Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem képesek az emberek...

Miért nem képesek az emberek egyenesen megmondani mi a bajuk velem amikor kérdezem? Csak a kegyes hazugságokkal szoktak jönni meg a ferdítéssel

Figyelt kérdés
Fejlődni szeretnék szociálisan de úgy nem megy ha nem mondják el mi a bajuk, nem tudok így tanulni a hibáimból meg ilyenek mert nem tudom mi a hiba
2018. febr. 18. 18:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Gondolom, nem akarnak megbántani, vagy nem gondolják, hogy számít, pedig fontos, és lehet normálisan is tálalni. Én, ha kell, és ha fontos számomra, akkor kihozom a sodrából a másikat, csak hogy kinyissa a száját és kimondja, ami zavarja velem kapcsolatban, de jobb így, mint hogyha a gondolataiból kellene olvasnom, ő meg tartogatná magában a gőzt, amíg nem robban.
2018. febr. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

#11 Neked fontos, nekik nem:)


Aki annyira kiakarja szedni ezt másokból, az rendelkezzen némi konfliktuskezelő készséggel. Sokan azért nem tárják fel a problémákat, mert csak nevetséges hisztik követik ezt, semmi más. Akkor meg minek? Legyen is értelme az ilyen vallomásoknak és vezessenek valahova, ne csak sértettség legyen, azért tényleg nem éri meg.

2018. febr. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nézd, nálam szokott értelme lenni, tisztában vagyok vele, hogy vannak hibáim, és nem mindenki egyforma, szóval ami egyik ismerősömnél működik, másiknál nem, nem ismerek mindenkit elég jól, hogy mindig eltaláljam, kivel hogy és mit lehet kommunikálni, de ez önhibámon kívül történik, én nem akarom megbántani az embereket, szóval ha valakinél rosszul jön ki a dolog, és ezt úgy reagálja le, hogy begubózik, abból én nem fogom tudni, hogy mi is a baja, és hol tévedtem.


Nekem el lehet mondani, hogy hülye voltam, csak tudjam, mert akkor legközelebb erre már figyelek.


Soha senkinek nem mondtam olyat még egy problémájára, hogy "jaj de szerencsétlen vagy, hogy ezt nem tudtad lazábban kezelni". Pontosan tudom, hogy vannak az embernek érzékeny pontjai, amit nem tud lazán lereagálni, nekem is vannak ilyenek.


Persze, nem voltam mindig ilyen, volt egy időszak, amikor nagyon elnyomtak, és akkor megszólalni sem tudtam senki felé, ezt is átéltem, nem voltak barátaim. Aztán elkezdtem nyitni, és szépen megtanultam, hogy ez mennyire fontos.


Szómenésem van? Állíts le.

Butaságot beszéltem? Javíts ki.

Nem voltam egyértelmű? Kérdezz vissza.

Viccnek szántam valamit, de érzékenyen érint valamiért? Mondd el, hogy neked ez nem vicces.


Nem sértődök meg, emberből vagyok.


Szerintem a kérdező is ezt várja az ismerőseitől. Bármilyen emberi kapcsolat így tud jól működni. És nagyon sokat árt, ha valami sérelmet vagy problémát magunkba fojtunk.


Persze, vannak helyzetek, amikor a füllentés, a "kegyes hazugság" a jobb megoldás, például ha munkahelyet akarsz váltani, nem biztos, hogy a főnököd orrára kell kötni, főleg, ha ő az egyik oka ennek, és nem reméled, hogy változtatni fog (voltam ilyen helyzetben is), de egy sokkos állapotban lévő balesetet szenvedett haldoklónak sem biztos, hogy azt kell mondani, hogy "nem tudjuk megmenteni", jobb, ha azt mondjuk, hogy "mindent megteszünk". De ezek speciális esetek.

2018. febr. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Kerülik a konfliktusokat. Masnak meg épp az a baja, hogy miért bunkók az emberek, amikor csak nyíltan beszélnek vele. Nem lehet jót tenni...
2018. febr. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!