Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

Hogyan mondjam el a szüleimnek, hogy szeretnék asperger vizsgálatra menni?

Figyelt kérdés
Már nagyon sokat olvastam a témában és a legtöbb jellemző igaz volt rám, illetve az osztálytársaim is néha furának tartanak. Tudom, hogy az online tesztek nem érnek sokat, de legutóbb kitöltöttem egy asd tesztet, ahol a jóval a határérték felett volt a pontszámom. Lehet, hogy ez csak a korommal jár és majd kinövöm vagy lehet hogy tényleg van valami? Szüleimnek azért nehéz egy kicsit elmondani mert sosem veszik komolyan ha pl beteg vagyok és ilyesfajta betegségekben meg egyáltalán nem "hisznek". 16f

2018. febr. 11. 23:36
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
Persze, manapsag minden 2. Fiatal aspergeres, autista, vagy borderlineos....
2018. febr. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ha nem vesznek komolyan, akkor szerintem a háziorvosnak, vagy valamelyik nagyszülődnek mondjad. (Illetve legyél kreatív.)
2018. febr. 12. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Case válasza:
71%
Nyugodj meg, nem vagy aspergeres. Akkor nem írnál ide, hanem elmennél a vizsgálatra, ha már eldöntötted, hogy szükséged van rá.
2018. febr. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Én ugyanebben a helyzetben vagyok. Elmondtam, és viccet csináltak belőlem, szörnyű volt...

Szerintem attól még, hogy aspergeres, írhat ide. Sőt, ez a legjobn felület, teljesen amonim.

2018. febr. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

4-es vagyok. *anonim

És egyébként én 20 éves lány vagyok.

2018. febr. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Online tesztekkel nem mész sokra. Ha valódi diagnózist akarsz TB alapon, akkor a Vadaskerthez fordulj. Tudtommal 18 éves pácienskor alatt ők a szakértői az Aspergernek és az autizmusnak.


Ha pedig pár évvel idősebb vagy, akkor "felnőttkorban" a SOTE Pszichoterápiáján mondják meg TB alapon, ha az vagy. Nekem ott úgy mondták meg, hogy fogalmam se volt az egészről, de azóta az életem kezd rendbejönni emiatt.

2018. febr. 28. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!