem tudom hány éves vagy, de ha már felnőtt, akkor saját magad vagy felelős a sorsodért. Fiatalabb koromban én is úgy éreztem, hogy milyen szerencsétlen vagyok, aztán ahogy ismertem meg emberi sorsokat, rájöttem, hogy emberek sokkal rosszabb dolgokból is kilábaltak. Ha a barátaid magyarázat nélkül lekopnak, akkor nem igazi barátok. Idővel majd jönnek új emberek az életedbe. Barátnőd is lesz másik. A szüleid valószínűleg a saját problémáik miatt nem veszik észre, hogy baj van a kapcsolatotokban, ne feledd, hogy ők is csak emberek. Olvass önfejlesztő könyveket, kezdj új hobbiba amit örömmel teszel, s ezáltal új embereket is megismersz.
2018. febr. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim válasza:
62%
Ha öngyi leszel csinálhatnánk együtt szívesen itthagynám ezt a fertøt. .
2018. febr. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Több kérdésben is olvasok öngyilkosságot, meg jó pár válaszban olyat, hogy "nincsen már értelme küzdeni stb" kifejtéseket. Csak ugye az a helyzet, hogy mindannyian ebben az egyetlen realitásban vagyunk és ahogy a munkánk, függ a másikunk munkájától, a sorsunk is függ a másikunk sorsától.

Ahogy életben vagyunk, az élet is fenn akar bennünk maradni, addig meg valahogy egy élhető világot kellene építenünk, hogy ha már mi fenn tudtunk maradni az elődeink által, a leszármazottaink is fenn tudjanak maradni miáltalunk. Ha elterjed mémként hogy "nincs már értelme dolgozni itten", akkor ennyi erővel ebben a percben is ledobhatnánk vagy 20-30 atombombát,aztán végleg vége az életnek. De ugye itt vagyunk és jó lenne fenntartani magunkat ha lehet békességben, hogy zaklatottságmentesen tudjunk napi szinten létezni.

Olyan válasz is van, hogy "valamiben tönkre kell menni, kávé, cigi, stb...". Ha magunkban kárt okozunk, lehet hogy a gyerekünkben is keletkezhetnek genetikai károk vagy bármi olyan, ami csak átörökítve jöhet elő. Így meg az utódainkkal cseszünk ki alaposan, hogy egy életre szenvedésre kárhoztatjuk a saját hülyeségünk által. A "nincs értelme az életemnek..." válaszra pedig azt tudom mondani, hogy te is ugyanolyan emberi lény vagy mint én, meg a másik, harmadik, stb., így valami hasonló napi rutint neked is bírnod kellene. Én nem vittem olyan sokra az életben, egyszerű mindennapjaim vannak, amiben fenntartom magam, így neked is jó lenne ezt a nyugis mindennapokat fenntartani magadnak, ezt tapasztalati úton mondom, hogy ezzel ártasz a legkevesebbet magadnak és másoknak is. Ha depisebb vagy, akkor olykor egy-két kávé, egy-két cigi belefér, persze nem kell túlzásba vinni. Amúgy mondta valaki, hogy kell létezni? Mondta valaki, hogy kell dolgozni? Szerintem nem. Nekem se mondja senki, hogy menjek dolgozni, mégis elmegyek, ha nincs munka, akkor meg keresek, mert ahhoz, hogy mindennaposan élni tudjak, aktivizálnom kell magam, és a fizetésem által megmarad a gazdasági aktivitásom is, és mindenem megfelelő pörgésben van.

A világunk anyagiassága pedig annyiban magyarázható, hogy eleve anyagból van minden realizálódva, a körülöttünk levő dolgok is és mi magunk is, így a testünk is ez anyagi világ törvényszerűségeinek engedelmeskedik. Ezek ellen akkor se lehet tenni, ha a fene fenét eszik is.

Aki fogyni akar, az ezek alapján járjon el a testével kapcsolatban megfelelő mozgással, kajában megfelelő mennyiségi arányokat betartva.

Szóval ha már úgy megszülettél, életben vagy, egészséges vagy, akkor csináld normálisan a dolgaid a legjobb tudásod és képességeid szerint.

2018. márc. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
57%
Én alig másfél év leforgása alatt csalók miatt szinte mindenemet elvesztettem, a lakásomon uzsorahitel ketyeg, egy hiba és utcára kerülök, ha ezt a mérhetetlen elkeseredettséget, ami felgyülemlett bennem ki tudnám üvölteni magamból, akkor hegyek omlanának össze, annyit és annyira csalódtam az emberekben, annyi aljassággal találkoztam, hogy azt szavakkal leírni nem tudom, de egy dolog munkál bennem, az, hogy nem adhatom fel, talpra kell állnom ebből a pokolból, mert élete csak egy van az embernek és mindent meg kell tenni érte, hogy helyrehozza! Te se add fel, harcolj, elősorban a saját gyengeséged győzd le!
2018. márc. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:
utolsó azt sem tudhatod hogy csak egy életed van. :D ha tényleg van lelkünk akkor az csak úgy eltűnik? vagy a ˇmenybe megy"? nem hiszek a menyországban szóval valószínűbbnek tartom a reinkarnációt vagy valami mást. elektromosság kering bennünk olyanok vagyunk mint valami bio robotok xD valami emberi ésszel nagyon bonyolult dolog. istenben sem hiszek, ja és nem vagyok sátánista mert benne sem hiszek xD
2018. márc. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 szőlőcukros_petraaa válasza:
bocsánat hogy ezt mondom, de te hulye vagy. Én értem, a szerelem fáj, a barátok elvesztese...De nem te vagy a hibás minden3r ezt ne kamuzzd be magadnak,csak máshogy látod a dolgokat..de mit szólna anyukad? Beszéltel vele errrol? tud vki errol? keress sportot tudom nehéz lesz... de nem adhatod fel..
2021. nov. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!