Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, ha úgy érzem,...

Mit tehetnék, ha úgy érzem, hogy megrekedtem az életben?

Figyelt kérdés

Nos, eljutottam arra a szintre, hogy tavaly júniusban lediplomáztam, egy éve dolgozok már főállásban a szakmámban. Most döbbentem rá így 24 évesen, hogy mennyire is rosszul áll a szénám. Egyszerűen nem tudom, hogyan lehetne eljutni a következő szintre, illetve egyáltalán mi lenne az. Ebben kérnék tőletek tanácsot.


A problémát a pénz kérdése okozza számomra. Jelenleg nettó 240.000 Ft-ot keresek (pályakezdőként, négy hónap releváns tapasztalattal ennyit kértem, mikor megkérdezték interjún, hogy mennyi fizetést szeretnék). Ebből minden hónapban félre tudok tenni legalább 100.000 Ft-ot. Eddig az volt a tervem, hogy le szeretnék tenni fix 1 millió megtakarítást, hiszen bármikor bármi közbejöhet, és jó lenne, ha vészhelyzetben lehetne mihez nyúlni. Ezt úgymond túl is teljesítettem valamilyen szinten, de belegondoltam abba, hogy ebből nekem mikor lesz saját lakásom, saját kocsim...


Egyáltalán érdemes-e azon agyalnom, hogy egy adott helyhez kössem magam a ház miatt? Hiszen első munkahely, rengeteg minden változhat, elkerülhetek másik városba/országba jobb fizetésért. Ebből a szempontból egyáltalán nem tűnik jó ötletnek. Viszont előbb-utóbb nem ártana megállapodnom sem valahol, hiszen egy albérlet akármikor kicsúszhat alólam, ez sem ad számomra biztonságérzetet.


De tegyük félre a házat, kocsit. Abszolút úgy érzem, hogy csak dolgozok, dolgozok, de semmi cél nincs, amiért küzdenék. Mit tehetnék, hogyan találhatnék célt? Mások hogy csinálják ezt az egész élet-témát? Hogy csinálják mások azt, hogy nettó 120K-s fizetéssel elérték azt, hogy saját házuk legyen és haladjanak az életben? Mit csinálok rosszul?


2018. febr. 27. 22:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem állsz rosszul csak te is olyan vagy mint én, kapkodsz sietsz.


Kezdő fizetésnek 240 e nagyon jó mármint relatív mondom ebben a fős országban az már jónak számít. Havi 100 ezret el tudsz rakni ez js nagyon jó, en ezt csak úgy tudtam eddig megtenni, hogy a szüleimmel élek.


Nem vagy rossz helyzetben csak ne kapkodj 2 évet ajánlok, hogy dolgozz a szakmádban. Ezalatt tudsz venni autót ba nem is Mayback lesz de egy 1-2 millióért sőt meg kevesebbért is lehet jót venni.


Utána meg diplomával felesleges itt ragadni, sokkal többet is tudsz keresni ha nagyon akarsz, mivel elég nehez lett mostanában elhelyezkedni normalisan külföldön diplomásként de ha megoldod akkor 30 évesen már sínen is vagy.


De akar közbe jöhet itthon is valami lehetőség...ha meg gyorsabban akarsz több pénzt lopj más megoldás jobb nincs, csak a következményekkel is számolni kel az a baj. Ennyi szoval nincs okos fosni minden...

Amugy azért érzed azt hogy lemaradtal mert sok idő megszerezni egy diplomát közben az aki nem ment fosulira az mar hamarabb elkezdett dolgozni.


Viszont lehet nem keres annyit mint most te vagy lehet van 2-3 hitele is.

2018. febr. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!