Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha megtámadnának, a környezete...

Ha megtámadnának, a környezetem, szemtanúk mennyire lennének segítőkészek?

Figyelt kérdés

Tanultam fél évig önvédelmet az egyetemen, de igazából nem sokat ért, a felét már most elfelejtettem, és ott is csak azt tanultuk, hogy fussunk, amíg lehet. Az a gond, hogy egyáltalán nem vagyok edzésben, a 165 cm-emmel csak 50 kg vagyok, egy erősebb pasi simán legyűrne, nem hogy több. Sokszor hallottam már olyat, hogy akit megtámadtak és segítséget kért, nem segítettek neki, mert azt hitték, valami családi affér és nem akartak beleavatkozni. Volt már valakinek tapasztalata?

22L



2018. febr. 9. 00:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne alapozz a szemtanúk segítségére. Vegyél egy paprikasprayt, és tartsd mindig a kezed ügyében. Ha valaki megtámad, molesztál, agresszívan közeledik, akkor fújd bele az egészet a képébe. A rendőrök neked fognak igazat adni, mert 165 cm-es, 50 kilós nők ritkán kötnek bele ittas, nagydarab férfiakba, vagy 3-4 fős társaságokba.
2018. febr. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván attól is függ, hogy ki a szemtanú (pl ha Igazságbajnok Úr van a közeben, akkor nagyobb esélyed van segítséget kapni, mintha Az Árnyékomtól Is Félek Bácsi lődörög csak a tetthelyen) de nagy általánosságban az emberek nem folynak bele ilyenekbe. Tényleg az a legjobb amit tehetsz, hogy utánaolvasol, hogy mit tudsz tenni a te fizikumoddal ilyen helyzetben, és felkészíted magad erre.
2018. febr. 9. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon helyzetfüggő. A többség nem fog segíteni. Ha mázlid van, lesz, aki mer lépni.

Az a legnagyobb baj, hogy a magyar igazságszolgáltatásban könnyen megszívhatja az, aki segít. Ha egy illető odamegy és megvéd, a másikat ellöki és betörik a feje, amibe belehal, jó eséllyel megy a börtönbe.

2018. febr. 9. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mivel lány vagy, így van némi "pussy pass", van esély hogy odamennek segíteni. Legalábbis kicsivel több, mintha férfi lennél. De összességében erre nem lehet alapozni.


Egyik haverom egyszer egy csövest állított le, aki részegen, baltával akarta tömegközlekedési eszközön agyonverni a "haverját". Gyakorlatilag egyedül kezdett dulakodni vele, a többi ember csak mozizott. De láttam már olyat is, ahol két, tőlem fejjel nagyobb srác ment egymásnak, hát a fene se lépett volna közéjük abban a pillanatban.


Vagy láttam-hallottam párokat veszekedni, ahol levegőben lógott, hogy kap a kislány 1-2 pofont, olyan esetben fél füllel oda figyeltem, közelben maradtam, hogy ha kell akkor közbe tudjak lépni.


Mondjuk szerintem ha valaki nyíltan segítségért kezdene kiabálni, az elég egyértelmű jelzés és olyankor többen közbelépnek.

2018. febr. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyes hozzászóló jól írja! Legyen nálad valami ilyen jellegű önvédelmi eszköz, mert ha arra vársz, hogy segíteni fog valaki, akkor lehet pórul jársz!


Viszont ne vidd túlzásba se a parát, ha valaki csak annyit kérdezne, hogy: Bocs, meg tudnád mond... prrrsh és már le is fújtad. :D

2018. febr. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az fontos dolog ha lefújod, megütöd, esetleg rálősz gázpisztollyal támadóra, akkor eltűnsz olyan gyorsan ahogy tudsz és többet nem foglalkozol az üggyel.

Ismerősömmel történt (lány) hogy belekötöttek furcsa színű emberek, megütötték, ő meg visszaütött és vérzett az orra a támadónak. Hívta a poliszt, a végén meg őt vitték be hogy belekötött a csordába és megvádolták garázdasággal.

Persze logikus hogy egy 150 centis 45 kilós kiscsaj minden ok nélkül beleköt 5 khm.. emberbe.

A környezetében szokás szerint senki semmit nem csinált csak bámultak meg felvették videóra.

2018. febr. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Semennyire.


Gyakorlatilag megverhetnek, alád nyúlhatnak és ha elkezdesz - jogosan - kiabálni a villamoson, még téged néznek le.


Legyen nálad paprikaspray - NE a táskád mélyén! - aztán ennyi.

2018. febr. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én azt tanácsolom neked soha ne állj le harcolni egy férfival mert allul maradsz főleg ha nem vagy jártas semmiféle harcművészetven és küzdősportban, arrol nem is beszélve hogy több férfi esetén szóba sem jöhet hogy megprobálj bármi mást mint a menekülést. Ha egy férfi megtámadna fuss és szerezz segítséget ha lehetséges, ha olyan szituációba kerülsz hogy nem tudod azonnal menteni az irhád, akkor a teendőd nem más mint egy agresszív célretörő és erőteljes támadás, nem ám boxolni meg karatézni kezdeni, ha bár az én sportom a karate, neked egy ilyen pillanatban lágyékra kell támadnod vagy szemre és torokra akár harapni is ha olyan komoly, de az elsődleges célpont a támadó töke. Az instant ko. Térddel. Lábfejjel. Akár ököllel. De nem markol hanem üt. Az működik. Nem is egyszer hanem legalább 3 - 4 szer, aztán futás. A paprika spré is hasznos tud lenni de csak akkor ha pontosan tudod hogyan kell használni es pontosan tudod hogyan kell hozzájutnod a szűkség pillanatában.
2018. febr. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!