Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha egy vásárló szándékosan...

Ha egy vásárló szándékosan provokál minden alkalommal, naponta akár többször, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Tescoban dolgozom mint pénztáros és lassan egy éve beár egy srác a csajával (cigányok), huszonévesek, és az a hobbijuk hogy vásárolnak pár dolgot, mindig beállnak az én kasszámhoz és beszólogatnak, provokálnak, én pedig tehetetlenül csendben tűröm, hallgatom mert nem szólhatok vissza, pedig nagyon szeretnék. De azt nem szeretném ha a munkahelyembe kerülne. Már mindenki ismeri őket látásból a kasszasoron és a vevőszolgálaton dolgozók, már jeleztem mindenkinek. Vezetőmnek, vagyonőröknek. Már 3x elbeszélgetett velük egyik és másik vagyonőrünk. Ők személyesen is ismerik, tudják hogy nem tud viselkedni és fogyatékos úgymond. A beszélgetés annyit segített hogy aznap békén hagytak. Már elgondolkodtam azon hogy feljelentem és talán kapnak egy távol tartási végzést. De nem tudom hogy megéri-e nehogy később rosszabbul járjak. Meg azt sem tudom hogy mi a módja ennek. De az nem járja hogy felbosszantanak és úgy kibukok hogy nem tudok a munkámra figyelni. Szívesen vennék bármilyen tanácsot. Munkahelyet meg nem fogok váltani két-három majom miatt.
2018. jan. 31. 19:07
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Van olyan gomb amit ha felkattintasz akkor a kassza lámpája kívülről pirosan világít, ezzel jelezve az őrnek hogy gond van hívd a rendőröket kérdés nélkül azonnal. Ezt akkor lehetne használni ha indokolt pl pisztolyt szegeznek rád, ami még nem fordult elő soha. Persze volt már rá példa hogy véletlenül vki felkattintotta mert hozzáért, de megmondom őszintén előbb veszem én észre miközben a vevőszoli közelében vagyok véletlenül mint egy vagyonőr. Tehát nem foglalkoznak ezzel. És hogy milyen időközönként jönnek? Változó. Van hogy naponta egyszer. Van hogy naponta 2x, 3x, de van hogy két napig nem látom őket. Az lenne a megoldás ha a vagyonőr nem csak elbeszélgetne velük mert a szép szó nem ér semmit.
2018. jan. 31. 20:26
 22/28 Metionin ***** válasza:
100%
Nem lehet kitiltani őket az áruházból?
2018. jan. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Nem tudom de sztem az sem érne semmit. Van egy másik, tényleg ártalmatlan cigány pasas akinek van hol laknia (apjánál) el is tartja, de még is a gyerek drogozik, piál, lop, koldul, undorítóan néz ki (értsétek: büdös, be van pisilve, kakilva), ki van tiltva mindenhonnan, még is bejár venni piát. A nyomába vannak amint meglátják, terelik minél hamarabb ki, figyelik, volt hogy csak miatta külön kasszát nyitottak hogy a vásárlókat ne üldözze el.
2018. jan. 31. 20:34
 24/28 anonim ***** válasza:
42%

Tartsd fel őket. Valamit mindig direkt ronts el, hogy ne érje meg a te kasszádhoz menni. Vagy ha nincs erre lehetőség, csigalassúsággal csináld. Ha mondanak valamit, kérdezz vissza, mintha nem hallanád, és utána is mond, hogy még mindig nem érted, mondja hangosabban és lassabban. A lényeg,hogy játszd a hülyét, az értetlent. Szóval: "hogy? Hogyan? Tessék? Nem értem? Mi?" Ha valamilyen jelzőt mondanak ezek után " Komolyan? Tényleg? Nahát?"

Ha szexuális tartalmú megjegyzést tesznek, vagy fenyegetnek, az ne értsd meg "Hogy mondod? Ezt most nem értem?"

És tarts szemkontaktust, ne te szakísd meg, amikor dumálnak hozzád, ne csilálj semmit csak figyelj rájuk "Ezt most nem értem" (majd kiszopod akkor megérted) "Nahát, mit akarsz kiszopni?" (Kis ribim játsza a hülyét) "Ne aggódj nem úgy nézel ki mint egy ribi" (Nyalogasd a gólyóm) "Egy gólyód van csak, nahát,ez nem gondoltam volna, ne aggódj egy golyóval is férfi vagy" (Mit tökörészel?Sietünk!) " Örülök, hogy ráértek.

2018. febr. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
52%

#24 embertelen jó, komolyan (nem értem, miért nulláztak le), szerintem zseniális :) Úgy megnéznék egy ilyen műsort :D

Komolyan, volt kasszásként mondom, hogy tökéletesen működő módszer az idióta és a szelektív halló játszása, jobban ki tudod akasztani vele a sok szemetet, mint bármi mással, hiszen az lenne a céljuk, hogy felhúzzanak és kiakasszanak, ehelyett te fogod a neked tetsző részeket a mondandójukból, és úgy csavarod ellenük, hogy még csak azt se mondhassák, hogy bunkó vagy, mert nem. Felettem szépen leírták, hogy küldd el a vásárlót kedvesen és udvariasan a jó édes ... anyjába.

2018. febr. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

nyugodtan oltsd le


én is dolgoztam üzletben (Telekom) 2 perc után megmondtam hogy moderálja magát, vagy nem szolgálom ki


nem moderálta magát, erre odajött egy ügyfél és a nyakánál fogva kirakta, mert siet :D

2018. febr. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Nekik mindig úgy sikerül jönniük hogy pont nem áll mögöttük senki. Késő délután vagy némileg zárás előtt amikor csak szállingóznak be az emberek, tehát nincs sor. De mióta a kérdést ide feltettem azóta intézkedtem annyit hogy mind a négy vagyonőrnek szóltam ismételten, takarítókkal is jóba vagyok, ők is figyelik, (ismerik őket látásból, tudják kiről van szó), így egyrészt mindig jelezve van felém időben hogy bent vannak, másrészt pedig valaki mindig van a kasszám közelében akár csak 5 perc erejéig amíg oda állnak fizetni, és így kussolnak. Remélem ez így is marad a későbbiekben is. Csak akkor nagy a szájuk és parádéznak ha nincs ott senki a közelben. Tegnap beszéltem az újságosnál (inmedio) dolgozó hölggyel, pont nálam fizetett este nyolckor, és ezek a kis buzgómócsingok meg akkor mentek el. És rájuk mutattam hogy esetleg látásból nem-e ismeri őket. És mondta hogy de. Meséltem neki a sztorimat, erre pedig mondta hogy hagyjam rájuk mert pl hozzá is bejárnak és szia drágámoznak meg hasonlók de nem foglalkozik velük. Kiszolgálja, leoltja ha muszáj de különösebben nem érdekli. Hagyjam rájuk, nem húzzam fel magam és leszállnak rólam. (Az érdekes ebben az hogy ha néha leoltja őket akkor ő is foglalkozik a helyzettel, és nekem tanácsolja hogy maradjak nyugodt, ne idegeskedjek.)
2018. febr. 8. 08:38
 28/28 anonim ***** válasza:
Mi történt azóta?
2019. nov. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!